Doteky zabitých

Doteky zabitých https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475434/bmid_doteky-zabitych-F8E-475434.jpg 4 29 11

Vraždy v kruhu série

< 3. díl

Nový případ charismatického majora Holiny, kterého čtenáři znají z TV série Vraždy v kruhu. „U stolu sedí žena s plavými vlasy. Dalo se čekat, že přijde. Zabití přicházejí. Touží po pozornosti, touží po doteku. Plavovláska má roztržené šaty a pořezaný krk, je bledá. Ptá se: „A kdo umře teď?“ Jaro je plné příslibů. Nové lásky se hlásí o slovo, staré znovu rozkvétají. A hudba inspiruje – k bouřlivým citům i k vraždě. Když se major Holina ujímá případu mrtvé mladé ženy v pražském Rudolfinu, jedno ví s jistotou: půvabná klarinetistka svůj part už nikdy nedohraje.... celý text

ivoiro
16.02.2023 4 z 5

Příjemné počtení. Rád si přečtuu i další díly (jestli budou).

wendulka321
15.01.2023 5 z 5

Skvělá česká detektivka, moc mě bavila.

Pepina19
11.03.2022 3 z 5

Dobrá česká detektivka, která neurazí.

Knihozrout177
22.02.2022 4 z 5

Další zdařilý příběh s majorem Holinou v hlavní roli umístěný do kulis staré Prahy a světa hudebníků z Rudolfina. Zajímavá zápletka, kdy čtenář dlouho tápe, zda první oběť nebyla zavražděna omylem, dobře vykreslené postavy, svěží dialogy – to vše, a navíc důvěrná znalost zvoleného prostředí. Astrologii je tentokrát přidělen pouhý štěk – naštěstí neřeší, kdo zabíjel, zůstává jen ornamentem.
Tempově je příběh rozdělen do dvou vět – počáteční moderato klasické detektivky se v rychlém crescendu změní na presto thrilleru. Čtyři úmrtí nestačí, vrah hodlá pokračovat. Do poslední chvíle není jasné, zda se Holina probere ze svého vyšetřovatelského tápání včas.
Určitou rezervovanost mohou vyvolat zvláštní náhody posunující děj, na druhou stranu bez jisté nepravděpodobnosti se čtivá whodunitka neobejde. Otazníky vzbuzuje i motivace vraha a reakce jeho obětí. Odkládat pomstu bez jasného důvodu šest let a neobrátit se na policii, když vám někdo vyhrožuje smrtí, je přinejmenším zvláštní.

Marcela52
20.02.2022 5 z 5

Zajímavý námět, dobře zpracovaný, a také velmi autenticky i poeticky popsaná současná Praha, takže jsem si opravdu početla. Hodně mě zaujalo prostředí české filharmonie a dobrá psychologie postav. Iva Procházková rozhodně podědila vypravěčský talent po svém otci Janu Procházkovi, stejně jako její sestra Lenka, takže je potěšující, že i v tomto "spisovatelském řemesle" se dá to dobré předat. Doporučuji všem, kteří mají rádi chytré detektivní příběhy, ve kterým nemusí nutně téct krev proudem, aby byl čtenář napnutý.

Ignis
04.02.2022 4 z 5

Dobře napsaná detektivka, která rozhodně to stojí za přečtení.

markej
02.02.2022 5 z 5

Za mě to strhující detektivka vyloženě nebyla, ale určitě byla spletitá, zajímavá a napínavá. Kvituji prostředí vážné hudby, osvěžující mi připadá astrologický prvek, který ovšem naopak některým vadí, líbí se mi i to, že se autorka věnuje osobnímu životu vyšetřovatelů. Půl hvězdičky srážím za to, že některé dialogy mi znějí malinko šroubovaně a nepřirozeně, takže celkové hodnocení je 4, 5 ⭐ z 5 ⭐.

moničina
07.11.2021 5 z 5

Zatiaľ najlepšia zo všetkých troch, ktoré vyšli. Dúfam, že bude pokračovanie.

čef
06.11.2021 4 z 5

Není to špatně sestavené, jen toho zvěrokruhu by zde pro mne mohlo být méně, nejlépe vůbec. Jinak je storka velmi dobře vyprávěná, hantýrka hudebníků je osvěžující. Také samotný zámotek není omletý, vrah nelze snadno odhalit. Dobré čtení pro detektivkáře.

alzbeta4340
24.10.2021 3 z 5

Slušně napsaná detektivka ve smyslu přirozených dialogů a dobře popsaného prostředí. Ale špatně vymyšlená. Zápletka je nepravděpodobná a provedení především prvního zločinu (otravy) málo objasněné. Motiv k tolika vraždám je dost pochybný. Astrologické chvilky majora Holiny jsou přidané do děje jakoby na sílu a spíše zdržují. Celkový dojem hodnotím jako průměrný.

postrach
29.08.2021 4 z 5

Serial vrazdy v kruhu a prvni kniha se mi libi.Tuto knihu radim spis mezi oddechovky.Ze zacatku jsem se nemohla zacist.Nepochopila jsem zacatek.Dal se kniha cetla dobre.....

české detektivky

Iva Procházková