Ignis Ignis komentáře u knih

Kněz Kněz Ken Bruen

Další z řady knih kdy jsem se nechala nachytat na "vražednou pavučinu temných spiknutí". Bohužel nic z toho se v knížce neobjevuje, což se nedá vyčítat autorovi. Nicméně jako detektivka to skoro vůbec nefunguje, vyšetřování je v knížce na pozadí, o vyřešení případu se nedá moc mluvit. Popis postav a postaviček je fajn, ale to nestačí.

31.03.2013 5 z 5

Mokrý hrob Mokrý hrob Helena Reich

Zaujal mě jiný pohled na Prahu, ale něco mě na knížce nesedělo. Jednak mě to taky přišlo překombinované, a druhak mě nějak nesedly hlavní postavy, ne že by byly vysloveně nesympatické, ale že bych jim nějak fandila, se říct nedá.

24.03.2013 3 z 5

Otevřte sa, mraky Otevřte sa, mraky Denny Newman (p)

Další díl série je pořád zatraceně vtipné čtení, byť výlet na hory z Pískožroutů zůstává nepřekonán. Ale jinak mě to pobavilo, moc pobavilo.

24.03.2013 4 z 5

Mořičvíl Mořičvíl Denny Newman (p)

Mě se Moříčvíl líbil a to hodně. Už dlouho jsem se takhle nezasmála.

Rendez-vous po smrti Rendez-vous po smrti Ivan P. Olenič

Tak jestli mě předchozí knížka moc nebavila, druhý díl byl ještě horší. Vlastně ani nevím, proč jsem si ji v knihovně půjčovala, ale asi jsem byla zvědavá, co z toho autor vyplodil. No, měla jsem si to nechat ujít.

24.03.2013 odpad!

Rendez-vous před márnicí Rendez-vous před márnicí Ivan P. Olenič

Nic moc. Nechala jsem se nachytat na název i nástin děje, ale byla to chyba. Kromě ne vždycky pochopitelného jednání postav, mi pilo krev neustálé fňukání na téma, jak je současná situace špatná a pod. bohužel akorát tak ve stylu nadávání u piva. Knížce by prospělo, kdyby si to autor odpustil, případně pokud ho to opravdu trápí, měl se vykašlat na detektivku a napsat pořádné sociální drama. Takhle je z toho nepříliš povedený hybrid.

24.03.2013 1 z 5

Falzum Falzum Roman Ludva

Není to ono. Postavy jsou fajn, ale to co s nimi autor dělá se mi až tak nelíbí. Jednak mě až tak úplně neoslovuje styl psaní, druhak mně přijde, že řešení některých případů je poněkud přitažené za vlasy, diplomaticky řečeno. Přijde mi, že detektivní zápletka a její řešení je u autora až na druhém místě, což mi u detektivky přijde jako zásadní nedostatek.

24.03.2013 3 z 5

Případ pro exorcistu Případ pro exorcistu Michal Sýkora

Tahle knížka mě vysloveně potěšila. Postavy jsou uvěřitelné, děj dává smysl a celkově to má dobrou atmosféru.

Temnota kovaná v ohni Temnota kovaná v ohni Christopher D. Evans

Za mě spokojenost. Sympatické postavy a děj poměrně zajímavý.

Království kostí Království kostí Stephen Gallagher

Ze začátku dobré, celkem to má atmosféru, ale konec mě naštval a tím pádem je vcelku jedno, jak dobře nebo špatně je to napsané, výsledný dojem není moc dobrý.

18.03.2013 2 z 5

Křižák a čarodějnice Křižák a čarodějnice Richard Dostál

Další z historických detektivek, i když detektivka není úplně správný výraz, poměrně brzy se dozvíme kdo s kým a proti komu. Není to žádné zásadní veledílo, ale postavy jsou sympatické (aspoň ty, které mají být) a druhá půlka má i jistou působivost.

18.03.2013 3 z 5

Dárek pro mistra kata Dárek pro mistra kata Jan Bauer

Žádné zásadní zážitky to ve mě nezanechalo, ale jako výplňovka vcelku dobrý. Taková historicko-detektivní variace Růžovky, dobrá ve chvílích, kdy se člověku nechce myslet a v TV dávají právě akorát tu Růžovku a jiné její klony, tady se aspoň vraždí :-)

18.03.2013 2 z 5

Zkamenělá krev Zkamenělá krev Johan Theorin

Vcelku slušné čtení, ale jako detektivka to zas tak moc není, ta detektivní zápletka je docela odfláknutá. Vedlejší postavy mají zajímavé příběhy, i když trochu depresivní.

18.03.2013 3 z 5

Stmívání Stmívání Stephenie Meyer

Nuda. Ale přiznávám, že nejsem cílová skupina, přečetla jsem si to jen ze zvědavosti jestli je to tak strašné jako film. Není, je to přece jen o něco lepší (už jen tím, že si člověk může představit opravdu hezkého Edwarda), ale některé stránky jsem přeskakovala, jak mě to nebavilo číst.

13.02.2013 1 z 5

Zavržený Zavržený Becca Fitzpatrick

Další klon Stmívání, akorát že hlavní hrdina je padlý anděl a ne upír. Nicméně je to napsané mnohem záživnějším stylem, i děj a hrdinové jsou zajímavější (kromě hlavní hrdinky, ale i ta je o stupeň lepší). Ale čekala jsem něco mnohem osudovějšího a působivějšího.

13.02.2013 3 z 5