Dárek pro mistra kata

Už šestá kniha o středověkých detektivech Jakubu Protivovi z Protivce a otci Blasiovi nás opět zavede na Nové Město pražské do doby vlády krále Václava IV. Jakub má dlouhodobě nevyřízené účty s nebezpečným loupeživým rytířem Janem Zoulem z Ostředku. Královská hotovost sice dobude jeho hrady a rozpráší jeho rotu, ale on sám spolu s několika nejvěrnějšími druhy uniká. Jakub Protiva musí vynaložit veškerý svůj důvtip, aby se mu dostal na stopu. Sám se přitom ocitá v nebezpečí života a jeho druh Blasius je dokonce odsouzen k smrti za něco, co nespáchal. Jakpak se tentokrát tito dva braši vypořádají s celou kupou záhad a problémů?...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/82_/82076/darek-pro-mistra-kata-82076.jpg 3.549

Rychtář Jakub Protiva a mnich Blasius (7.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Dárek pro mistra kata

Danuše7
06.09.2018

líbila se mi, mám ráda tento tip knih. nikdy se nežilo lehce,

babystar
23.08.2018

Tentokrát napínavá honba za nebezpečným lapkou. Už si pomalu zvykám na autorův styl. Ke knihám nelze přistupovat, jako k historické literatuře. Spíš mi to připomíná parodii. Kdyby byly příběhy zfilmovány, tak by určitě připomínaly filmy jako Myš, která řvala nebo řadu filmů o Sedmé rotě. Ze začátku vážné a postupně se z příběhu stává komedie. Čte se to ale dobře. Dodatečně se musím poopravit. K mému překvapení lapka Jan Zoul opravdu existoval a proti němu bojovalo vojsko pod vedením arcibiskupa. Jsem čím dál více mile překvapena, že autor používá pravé historické události. Vzhledem k tomu, že o těchto dobách víme z kronik opravdu málo, je možné domýšlet si cokoliv...

druzickaster
12.07.2018

Tak to byl pěkný dáreček, ale že to dalo práce. Série stále baví a budu se těšit na další díl.

angelika29
05.04.2018

Tato kniha byla z této série zatím nejnapínavější. Celá série je velmi pěkná ale tato se mi zatím líbila nejvíc. Pro mě jsou knihy pana Bauera velmi pěkné čtení. Pokud se někomu nelíbí správnost historie, která je uvedena v knize, potom ať čte knihy faktů. Za mě jsou to velmi pěkné knihy.

ivoiro
13.05.2017

Opět pro mne skvělá kniha. Jedná se o velice příjemné oddechové čtení.

Galadwen
11.03.2016

Rozhodla jsem se po dvou špatných zážitcích dát Protivovi třetí šanci - a zase je to palec dolů. Že se v knize platí tolary víc než sto let předtím, než se v Evropě začaly razit, večer se chodí na mši nebo že hospody jedou jako nonstop kluby, na to už jsem u českých autorů historické prózy bohužel zvyklá. Ale že se děj knihy vejde do večerníčku a styl vyprávění, i když ne obsah, tomu odpovídá, to už je moc. Jediné, co se děje, je, že zcela tupé hlavní postavy chlastají (pivo/víno/tvrdý), smilní (kdykoliv, s kýmkoliv) a vraždí (uvádím v pořadí dle četnosti výskytu v knize) a přitom se chovají naprosto nelogicky. Historka typu "nemůžeme dolapit lupiče, ten pobíhá kolem a dělá binec, nakonec je přece jen po něm", to mi prostě nestačí.

kilometr
14.10.2013

Tak tenhle detektivní román se mi hrubě nelíbil.Jakub z Protivce mi byl protivný a bavil mě jen františkán Blasius.
K tomu chatrný děj a mátožnost postav.20%.

Dandulka
05.05.2013

Další vítězství Jakuba Protivy z Protivce, tentokrát nad lapkou Janem Zoulou z Ostředka. Moc se mi tyhle knihy líbí, jsou pro mě taková oddechovka na neděli.