Pískožrouti

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Druhá kniha série Mořičvíl. Jak vypadá běžný Svátek Sestry Broskvové? Podaří se Hochům od Kobří řeky odhalit všechna tajemství? Dokáže otec Milchama strávit obyčejný večer jako Myrtil s profesorem Rosničkou? Jak dopadne závod v sáňkování? Dá se přepadnout cukrárna bez následků? Odpovědi na tyto a mnohé další otázky se dozvíte v pokračování románu Mořičvíl, tentokrát hned v šesti příbězích z města nad Stromovou řekou. James Blond, Jeroným, slečna Zuzanka a další hrdinové se vracejí v té nejlepší formě. -- zdroj: legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/55_/55637/moricvil-piskozrouti-55637.jpg 3.726
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Pískožrouti

Mr.Fox
08.03.2019

Četba vhodná svým tématem i formátem do vozů dopravního podniku či k ukrácení dlouhé chvíle někde při čekání. Pobaví, ničemu nevadí, když ji měsíc necháte rozečtenou, ale ani nijak zvlášť nenadchne. Lehce nadprůměrná zábava.

davidurban1973
09.11.2018

Kvalita povídek spíše průměrná. Kdyby tam nebyl upír a zmínky o jiných bytostech, tak by to s fantasy nemělo co delat. Spíše rádoby humorné povídky a parodie na par známých hrdinu (Bond, Rychle šípy a Bratrstvo kočičí pračky apod.) Občas úsměvné, ale žádné terno. Vesměs mi to přišlo jako příběhy o nicem, jen s pokusem humoru a skoro nikdy s nějakou kloudnou pointou.
Za mě zklamání, čekal jsem víc...


Svářeč
02.01.2018

Má to jen dvě stovky stran, ale stejně jsem to nedokázal dočíst. Ty povídky nemají ani náznak nějakého příběhu a ne že bych se vůbec nezasmál (třeba fontské spiknutí a jména jako bratr Garamond, Tahoma, nebo Arial mě fakt pobavila :)), jinak mi to však přišlo jako dost laciná kopie Zeměplochy. V Pevnosti už musí mít velkou krizi s nedostatkem knih do edice, protože kdysi jsem někde narazil na otázku, zda se nechystá druhý díl Mořičvílu - odpoveď byla, že sice existuje, ale nechystá se, jelikož podle šéfredaktora není dostatečně kvalitní. A není...

McGrinder
03.02.2012

Sakra, proč jsou dobré knihy tak krátké?! A proč někteří autoři píší tak málo?! Moc jsem si oblíbil svět Mořičvílu. Autor se, ale dost fláká! Jiný už by napsal pět, šest knih, ale pan D. Newman sesmolil dvě krátké knížky, z toho jednu povídkovou!
Úryvek
Obyčejnou košili si James nikdy neoblékl na méně jak pět
pokusů a to ještě jenom tehdy, když měl opravdu dobrý den.
Košili položil na postel, pozorně ji prohlédl, postavil se tak,
aby nemohl vzniknout nejmenší omyl a opatrně dal levou
ruku do levého rukávu. Když si košili oblékl, zjistil, že je
naruby. Svlékl se. Obrátil košili. Oblékl se. Košile byla vzhůru
nohama. Svlékl košili. Obrátil košili. Oblékl se. Košile byla
nejen vzhůru nohama, ale i naruby. Při dalším pokusu byl
jeden rukáv obrácený dovnitř, takže chyběl. Při dalším chyběli
oba a košile byla vzhůru nohama. Při desátém pokusu, když
byla košile správně orientována a bezpečně seděla na svém
místě, se ukázalo, že je zapnutá ob dva knoflíky. Po přezapnutí
o tři na druhé straně. James Blond měl naštěstí natolik silné
sebeovládání, že se nerozčílil a každý další pokus podnikal se
stále stejným úsměvem ve tváři. Ale nesmál se tomu už
spoustu let.