Golemův stín přehled

Golemův stín
https://www.databazeknih.cz/img/books/90_/90644/bmid_golemuv-stin-fv0-90644.jpg 4 44 44

Podzim roku 1903 nebyl pro Sherlocka Holmese příznivý. Navíc zemřela Irena Adlerová, jeho platonická láska, a snad i díky tomu Holmes opět propadl své závislosti na kokainu. Aby vytrhnul přítele ze spárů opiátu, doktor Watson detektiva přiměje zabývat se případem zdánlivě banálního sňatkového podvodu. Slibuje si od něj, že Holmesovi pomůže překonat chmury a myšlenkový útlum, do kterého se s kokainem dostal. Záhy se však ukazuje, že pozadí případu obyčejného podvodníčka má mnohem závažnější pozadí, vedoucí až na starý kontinent. A zesláblý Holmes se tak díky němu nakonec musí v dalekých Čechách postavit nepříteli grotesknějšímu a děsivějšímu, než jakého si kdy mohl představit. Pražští židé, rozrušení nálezem mrtvoly na hrobě rabiho Löwa, mu říkají Golem...... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Golemův stín. Přihlašte se a napište ho.

Emik87
17.02.2024 4 z 5

Jedna z mála knih u které se opravdu nemůžu rozhodnout, jestli se mi líbila tak, moc, že hvězdičky nestačí nebo je to odpad. Příběh se mi opravdu moc líbil a jako vždycky jsem se těšila na velké odhalení...a ono přišlo. I když velké je slabé slovo.

ozzak
06.01.2024 5 z 5

Další hodně zajímavá kniha případů sherloka holmse od autoři co navazoval na klasiku conana Doyle tentokrát od českého autor. Případ se od hondby za geniálním podvodníkiem dostane sherloka do Prahy kde po boboku další legendy komisaře Ledviny l dokáže porazit hlavu pražského podsvětí. Velmi dobrá detektivka až na hodně překvapivý pro holmse velmi horký závěr.

Dawe-1
20.04.2023 odpad!

Nejslabší kniha z celé řady. Příběh má naprosto zásadní trhliny a logické rozpory, autor nemá elementární znalosti medicíny a vědomosti o drogách čerpal asi z přednášky na prvním stupni základní školy.
Nechápu, proč něco takového vůbec Jota vydávala. Je to urážka Arthur Conan Doyla.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (6. týden)

07.02.2021

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.

Kniha Golemův stín v seznamech

ve Čtenářské výzvě5x