Křižák a čarodějnice

Křižák a čarodějnice https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/120422/bmid_krizak-a-carodejnice-gDO-120422.jpg 4 16 8

Na začátku 14. stol. končilo nařčení z čarodějnictví téměř vždy smrtí, i když doba monstrózních procesů ještě nenastala. Příběh je volným pokračováním Případů královského soudce. Tentokrát se Petr z Rožmberka utkává se silami takřka nadpřirozenými a má plné ruce práce, aby vyřešil čarodějnickou záhadu na hradě Stráži.... celý text

HanaVa98
06.01.2023 5 z 5

Druhý díl vůbec nezklamal, právě naopak opět dokonalý příběh se sympatickými postavami. Knihy pana Dostála jsou úžasné a velice čtivé. Příběh v jeho podání je plný dobrodružství, romantiky a historie.

nero 13
04.04.2022 4 z 5

Druhý díl o nejvyšším sudí Petrovi z Rožmberka, pokračuje ve stejném duchu jako díl první, objeví se další potomek nejslavnějšího člena rodu Pánů Zelené Růže který dělá potíže, a které musí Petr z Rožmberka řešit. Autora velmi zaujaly osudy té větve rodu Vitkovců která byla odseknuta z jejich genealogického stromu, protože v těchto dvou dílech z jejich osudů vytěžil co šlo.
Ponechám autorově licenci že osudy postav zde se nacházejících ve skutečnosti dopadly jinak, ale musím mu vytknout že nechal Pruskou čarodějnici zde vystupující, která přišla pomstít zničení posvátných hájů Českými vojsky za křížového tažení pod velením Přemysla Otakara II. vzývat Peruna a Svantovíta, Prusové patřily mezi Baltské národy, jako třeba Litevci a Lotyši, a tak asi těžko věřily ve staré slovanské bohy.

čef
11.01.2022 5 z 5

Historická fikce napsaná se znalostí dobových reálií. Petr z Rožmberka ovdoví, moc jsme si tedy Violu neužili, a tak chmuří. Mezitím se honí čarodějnice a pořádají se souboje. Také řada zajímavých vedlejších motivů, takže nejenom proto se kniha musí mnohým líbit.

Kerberos
13.10.2021 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě víc než první. Vyhovuje mi autorův styl i doba kdy se děj odehrává. Dobrodružné, rytířské i trochu romantické. Přidala jsem si pana Dostála do oblíbených a jdu shánět další knihy.

hanzmb
07.12.2019 4 z 5

Ani tento 2.díl není čistou detektivkou. Spíš historickým příběhem s kriminální zápletkou. Ale vůbec v tom nevidím problém. Řemeslo je zvládnuté perfektně. Příběh má logickou stavbu, spoustu dobrodružství a navíc je lehce křísnutý tajuplnem. A k tomu různé milostné linky. Zkrátka každý si přijde na své. Překvapila mne u ženských hrdinek jejich pozice a prokreslení postav. Hlavní hrdinové jsou sice muži, ale ten, kdo táhne příběh jsou ony. Něco takového bych čekal spíš od autorky než autora. Zajímavé.

babystar
21.10.2019 5 z 5

Z naší dávnější historie známe jen některá fakta. Vyplnit mezi nimi mezery umožňuje autorům rozvinout svou fantazii. Myslím, že se to panu Dostálovi opravdu povedlo. Pro doplnění - Kateřina opravdu žila a měla s Petrem osm dětí. Jan z Falkenštejna sice také žil, ale stal se komturem Řádu německých rytířů.

Danuše7
02.10.2018 5 z 5

Příjemně mě překvapila, vypůjčím si i ostatní díly

Ignis
18.03.2013 3 z 5

Další z historických detektivek, i když detektivka není úplně správný výraz, poměrně brzy se dozvíme kdo s kým a proti komu. Není to žádné zásadní veledílo, ale postavy jsou sympatické (aspoň ty, které mají být) a druhá půlka má i jistou působivost.

Richard Dostál
česká, 1965
2006  89%Čachtická paní z Karlštejna
2020  87%Královi rytíři
2004  76%Případy královského soudce
2005  86%Křižák a čarodějnice
2022  86%Žižka – Grunwald 1410

Kniha Křižák a čarodějnice je v