Golemův stín

Podzim roku 1903 nebyl pro Sherlocka Holmese příznivý. Navíc zemřela Irena Adlerová, jeho platonická láska, a snad i díky tomu Holmes opět propadl své závislosti na kokainu. Aby vytrhnul přítele ze spárů opiátu, doktor Watson detektiva přiměje zabývat se případem zdánlivě banálního sňatkového podvodu. Slibuje si od něj, že Holmesovi pomůže překonat chmury a myšlenkový útlum, do kterého se s kokainem dostal. Záhy se však ukazuje, že pozadí případu obyčejného podvodníčka má mnohem závažnější pozadí, vedoucí až na starý kontinent. A zesláblý Holmes se tak díky němu nakonec musí v dalekých Čechách postavit nepříteli grotesknějšímu a děsivějšímu, než jakého si kdy mohl představit. Pražští židé, rozrušení nálezem mrtvoly na hrobě rabiho Löwa, mu říkají Golem......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/90_/90644/golemuv-stin-fv0-90644.jpg 3.724
Detektivky, Literatura česká
Vydáno · Jota

Kniha Golemův stín

ReikoOkuma
08.07.2012

Velmi netradiční vyústění celého příběhu mi vůbec nevadilo, ráda si knihu přečtu znova

AnnaAlžběta
30.01.2012

Začátek se mi docela líbil ale ten konec mne šokoval a musím říci, že mi, jak oblíbenci Sherlocka Holmese, zkazil pohled na celý příběh. Myslím, že už si to víckrát nepřečtu.