Mořičvíl

Mořičvíl nikdy nebylo obyčejné město, ale tentokrát se děje něco opravdu divného. Začínají mizet děti bohatých občanů, v ulicích se dá pod rukou sehnat převratná novinka v oblasti gastronomie - plechovkové pivo, Spojené železnice zdražily o 700% veškeré jízdné. Koně, kteří tahají po kolejích vlakové soupravy, navíc asi dostanou vážnou konkurenci v podobě kovové obludy, která vypouští páru a je o mnoho rychlejší... Do světla záhad možná vnese trochu světla některá z postav knihy - tajný agent James Blond, který má trochu problémy zamaskovat svoji původní barvu vlasů, stařenka Vyprášilová, jejíž zájezdní hostinec U Zdravé výživy připomíná spíš drogové doupě, hrabě Samuel Stoker, který má pro změnu problémy s vlastní identitou a začíná se chovat více jako upírka, než jako upír. Vítejte do světa Mořičvílu!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28785/moricvil-898-28785.jpg 3.859

Mořičvíl 1.

Romány, Literatura česká, Fantasy
Vydáno, Wolf Publishing

Kniha Mořičvíl

17.10.2019

(audiokniha)
Abych řekla pravdu, pokud bych knihu měla číst, určitě bych ji poměrně brzy vzdala. Ale načtená je tak skvěle, že se do poslechu ponoříte a vynoříte zase až na konci ;-). Je to sice pořádná bláznivina, ale humorně napsaná, a i já jsem se občas některým pasážím musela zasmát. Úplně nejvíc se mi líbily vsuvky autora, které byly načteny mužským hlasem a výbornou ostravštinou. To samozřejmě knize dodalo na šťávě a poutavosti. Hlavní text je načten ženským hlasem, ale neméně kvalitně. No, ale nevím, jestli bych se kdy chtěla do Mořičvílu i s jeho podivným osazenstvem podívat osobně - asi spíš ne, ale takhle v knize jsem se s nimi cítila dost dobře :-). Příběh jako takový je sice víceméně zanedbatelný, ale trefné autorovy bonmoty to plně vynahrazují a jsou hlavní součástí knihy. A ještě takový malý bonbónek na závěr: už vás někdy napadlo, že by se loštický nakládaný (sýr) dal využít jako zbraň? Mne tedy ne, ale autora ano! A za to dávám jednu hvězdičku navíc...

wena
20.03.2019

Bláznivý příběh kde jsem se i od srdce zasmál. Čte se rychle a všechno do sebe nakonec zapadne. Vtipné jména postav mě nejvíce pobavila. Jen někdy toho odbočování a vysvětlovaní byli na škodu.

Lady.Lucrezia
17.01.2019

Když jsem se namáhavě prokousala úvodní částí, začala mě kniha ubíhat rychleji. Bohužel mě ani svým humorem něpřesvědčila o svých kvalitách a tak jsem ji nakonec poslala dál.

Slartibarkfast
09.10.2018

Zajímavý a zábavný styl psaní, který můj vkus snad jen o vlas minul svou nevšední formou. Vítám jakýkoliv druh fantasy, ale musím přiznat, že tímhle kouskem jsem se velice dlouho prokousával. Uvidíme, co přinesou další díly, pokud se k nim někdy dostanu.

Malarkey
07.03.2018

Celá tato kniha je natolik bláznivá, aby mohla být zábavná. Občas se objeví pár slušných fórků, ale to nezachrání dost nudný příběh plný nezáživných hrdinů v čele s agentem Blondem.

LadyVonMortuary
12.09.2016

Bezvadná oddychovka, přečteno už několikrát a vždycky se u ní úžasně bavím, nejlepší je multivestista Cyril :-)

trudoš
11.07.2016

Pokrok nezastavíš, byť bys byl sebedrsnější středověk. A tak si pochybné technologie našly cestičku i do života obyčejných lidí v městě zvaném Mořičvíl. To se brzy ocitne před naprostým kolapsem díky plánu geniálního padoucha, kterému nejde o nic menšího, než ovládnout všecko všecičko. Od toho jsou tu však speciální agenti, aby si s podobnými zádrhely poradili. A co nezvládnou kompetentní pracovníci, dají s přehledem náhodní civilisté.
Jednoduchý humor, rafinované hříčky, bláznivé nápady a šílené situace - to vše vystihuje knihu, která ze všeho nejvíc připomíná poctu Zeměplošské sérii. Co se však úplně nepovedlo je přímá dějová linie. Denny Newman se soustředí na to, aby pobavil dialogy, popisy a gagy, přičemž zápletka jako by pro něj byla podružná. Což ještě podtrhuje tím, že příběh zahlcuje množstvím postav, které ne vždy mají nějakou smysluplnější roli. Jak už jsem ale naznačil, koncepční chyby plně vynahrazuje situační komikou, takže když už nic jiného, zabavil jsem se královsky.

MachineGirl
11.02.2015

Tahle kniha si na nic nehraje, všem je jasné, že to má být od začátku do konce fraška. A že je to pořádně vtipná fraška! Možná nedosahuje takových kvalit jako Pratchett a chvílemi mi to přišlo trochu jako jeho vykrádačka, ale u čtení jsem se opravdu bavila.

česká fantasy

Denny Newman (p)