Hzjena Hzjena komentáře u knih

Frost Frost Oskar Fuchs (p)

Nebylo to špatné, bylo to doslova strašlivé....

Vím měli mě upozornit komenty (trudoš ví co říká), ale kamarád koupil všechny tři díly, tak jsem to prubnul.

Jak se říká, žádný učenec z nebe nespadl, ale tohle si pan Fuchs po sobě snad ani nepřečetl a nakladatel musel být sjetej víc než zimáky v létě, že to vydal, nebo nevím.
Pomíjím nespisovnou verzi českého jazyka, alespoň se to četlo opravdu rychle, ale všechno ostatní bylo mírně řečeno slátanina bez bližšího vysvětlování. Strašně to páchlo českými ikonickými brakovkami (tanky ve středověké bitvě, kde jsem to jen četl :D ).

Sexuální scény mnou hluboce otřásly a skoro donutili k pláči při vědomí, že tohle může napsat dospělí člověk mužského pohlaví.
Co se týče děje, tak se čtenář v podstatě nic nedozví, jen nevěřícně valí bulvy a čeká jestli autor něco vysvětlí....nic moc nevysvětlí, jen se žene dál a dál a ukončí to tím epilogem který je tady zmiňován.
Nebýt Wolfiho a toho že jsem už půlce Hitokiri (které je o poznání lepší), tak to rovnou letí do odpadu.

01.06.2020 2 z 5

Zloděj blesku Zloděj blesku Rick Riordan

No tak ani nevím jak začít, aby mě někteří čtenáři (mozek fyzicky neublíží, takže jsem v suchu...ale mozek..., komu se líbí toto, tak ho evidentně postrádá) neukamenovali.

Rok jsem ,,to,, nosil v telefonu jako audioknihu, posléze jsem si ,,to,, stáhnul v ebooku ve zdánlivém přesvědčení, že příčina byla v amatérském namluvení a to způsobilo můj despekt.

Bohužel.....měl bych asi přehodnotit Hraničářova učně a spol., páč tohle je (nemohu být sprostý, takže mi to znesnadňuje vyjadřování) infantilní, bezduchá a těžkotonážně naivní sr...ágora, která má bohužel hezky našlápnuto, aby všechen potenciál vzala a odrolovala z roličky, poskládala, utřela inkriminované partie a spláchla do haj...chtěl jsem říci WC.

Myšlenka a námět byli více než originální a dávali autorovi prostor a historické podklady, o to více mě to zklamalo. První kniha kterou jsem nedočetl/nedoposlouchal.

pozn. Občas to tu někdo srovnává s Gaimanem a jeho Americkými bohy. Abych pravdu řekl, tak mi toto srovnání na mysl vůbec nepřišlo, možná proto, že....Percy..... Když už, tak Američtí bohové vs. Perunova krev

28.05.2020 1 z 5

Cynik Cynik Jiří Kulhánek

- ,,Doufám, že v příští knize tam tu holku nenechá...hrdina."

-Mazlík

Drsná cesta Maxmiliánova, aneb pokračování toho jak nepodstatné vyhlazení lidstva změní jednoho redaktora Zelených listů.

Pokračování Cest se veze na vlně cynismu a zoufalství. Strhující četba vás nenechá chvíli vydechnout a vývoj děje koresponduje s vývojem hlavního hrdiny. Děj lehce graduje a Mistr opět trefně dávkuje hlášky a napětí. Hlavní hrdina musí tentokrát překonat těžké časy bez pomoci Saladinu a samotný stroj bude vystaven ,,zátěžové,, zkoušce. Nečekaný záporák z lidského pokolení bude silným soupeřem a budoucnost zbývajících lidí nebude jistá. Konec druhého dílu doslova křičí o pokračování a dokončení.

I jednobuněčný organismus (Moudrý) pochopí, že autor měl v plánu dovršení a spojení všech knih (kromě Stroncia) třetím dílem Cest krve, které si schovával a piloval (alespoň v to pevně věřím) a mělo být dílem uzavírajícím všechny ty malé narážky a dějové linky. Bohužel pravdu se nikdy nedozvíme. Můžeme jen doufat, že se v Mistrovi něco zlomí a vydá ten poslední díl skládačky.

pozn. To si opravdu Moudrý myslí, že by Maxmilián jel k raketoplánu zrovna do Afriky vstříc vší té technice, jen aby to měl co možná nejtěžší???... Mohl by přece pohodlně přes moře na Mys Canaveral atp.

28.05.2020 5 z 5

Kat Kat Martin Moudrý

Můj první odpad.

Ale nechápejte mne špatně, není to zas tak špatné čtení, možná i ucházející (MOŽNÁ, a to jen na první přečtení) pokračování/dokončení Cest, ale....

Ale, to že si někdo DOVOLIL dokončit něco, co dohromady Pan Mistr konstruoval 10 let a v každé knize (pro toho, kdo dokáže číst mezi řádky [nepočítám Stroncium] ) se přibližoval a naznačoval toto dokončení a definitivní spojení všech těch malých náznaků a vytvořit tak opravdu plnohodnotný zážitek a prozření vskutku (na českou literární scénu) nevídaných rozměrů, je prostě neodpustitelné. Jsem přesvědčen, že to měli být Cesty krve 3 s delší časovou prodlevou, už jen kvůli tomu, že Patejl u Magde četl The way of the blood 1, 2 a 3! Alespoň toho si pan Moudrý všiml.
Ono zakončit několik na sobě nezávislých dějů, které jsou nenápadně spojeny, není jen tak. Například já jsem objevil pár posledních ,,eastereggů,, a náznaků až po 10 (slovy ,,desátém,,) přečtení všech knih.

Pár nejvíce do očí bijících chyb:

Mistr: ,,Na planetě bylo ke dvanácti miliard lidí"
Moudrý: ,,Muselo opravdu zemřít všech sedm a půl miliardy lidí..."

Mistr: ,,....časem se jim bude říkat Saladiny a vstoupí do legend čtyřiadvacátého století."
Moudrý: Salazar, Salafer a bůhví jaká debilní jména.

Mistr: ,,Kde se tu vzal tatrgel? Byl tady tenhle. Merlin luskl prsty a ve vzduchu se zachvěl obraz obrovského stroje. Saladin, jak jinak, legendy mého čtyřiadvacátého století nelhaly..."
Moudrý: nic...:/

Mistr: ,,Jen o pár týdnů později uzrála v hlavě toho starce Velká teorie pravděpodobnosti. Můj učitel se jmenoval..."
Moudrý: ,,...proto dokážu zhmotnit tuto loď na jakémkoli místě ve vesmíru..."

Těch chyb je tam víc, ale nejpodstatnější chyba je, že se kvůli tomu Mistr na psaní vykašlal (z donucení napsal Vyhlídku, ale jen proto, že ho štvalo neustálé žadonění fanoušků o další díl Nočního klubu...tak ho nechal vychcípat a seknul se psaním definitivně)

S tímto faktem se musíme smířit a překousnout tu hořkou pilulku, že se pravdu, jakou zamýšlel Mistr nikdy nedozvíme....Jak říkám, neodpustitelné.

Takže díky za zprznění asi toho nejlepšího, co nám česká sci-fi scéna mohla nabídnout a nikdy se neuskutečněného završení Mistrova díla

P.S: Tím, že do dvaceti stránek člověk nacpe pětkrát ,,zjišťuji, že.." Mistra nenapodobí, spíš ukáže, že na to prostě nemá. Právě to, že Kulhánek umí ve správnou chvíli použít správnou hlášku a přitom se neopakovat, nebo nepřehánět, ho dělá tak výjimečným.

29.04.2020 odpad!

Dobrák Dobrák Jiří Kulhánek

Na jednu stranu moje nejoblíbenější kniha mistrova, na stranu druhou, vždy když se do ní začtu, tak má hořkosladkou příchuť.

Pozor, opět budou spoilery!

Jsem si jist, že mistr chtěl uzavřít a propojit děj/e právě Cestami krve, už jen kvůli tomu, že Merlin se Patejlovi zmíní o tom, že se na Pláni stavil muž v Saladinu a přivezl tatrgel. A co víc, Spravedliví (mučedníci) Patejlovi prozradí, že v minulosti která přechází do jeho budoucnosti na zastavení Opony stačí obyčejný muž v neobyčejném stroji, jen o pár desítek let později (děj Vládců strachu - 2023, děj Divokých a zlých - 2024 [obě jedenadvacáté století], děj Cest krve 2060 ).

První kniha Cest krve je opět skvělé čtení, kterému není moc co vyčíst. Hrdina je tentokrát obyčejný člověk, ale s odhodláním a neobyčejným strojem o kterém zpočátku ani neví jestli vůbec existuje. Příběh vás vtáhne do děje, protože je neskutečně atmosférický (hlavně začátek) a nutí vás číst dál aby jste se dozvěděli (stejně jako hlavní hrdina) co se vlastně stalo. Postavy opět nádherně vykreslené a dokonale se vyvíjející. Jen mě z hloubi duše mrzí že zápletka, která měla splést jeho knihy dohromady, už nikdy nedojde správnému rozuzlení z ,,pera,, mistrova :/ (opět díky pane Moudrý)...

14.03.2020 5 z 5

Vládci strachu Vládci strachu Jiří Kulhánek

Dlouho jsem si srovnával v hlavě hodnocení ,,Kulhánkovštin,, a i po letech musím říct, že je to prostě pecka! Určitě to chce začít touto knihou, protože narážky a easter eggy tam jsou a zpětně to nemá tu správnou přidanou hodnotu.

Pozor, další odstavce budou obsahovat spoilery!

Pan Kulhánek začal (nad)průměrnou upířinou, která neobsahuje ani tak hektolitry krve, jako spíš propracovaný děj, vcucávající atmosférou a bravurně zvládnuté charaktery, kterým okamžitě začnete fandit, nebo (v případě záporáků) nenávidět. Jak už jsem psal do autorova profilu, hlavní hrdinové mají neskutečně trefné a cynické narážky v ten pravý moment a nikdy nepůsobí nuceně, nebo předvídatelně. Prostě ten správný zásah v tu pravou chvíli.
V pozdějších knihách se objevují postavy a dokonce události z této knihy (Krysa Rolls, Slizounova pistole, kterou zdědí Patejl, události okolo masakru v TTS, upíři které si Tobiáš ,,vymyslel,, atd...). Všechny knihy, kromě Stroncia, spolu tak trochu souvisí a celé to rozdělují Divocí a Zlí na dvě paralely. V podstatě hlavní hrdina z Nočního klubu ,,napsal,, Vládce strachu a aniž by to zpočátku věděl, tak psal ,,pravdu,,. Taktéž je ,,autorem,, Divokých a zlých spolu s Cestami krve (ale o tom později), které spolu také úzce souvisí.

Pro pochopení tohoto mistrova multiversa doporučuji číst v pořadí:
Vládci strachu
Cesty krve
Divocí a zlí
povídky
Noční klub
Vyhlídka na věčnost

13.03.2020 4 z 5

Sedm kamenů Sedm kamenů Alaksej Šein

Hmmm..tak jen na začátek - jednu hvězdičku jsem dal proto, že mě tato kniha donutila napsat komentář který bude ,,poživatelný,, širší společnosti.

Tak....těžko se mi hodnotí young & adult, ale vždy jsem si myslel, že to není tak dlouho, kdy jsem byl cílovka. Je pravda, že jsem začal číst dost pozdě a všechno jsem doháněl. Možná proto jsou mé komentáře tak kritiky plné a nadhled, který mám dnes zkresluje dětskou naivitu, pro kterou je tato literatura určená. Přesto si myslím, že dokážu rozpoznat knihu která je ,,dobrá,,...

Přiznám se, že záměrně čtu knihy, které mají vysoké hodnocení, nebo jsou léty ověřené, protože jsem hodně zameškal a nechci se zdržovat nekvalitní četbou.

Bohužel tato kniha působí jako něco, co vytvořil počítačový program. Osnova tam je. Hlavní hrdina taky. Vedlejší postavy a všechno okolo, ale je to lobotomicky strohé až sterilní. Nevím jak to přesně definovat, ale žádná postava nemá charakter (nebo mozek). Možná se pletu, ale myslím si, že tahle kniha může bavit jen opravdu malé děti (max. 8 let)

01.03.2020 1 z 5

Králové Clonmelu Králové Clonmelu John Flanagan

Opět komentář od Gordonlorda velice výstižný. Bohužel s přibývajícími knihami nenastává žádný vývoj hlavních postav, jen pořáddokolové opakování toho co již známe akorát posazené do jiných lokací. U tohoto dílu mě ale naivita celkového děje zatím poslala nejvíc do kolen (proto jen 2 *). Možná kdyby se občas něco zvrtlo a děj nebyl tak nebetyčně předvídatelný možná...nebo taky ne. Klasická ukázka toho, když autor neví kdy přestat. Už to mám celé přečtené a mohu potvrdit, že lepší už to nebude (hlavně dějový skok na dospělého Willa a spol. je nepovedený), už jen se skřípáním zubů doplňuji hodnocení.

Pravdou zůstává, že jsem to dočetl (doposlouchal, kdybych to měl v knižní podobě, tak to po přečtení rovnou házím do kamen), takže se to zkonzumovat dá. Jsou i horší (Sedm kamenů např.) Už se těším na další zprávy od zhrzených milovnic Flanagana :D

26.02.2020 2 z 5

Sémě mrtvých Sémě mrtvých Brian Lumley

Tak máme zde výcuc od uživatele eraserhead, takže k ději už nic dodávat nemusím. Jen moje osobní dojmy nebyly tak horké. Potvrdilo se moje podezření o zákeřných výtrusech upířích hub (opět se autor ospravedlňuje nějakým blábolem o tom, že ani sami upíři nevědí jak jejich těla pracují...). Dějová linka s Penny se mi moc líbila, jen mě malinko zarmoutilo, jak autor všechny hlavní postavy začal kosit hlava nehlava (nechápejte mě špatně, nevadí mi když hl. postavy umírají, ale musí to mít nějakou grácii a vnitřní pohnutí [jak to umí japonci], takhle mi přišlo, že to autor chtěl nějak ukončit, tak bezhlavě nechal každého umřít při první příležitosti.) Kupodivu mi bylo asi nejvíce líto Darcyho. Z pobočky E se stala nemilosrdná smečka lovců čehokoli co jen trochu smrdí upírem. Bylo znát že autor nechal ožít některé postavy a pak nevěděl co s nimi dál, tudíž tam byli úplně zbytečně a jen vyplnili prázdné stránky.

Co se týče Hvězdné strany....začátek byl pro mě utrpení, protože se nic nového vlastně nedovíme (páč má Šejtán v pi*i paměť - nepřekvapivě) a jen sledujeme hašteření zbylých Vampířích vládců. Pak nám autor nechal ožít údajně mrtvou Keren jen proto aby s ní mohl Harry rozjet nekonvekční způsoby sexuálních praktik. Selenka na Sluneční straně nepřekvapivě skončila fiaskem, páč Harryho syn vlastně nebyl úplně tak ok jak předestřel v minulé knize. Prostě je jedno co napíše v epilogu, protože to v další knize zvrátí na pár stránkách, aby měl jakous takous zápletku.

No a nakonec to zazdil. Někteří čtenáři by si mohli myslet, že už definitivně, protože Harry skončil, upíři byli odňůkováni na atomy a Šejtán se vrátil zpět do minulosti kde začal, ale to by nebyl Lumley aby to zas nějak neotočil a nevymyslel nějaké to ALE....

21.02.2020 3 z 5

Řeč mrtvých Řeč mrtvých Brian Lumley

A jé je...už to začíná :( Autor neví kdy má přestat a začíná vymýšlet nové a nové způsoby jak nacpat Vampíry na Zem (přičemž by to Harry musel vědět, když jako nehmotná existence cestoval kontinuem a viděl šarlatové linky v budoucnosti a jednoduše mohl komukoli říct ,,hele mimochodem vyhoď do vzduchu tady ten hrad"). Samozřejmě se snaží obhájit nové způsoby šíření vampyrismu, s tím že Vampýři přece pořád lžou a nikdy neřeknou vše a podobný bláboly...Dokonce se čtenář doví, že stačí šnupec z výtrusu hub které rostou na místě kde spočívá Vampýr a bác ho, máme nového parazita. To jako fakt? Co bude příště? Vampýr na někoho kýchne, nebo si pšoukne a bum? Dokonce už i zápletka začíná být otřepaná - někde vzniká zlo - mrtvý se Harryho snaží varovat - paralelně s tím se dostává pobočka E do problémů - Faethor sám od sebe přichází na pomoc (samozřejmě s vedlejším úmyslem) - Harry nakonec hlavního záporáka (sám s mrtvolami) vyřeší - / Kde už jsem to slyšel?

Kamarád který mi tuto serii doporučil se mi přiznal, že to po šesté knize zabalil, a já se teď už nedivím. Jsem ve třetině pátého dílů na nevím jestli se mám smát, nebo brečet. *! SPOILER !* Mrtvý taky prý někam ještě půjdou...ale jen někteří! (unavení/vyčerpaní?) Např. Harryho máma i když je mrtvá jen ,,chvíli,, někam odpluje a myslitelé jako Pythagoras, nebo Möbius jsou v poho po stovky/tisíce let...autor opravdu už nevěděl kdy přestat a přečíst co vlastně napsal *! KONEC SPOILERU !*

Jediné pozitivum vidím v tom, že měl autor alespoň soudnost a vyvíjel Harryho charekter. Proto mě zajímá jak to s Harrym dopadne a zatím tuto serii nezavrhnu, zatím.

02.02.2020 3 z 5

Zdroj Zdroj Brian Lumley

Na jednu stranu mě mile překvapilo že můj strach ze třetího dílu byl neopodstatněný, ale na stranu druhou je tento díl trochu jiná káva. Dle mého názoru mohl autor v tomto díle škrtnout slovo Vampír, nahradit jiným (třeba Urghlik atp...) a mohl to vydat jako samostatný sci-fi román. O osudu Harryho a Harryho jr. se dovídáme nemnoho, čtenář je hlavně obeznámen o skutečném původu, životě a chování Vampírů. Jako u předchozích dílů se dovídáme skutečně nechutné detaily z anatomie a života Vampírům, ale o Möbiově kontinuu (se kterým Harry Jr. dokáže doslova zázraky) raději nechává autor prostor naši fantasii, protože (jak jsem se obával) vaří z vody.

Celkově se mi kniha líbila, děj byl napínavý, charaktery výborně zpracované a atmosféra jen umocnila celkový dojem. Bohužel takto vysoké hodnocení bude asi mé poslední v této serii (jsem ve třetině dalšího dílu a začínají se naplňovat mé obavy které jsem měl po přečtení dvojky...)

30.01.2020 4 z 5

Vampýři Vampýři Brian Lumley

Bojím se dalších dílů. Ne že by tento nebyl dobrý, ale trochu se naplňuje to co jsem tušil ke konci jedničky. Podle mě autor nezačal psát Nekroskop jako serii, ale jen jako román (se spoustou materiálu okolo) a další díly ,, tahá z paty,,. Proto nám tato kniha nabízí více otázek než odpovědí. Další chyba byla zmíňka o cestování v čase skrze kontinuum. Ono pokaždé, když si autor zahrává s cestování v čase, tak si zakládá na průser. Proč neskočil do minulosti a nezabil Juliana Bodeskua když byl ještě neškodný? Nebo rovnou Dragosaniho? Ono to jak vznikl Julian je taktéž dosti zavádějící. Tibor se pouze dotkl embria (jediné vejce dal Dragosanimu) a hned další upír se všemi aspekty včetně vytváření nižších upírů? Neříkal snad Tibor, že se upír může rozmnožit jen jednou? Dokonce Julian mohl vytvořil ,,Druhého,,? Myslím že se autor dostává někam odkud jen tak nevyleze a proto se bojím další knihy. Upřímě nemám rád historii, proto pro mě byla třetina knihy utrpení (ale nezahrnuji to do hodnocení, protože je to jen čistě můj osobní postoj). Co do hodnocení zahrnuji je to, že Harry ,,strašně,, pospíchal, ale přitom poslouchal širokosáhlé žvatlání praupíra/ů místo toho, aby chtěl jen striktní odpovědi na svoje ,,životně,, důležité otázky. Tento aspekt zavání natahováním děje kterého jsem se obával. Na druhou stranu jsou charaktery opravdu dobře propracované, děj odsejpá (když nepočítám ty lekce historie) a atmosféra je pěkně záhrobní. Konec byl satanžel dosti podobný jedničce a tak trochu předvídatelný. Autor to hezky ukončil bez otevřeného konce, proto se člověk musí ptát ,,16 knih opravdu?"

23.01.2020 4 z 5

Nimbus Nimbus Neal Shusterman

Pokračování nepřináší nic moc nového a nese se v podobném duchu jako jednička. Vcelku předvídatelný děj je opět okořeněn několika opravdu neočekávanými zvraty. Jen mě malinko rozladila nevyváženost celého díla. Na jednu stranu duchaplné čtení hodné zamyšlení (bavíme se pořád o young and adult) a citová/romantická stránka je zakrnělá jak inteligence debilova. Něco jako ,,Zamyslete se dětičky nad neodvratnou budoucností a existencí jako takovou, protože smrt je všudypřítomná a nutná, ale opovažte se zamyslet nad tím že máte pohlavní orgány, na to jste ještě moc malé!" Proto tragi-romance obou hrdinů na závěr je spíš výsměchem než čímkoli jiným.....

Nelíbil se mi násilný návrat Goddarda a Randové, což mě přivádí k politice Arcismrtek, která byla nedotažená a nevěrohodná (méně jak 50% těla a už nejsi původní člověk? To jako fakt?). Závěrečný twist byl vycucnutý a vykonstruovaný. Pravdou ale zůstává že je to dobré čtení a přečtu si i (doufám že poslední) trojku. Silnější tři hvězdy.

P.S: výborný komentář od Casmé

23.01.2020 3 z 5

Nekroskop Nekroskop Brian Lumley

Na doporučení jsem po dlouhém váhání (16 dílů jako fakt? To samo o sobě smrdí průserem a já nesnáším nedočítat serie) sáhnul po těchto upírech. Začátek je velice chytlavý a dává najevo že autor umí nenuceně rozvést vyprávění a ve správnou chvíli (než to začne být nudné) skočit zpátky do děje. Přibližně jsem od kamaráda věděl o čem to je a stále jsem čekal na Möbia a ty ,,mazce,,...Bohužel do toho autor kopnul až na konci a podle mě trochu moc. Do té chvíle krásně plynoucí děj se vrhl ze srázu jako by neměli být další díly (stejný pocit, že autor jen lepí díl na díl, mám zatím i u dvojky) a s tím začal řídnout a děravět. Podle mě autor udělal chybu, když nechal Harryho mámu udělat to co udělala. Celou tuto Harryho schopnost měl škrtnou (nebo udělat jen ojedinělou vyjímku s někým kdo má opravdu silného ducha atp.) a konec mohl vyřídit sám Harry s párem ESPerů kontinuem. Autor se takto dostal na tenký led a pro jistotu přestal zacházet do detailů co se týče Harryho schopností a kontinua.

Každopádně výborně vykreslené charaktery (dokonce jsem jednu chvíli fandil záporákovi), skvělá atmosféra a jak už jsem naznačil krásně plynoucí děj. Opravdu (zatím) dobré čtení.

23.01.2020 4 z 5

Kvantový zloděj Kvantový zloděj Hannu Rajaniemi

Tak jsem z toho celkem jelen....Je to moje první setkání s hard sci-fi na doporučení dlouholetého sečtělého kamaráda a musím přiznat že pro mě to bylo spíše hard, než sci-fi. Příběh jako takový je skvělý, ale polovina textu pro mě byly nic neříkající názvy (asi) smyšlených principů a technologií. Ono se pak lehko vytvářejí zajímavé kličky a zvraty, když se oháníte takovou terminologií. Raději to přečtu ještě jednou, než ohodnotím a doufám že do té doby přeloží dvojku (The Fractal Prince) a trojku (The Causal Angel )

15.01.2020

Otroci ze Sokora Otroci ze Sokora John Flanagan

Chtěl jsem původně dát jen 2 hvězdy, ale přece jen ten Gilanův masakr byl celkem v poho. O tom že všichni chlapci masakrujou jako o život a nikdo z toho nemá sebemenší výčitky svědomí se radši nezmiňuji. Začínají mě ale pálit hemoroidy když čtu jak se několik dospělých, ozbrojených, vycvičených válečníků nedokáže vypořádat s jedním pos*anym čoklem...Až by na jednoho skočil ostatní by ho prostě rozsekali tečka. Nejhorší je že za celou dobu ji nikdo ani neškrábne...ba co víc, nikdo se o to ani nepokusí (když nepočítam jednoho nakrklýho méďu). Jestli tomuhle začnou děti věřit, nechci vědět co z nich vyroste. Pojem jako je dějová osa Flanagan zřejmě nezná, jak už psala Zelený_Drak a ani to nemá zapotřebí, protože žádný z hrdinů nevlastní pohlaví, takže nebude ani žádný rozmnožování, protože by to bylo přeci pobuřující něco takového zmiňovat....a bude hůř. Je mi smutno, když si uvědomím že existují lidé kteří tomuto....tomuto dají 5 hvězd. Každý má právo na svůj názor to chápu, ale stejnak mi z toho není duševně dobře.

15.01.2020 3 z 5

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Zajímavé čtení. Vskutku originální námět. Jak už komentáře naznačují, kniha obsahuje dost (pro někoho předvídatelných) zvratů. Přesto mě kniha vtáhla do děje a bavila až do posledního (opravdu nebetyčně předvídatelného) Konkláve. Zápisy deníků smrtek jsou hezké doplnění děje a Nimbovy vhledy podtrhly celkový dojem. Nijak moc nestojím o romanci v literatuře, ale tady to mohl autor trochu více rozvinout, nebo to úplně vynechat. Je to dost odfláklé. Kdyby občas jeden z hlavních hrdinů nezahlásil něco typu ,,snad ji ještě uvidím?,, nebo ,,jak se má asi Rowan?,, úplně bych zapomněl že tam něco takového je...Ale můj největší problém byl přijmout premisu autora, že Nimbus přenechal zabíjení/kosení lidem. Vždyť neomylný a moudrý Nimbus by věděl, že lidé budou dělat chyby, načež on by přesně věděl jak, kolik a přesně jací lidé jsou třeba ukončit. Váhal jsem mezi 3-4 hvězdami, možná později hodnocení změním, ale zatím jsou to slabé 4*

08.01.2020 4 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

Dobře napsaná sci-fi, mnohem lepší než blbí Trifidi který všichni považujou za strašně nadčasový a přitom tahle kniha je jen o 18 let mladší. Skvělá zápletka i zvraty. Charaktery byly dost promáklý, už jen proto jakou si dal autor práci se sbíráním opravdových dat. Ano bylo to hodně vědecké (trochu mi to připomnělo Marťana), ale působilo to navýsost profesionálně a opravdově. Jediné co mi nesedělo, byl konec...možná proto že nejsem vědec, ale přišlo mi to trochu odfláknuté. Stejnak skvělé počtení/poslech.

25.12.2019 4 z 5

Obléhání Macindawu Obléhání Macindawu John Flanagan

Komentář uživatele Gordonlord je dosti výstižný, ani nevím co bych dodal. Možná jen to že nikoho nepřekvapuje že Fena (v Bratrstvu Kluf) je hned tak poslušná? A že ji hrdina nemusí živit? Taky jediná kniha kde má záporák na chviličku pochybnosti o svém chování. Ale nebojte milé děti a jejich matky, už se to nebude opakovat a autor už vám nebude takhle plést hlavu. Ze zdejších komentářů typu: ,,Flanagan je mistr'' nebo ,,Nejlepší pohádka co znám'' apod. se musí chudáci jako Charles Dickens, bratři Grimmové nebo J.R.R Tolkien obracet v hrobě....

!Spoiler! pro Bridgetky Jonasové. Možná si v této knize Will s Alyss dali pusu a tak, ale to je tak všechno. V žádné další knížce nic dalšího nebude a i v Bratrstvu budou do dvaceti a dál panicové (jak to má být ne? Když už je to výchovná četba) :-D

24.12.2019 2 z 5

Lovci Lovci John Flanagan

Nepřekvapivé dokončení příběhu o ukradeném Andomalu. Hrdinové Volavky (hlavně Hal) se nepřekvapivě dostanou ze všech potíží, nepřekvapivě se nikomu nic nestane a nepřekvapivě je hlavní padouch (který se mimochodem chová vždy jak největší hajzl a špatňák, aby bylo jasné i nenarozenému dítěti, že on si to prostě zaslouží) dopaden a džentlmensky eliminován při džentlmenském souboji. Nevím nevím ale tohle musí začít nudit i ty děti....A taky mě malinko štve že, pokaždé když bude v ději zvrat, tak se o něm autor okatě zmíní a každému je jasné o co jde. (viz. Thornovi hlídá Erak prachy / Kde vezmem peníze na zásoby? Je tam soutěska, ale je to sebevražda! / Musíme tou soutěskou....atd.)

24.12.2019 3 z 5