Černá věž

od:


KoupitKoupit eknihu

Francie se na počátku 19. století zmítá v porevolučním období plném nejistot a hrozících otřesů. V této atmosféře strachu a nepokojů se za podivných okolností setkávají doktor Hektor Carpentier a policejní vyšetřovatel Eugene Vidocq, bývalý slavný zločinec a trestanec, později neméně proslulý policista, zakladatel slavné pařížské Sureté, známý svými neortodoxními vyšetřovacími metodami. Díky deníku Carpentierova otce se octnou na stopě případu, který by mohl změnit francouzské dějiny: odhalí totiž existenci vězně drženého po mnoho let v takzvané černé věži, který je s největší pravděpodobností potomkem Ludvíka XVI., tedy zákonným dědicem francouzského trůnu (a měl být proto již dávno mrtvý). Čím více se však potvrzuje jejich domněnka, tím větší nebezpečí hrozí jak objevenému následníkovi, tak jim samotným. Lid stále lační po královské krvi a gilotina je připravená... Historicko-dobrodružný román Černá věž amerického spisovatele Louise Bayarda překvapí jak svěžím a nápaditým způsobem podání napínavého příběhu, tak i umným a zdařilým zasazením fiktivní zápletky do reálných kulis nelehké doby francouzských dějin....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/31_/31465/cerna-vez-sJy-31465.jpg 4.137
Orig. název:

The Black Tower (2008)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (9)

Přidat komentář
Igor1311
24. července

svižne napísaný, pútavý príbeh o mladom ludovitovi karolovi, ktorévo velká francuzska revolúcia odsudila na život horší, ako smrť. dve ustredne postavy vyšetrovateľ Vidocque a doktor Carpentier vyšetrujú záhadu okolo mladého dauphina, ktorý ako sa zdá, neumrel vo väzení. knihá ma všetko, čo historická kriminálka potrebuje - napätie, výbornu zapletku, mnohé otázky, jemný nádych konšpirácie

Galadwen
13.12.2017

Svižné, čtivé, velmi zajímavá zápletka a věrohodné postavy. Jenom mi docela dlouho trvalo, než jsem se sžila s autorovým stylem vyprávění, převážně v přítomném čase.

Bolomsson
15.11.2017

Tato kniha pro mne byla milým překvapením. Bez hluchých míst, se špetkou humoru, notnou dávkou historie a především napínavým dějem od začátku až do konce;-).
Přiznám se, že tato část historie okolo života Ludvíka XVII. pro mě byla velikou neznámou, stejně jako kontroverzní osobnost policisty a zakladatele pařížské policie v podobě Eugena Francois Vidocqa, ale s o to větším zaujetím jsem tuto knihu četl a obohatil se o další velevýznamné informace francouzské historie z doby především po Velké francouzské revoluci.
Závěr knihy není zcela jednoznačný, což může trochu ubírat na celkovém dojmu knihy, ale vlastně nikterak nevybočuje z historického standardu, protože o životu Ludvíka XVII. se dodnes vedou mezi historiky debaty a předkládají si celou řadu antagonických verzí.
Mé hodnocení 85%.

pavlinkaa
19.06.2016

Mě se to moc líbilo. Nemohu jinak než doporučit :)

trudoš
17.08.2015

Louis Bayard pracuje s Eugène Vidocqem jako s reálnou historickou postavou, takže si příliš nevymýšlí při popisu jeho osudů - začínal jako trestanec, později v bouřlivých revolučních letech se dostal na místo policejního vyšetřovatele a ještě později založil základy pro „moderní“ francouzskou kriminální policii. Obézní vyšetřovatel, jenž svou inteligenční a dedukční převahu dával všem patřičně sežrat. Zároveň hláškující mistr převleků, velký milovník žen a neochvějný zastánce spravedlnosti, který se zásadně pohyboval v pochybných kruzích, a kolem něhož dodnes kolují děsuplné historky. Prostě hrdina k pohledání.
Od začátku nasadí autor svižné tempo vyprávění, což ještě umocní příchod samotného Vidocqua na scénu. Bohužel, po setkání ústředních hrdinů a rozvedení zápletky mi přišlo, že děj začal drobet stagnovat. A vydrželo mu to až do konce. I když se kniha čte sama, gradace vzala v polovině za své a konec přišel už tak nějak z nutnosti, než že by se snažil překvapit. Škoda.

orinka3
07.08.2015

Moc se mi líbil styl psaní. Úsečné věty, žádná omáčka kolem a přesto - nebo proto - knížka udržela napětí i zajímavost. Oceňuji výborně vykreslenou atmosféru staré Paříže s jejími uličkami, brlohy i postavičkami. Prima knížka, doporučuji každému, kdo si chce odpočinout a přenést se někam jinam.

Ruzaaa
01.12.2013

Fiktivní zápletka zasazená do faktické historie, to je moje oblíbené. Příběh zpočátku méně zajímavý, ale potom se rozjede a neodtrhnete se od něj. Navíc postava Karla dokáže nejednou vykouzlit úsměv na rtech čtenáře.

Iveta123
11.09.2013

Úžasně napínavé čtení, nemohla jsem se od knížky odtrhnout. Konec mě trochu zklamal svou nejednoznačností. Taky bych vynechala některé krvavé scény.

soukroma
01.02.2013

Velmi osvěžující styl psaní a neotřelý námět. Byť se děj odehrává v době teroru po Francouzské revoluci, nepostrádá děj nadsázku, humor a sarkasmus (hlavně v podobě mluvy a jednání Vidocqa), ale současně nechybí drama a krutost tehdejší doby. Nabízená možnost "jiné historie" královské rodiny je velmi zajímavá a nechává v čtenáři pracovat vlastní fantazii.

TIP: Máte rádi Databázi knih? Podpořte ji v Křištálové lupě (Zájmové weby) - hlasujte zde.

Štítky

historické romány

Autor knihy

Louis Bayard

Louis Bayard
americká

Podobné knihy

Uživatelé mají knihu

v Přečtených49x
v Čtenářské výzvě1x
v Doporučených5x
v Knihotéce42x
v Chystám se číst14x