Mořičvíl

Mořičvíl

Mořičvíl nikdy nebylo obyčejné město, ale tentokrát se děje něco opravdu divného. Začínají mizet děti bohatých občanů, v ulicích se dá pod rukou sehnat převratná novinka v oblasti gastronomie - plechovkové pivo, Spojené železnice zdražily o 700% veškeré jízdné. Koně, kteří tahají po kolejích vlakové soupravy, navíc asi dostanou vážnou konkurenci v podobě kovové obludy, která vypouští páru a je o mnoho rychlejší... Do světla záhad možná vnese trochu světla některá z postav knihy - tajný agent James Blond, který má trochu problémy zamaskovat svoji původní barvu vlasů, stařenka Vyprášilová, jejíž zájezdní hostinec U Zdravé výživy připomíná spíš drogové doupě, hrabě Samuel Stoker, který má pro změnu problémy s vlastní identitou a začíná se chovat více jako upírka, než jako upír. Vítejte do světa Mořičvílu! -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28785/moricvil-63E-28785.jpg 3.848

Mořičvíl (1.)

Romány, Fantasy
Vydáno:, Wolf Publishing

Malarkey

Celá tato kniha je natolik bláznivá, aby mohla být zábavná. Občas se objeví pár slušných fórků, ale to nezachrání dost nudný příběh plný nezáživných hrdinů v čele s agentem Blondem.

LadyVonMortuary
12.09.2016

Bezvadná oddychovka, přečteno už několikrát a vždycky se u ní úžasně bavím, nejlepší je multivestista Cyril :-)

trudoš
11.07.2016

Pokrok nezastavíš, byť bys byl sebedrsnější středověk. A tak si pochybné technologie našly cestičku i do života obyčejných lidí v městě zvaném Mořičvíl. To se brzy ocitne před naprostým kolapsem díky plánu geniálního padoucha, kterému nejde o nic menšího, než ovládnout všecko všecičko. Od toho jsou tu však speciální agenti, aby si s podobnými zádrhely poradili. A co nezvládnou kompetentní pracovníci, dají s přehledem náhodní civilisté.
Jednoduchý humor, rafinované hříčky, bláznivé nápady a šílené situace - to vše vystihuje knihu, která ze všeho nejvíc připomíná poctu Zeměplošské sérii. Co se však úplně nepovedlo je přímá dějová linie. Denny Newman se soustředí na to, aby pobavil dialogy, popisy a gagy, přičemž zápletka jako by pro něj byla podružná. Což ještě podtrhuje tím, že příběh zahlcuje množstvím postav, které ne vždy mají nějakou smysluplnější roli. Jak už jsem ale naznačil, koncepční chyby plně vynahrazuje situační komikou, takže když už nic jiného, zabavil jsem se královsky.

MachineGirl
11.02.2015

Tahle kniha si na nic nehraje, všem je jasné, že to má být od začátku do konce fraška. A že je to pořádně vtipná fraška! Možná nedosahuje takových kvalit jako Pratchett a chvílemi mi to přišlo trochu jako jeho vykrádačka, ale u čtení jsem se opravdu bavila.

cinapo
15.08.2014

Kdysi dávno zakoupeno v antikvariátu. Již nikdy se tam tento kousek neocitne. Pečlivě jsem si knihu obalila a dodnes patří k mým soukromým skvostům a favoritům. Jéžiš, jak já se u ní nachechtala...až mi tekly slzy.

Military
09.05.2014

Po trochu slabším začátku to byla fakt pecka.Dosyta jsem se nasmála nejen já, ale i moje maminka, která si knihu vypůjčila a často se k ní vrací když potřebuje zlepšit náladu.

Lusa
19.04.2014

Nějak jsem se nedokázala dostat přes začátek nikam dál. Podle dalších komentářů to vypadá, že to určitě musí být skvělé čtení, ale mě to nějak nepřesvědčilo, takže skusím raději něco jiného.

Orisstan
09.04.2014

Začátek mě trochu odrazoval, ale pak jsem se začet:)

čtenářka2
05.04.2013

Dobrá sranda když si člověk chce spravit náladu a zasmát se. Při čtení sem úplně vypla a chlámala se na celý vlak.

Ignis
24.03.2013

Mě se Moříčvíl líbil a to hodně. Už dlouho jsem se takhle nezasmála.

McGrinder
03.02.2012

Nechápu to nízké hodnocení. Já se při četbě báječně bavil. Pravda, je to trhlá humorná fantasy, ale plná " dobrej špeků "

česká fantasy

Jaromír Novák