Otevřte sa, mraky

Hudba vládne světem i Mořičvílem, a tak se v pohoří Vrcholy chystá hudební festival, na který možná přijede i legendární hudební skupina Pindrušoidi. Dovolenou někdy potřebuje také neohrožený James Blond, samozřejmě nejlépe ve společnosti přátel, sluhy Stuarta a Jeronýma Myšpulky. Mravenečníka Alberta neopustila zuřivost, a tak se cesta Bleděmodrým expresem změní v dramatické dobrodružství. Kdo na nebesích vyhraje sázku, Bedřich, nebo Lucipéro? Za záhadných okolností je otráven radní Hoskins a velitel Mataharis pátrá po tom, kdo je tlustý muž s bradavicí. Oblohou občas prolétne dvojice zavěšená na obrovské podprsence, posvátná lama kláštera na Vrcholech tančí čardáš a na stromech rostou jablka s volebními slogany. -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127129/otevrte-sa-mraky-127129.jpg 4.315

Mořičvíl 3.

Povídky, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Otevřte sa, mraky

DarthAndreas
25.04.2019

Příjemné oddechové čtivo na způsob Zeměplochy. Nic víc, nic míň, ale bohatě to stačí.

isi
20.12.2013

tahle knížka byla první , která mě kdy dokázala rozesmát , je velmi pěkně čtivá a velmi vtipně napsaná
ráda se k ní vracím , když si chi zlepšit náladu a trochu se pobavit :)

Ignis
24.03.2013

Další díl série je pořád zatraceně vtipné čtení, byť výlet na hory z Pískožroutů zůstává nepřekonán. Ale jinak mě to pobavilo, moc pobavilo.

česká fantasy

Denny Newman (p)
česká, 1975

Kniha Otevřte sa, mraky je v

dalších seznamech1x