Hzjena Hzjena komentáře u knih

Čaroděj na severu Čaroděj na severu John Flanagan

Celkem zajímavý nápad opět autor zprznil jak mohl...(už se zde objevují i celkem zajímavé komentáře /čti: smysluplné/ např. KájaKoxík, Bucifalek apod.) Už v polovině knihy se čtenář začíná nudit a je mu jasné že to autor v této knize nedotáhne. Magie se ve Flanagonově světě nekoná, takže se čeká na to jakým způsobem ,,čaroděj,, své triky vytváří. Postavy se už nechovají jen přehnaně hrdinsky a džentlmensky ale přidali novou vlastnost stupiditu, takže to čtenáře nutí rvát si vlasy z hlavy, páč kvůli tomu musí čekat na další díl. Takže opět bezpohlavní, hermetická, vatou a balastem vyplněná Flanaganovka...Na závěr musím zmínit, že obrázky na přebalu jsou neskutečná tragédie. Bohužel to platí u většiny knih...Nejhorší jsou takové, které obsahují spoilery ještě než knihu otevřete.

16.12.2019 2 z 5

Nájezdníci Nájezdníci John Flanagan

Jak už předestřela Zelený_Drak, kniha je plná archetypů, plná bezbřehého hrdinství, džentlmenství ze strany puberťáků a všech těch ,,uvěřitelnejch,, nesmyslů, kterým uvěří děti od 3 do 6 let...jestli tomu věří starší děti, okamžitě bych zvažoval návštěvu psychologa, tam je něco špatně! Starší děti by měli začít pokládat otázky typu ,,Kam chodí na záchod?" ,,To nikdo nechce dát Lídii pusu?" ,,To je Thorn pařád takový válečník po takové době bezdomoveckého chlastání a netrénování?"....adt. Průměr a lepší už to nebude.

15.12.2019 3 z 5

Výkupné za Eraka Výkupné za Eraka John Flanagan

S novým příběhem autor přišel s další nemalou dávkou patosu a umělé výplně, tím že začal ještě více rozepisovat předestřené a pořádně se opřel do rozvíjení hraničářské schizofrenie ohledně povídání si s vlastním koněm, jako by byla cílovka hendikepované děti z Černobylského okolí...Jak jsem, už jednou psal: Děti rostou, příběh nikoli. Autor omílá pořád to samé dokola, jen příběh posadí do jiné oblasti. Chápu, že někteří lidé si na tom ujíždí. Po lobotomii se člověk přeci jen do konce života zasekne že....Jediný důvod proč to ještě čtu je ten, že nedokážu nedočíst jakoukoli serii (i když tahle bude možná první)

15.12.2019 2 z 5

Vyděděnci Vyděděnci John Flanagan

Není to špatný počtení, jen autor nemusel recyklovat sám sebe...opravdu to smrdí na sto honů (Hal/Will-Thorn/Halt-Stig/Horác...atd.) už jen přidat testoteronovou holku (Lidya) a je to komplet. Prostě Flanagan a jeho průměr, který se tentokrát odehrává na moři. 24 knih o tom samém, co víc k tomu říct. Občas lepší, občas horší..... Maminy z toho budou paf, páč mají další hermeticky-naivně-kýčovitou pohádku, kterou můžou cpát dětem, ale normálního člověka to spíš zklame :/

08.12.2019 3 z 5

Nositelé dubového listu Nositelé dubového listu John Flanagan

Samozřejmě dokončení muselo přijít. Není to tak surové a realistické, jako předchozí kniha, ale na druhou stranu pár kapek krve skáplo, Will přestal být submisivním přisdisráčem a celkově Flanaganovi došlo, že cestou Flewellingové to asi nepude. Tuto sérii jsem chtěl zabalit po druhé knize, ale šanci tomu ještě dám i když vím že se bude autor jen opakovat a nakonec vykrade sám sebe (viz. Bratrstvo)

Fakt se bavím komenty zdejších ,,mamin,,. Tak naivní a bezduché nejsou ani televizní noviny :D

08.12.2019 3 z 5

Ledová země Ledová země John Flanagan

Přeně jak jsem čekal :D

Čím je kniha v sérii (hlavně young and adult) lepší, tím více zde nacházejících se Bridged Jones a frantíků více skuhrá...

,,Ó né už to není tak pohádkovsky naivní, konzervativní a tupé, to nemohu číst dětem!"
,,Nééé..první dvě knihy byla taková bezmozková jízda naplněná balastem a vatou, kterou děti tušili už předem (v názvu Hořící most by děti přeci nikdy nepřišli na spojitost), ale tady už autor zabíhá moc k realismu a děti by se mohli začít bát opravdového světa fuj fuj...."

Mě se to líbilo, právě kvůli těmto faktům. Kniha se poprvé dotkla skutečných reakcí a chování lidí, ze kterých by si třeba mohli děti vzít ponaučení. Přece jen, kdybych ze svých dětí chtěl udělat nemyslící a slintající trosky, tak by je stačilo nechat koukat na televizi a nemusel bych se zabývat četbou že? Ale na jednu stranu chápu, přece jen jablko nepadá daleko od stromu.....

02.12.2019 3 z 5

21 úderů 21 úderů František Kotleta (p)

Nevim co proti tomuto počinu lidi mají, ale mě se to líbilo mnohem víc než jiná díla od jak říkáte ,,mistra,,....Bylo to takové dospělejší, byl jsem ušetřen dětinských sexuálních scén a ,,vtipná,, přirovnávání taktéž byla omezena. Kosek se s tím nepáral, zbytečně nás nezatěžoval odkazy na předešlá díla a sfouknul to za pár hodin. Možná až na tu zbytečnou prezentačku od Škodovky na konci knihy, tomu nemám co vytknout.

28.11.2019 4 z 5

Fakt hustej nářez Fakt hustej nářez František Kotleta (p)

Na jednu stranu trochu lepší něž jednička, ale přece jen dobrej nápad s dobrym koncem by se neměl moc rozmazávat...pár dobrejch postav zemřelo, Sangotino tajemství bylo odhaleno a jediné co může pokračovat, je jen přehršel ,,vtipných,, přirovnávání a hlášek ve spolupráci s ratatata a prásk, prásk, prásk, při kterém jim sekunduje BUM, BUM, BUM a Uáááá se srkprškem a šplíchtvancem. Ano, člověk to s chutí pozře a rád, ale nakonec zjistí, že je alergickej na laktózu a jen čeká až to konečně skončí. Není to špatná četba, ale nemusel by autor vykrádat sám sebe (Lovci)....Jinak super zábava! (kdybych nezal Kulhánka, tak bych dal 4 hvězdy hned z oleje). Takhle je to furt pubescentní a přemrštěné, místo trefného a nevtíravého sarkasmu, kam měl autor zřejmě nakročeno.

23.11.2019 3 z 5

Hustej nářez Hustej nářez František Kotleta (p)

Raději jsem si Bratrstvo přečetl podruhé, abych se opravdu přesvědčil, že chci hodnotit takto, že se mi to jen nezdálo a nebyl jsem pouze ovlivněn Kulhánkem. ( hodně výstižný je kometář uživatele 1T0S_ )

Jan Bezzemek je možná prastarý, ale hlášky trousí mnohdy až moc pubertální. Vím, že je to Kotletovo/Kyšovo styl psaní, ale nemůžu si pomoct a pořád mám pocit, že někdy méně, znamená více. Pro příklad - Děj je děravý, jak ementál ve slevě. Charaktery mají vlastní vůli, jako průměrný občan v Severní Koreji. Sexuální scény jsou popisovány, jak od jižanského homíka na srazu Ku-klux-klanu. O krvi a jejím zpracovávání raději ani nemluvím.

Musím ale uznat, že jsem celkově mile překvapen. Zápletka je vskutku originální a celkově to prostě odsejpá. Mnozí nedosáhli této úrovně psaní po letech a pan Kyša se chytil hned od začátku. Člověk se zasměje a na konci knihy zjistí, že je asi masochista, páč chce další nářez.

17.11.2019 3 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

Sakra nevím co si můžu dovolit napsat....Vím, že King ví (viz. koment na knihu Ostrov Duma key). Bohužel nemám otevřené třetí oko (strach) a osobně neznám člověka na této úrovni. To znamená, že aury nevidím, jen cítím pocity a nálady. Z počátku, jsem nevěděl, že autor bude sledovat toto téma a nepřímo doplňovat svoje (slova autora) veledílo Temnou věž. Nemohu hodnotit úplně objektivně, protože nemám svět/y Pistolníka načtené kompletně, ale co mohu, je upozornit čtenáře, že tato kniha by neměla být první knihou, kterou od Kinga čte. Osobně skládám hold vcítění se do role starého muže se všemi aspekty a důsledky z toho vyplývající. Na druhou stranu, mi neseděli bytosti, které s hlavním hrdinou manipulovali. Ne že by do děje nepasovali, ale prostě nejsou, jako naopak jsou upíři, ale nefungují, tak jak je autor nastínil. Jsem z této knihy opravdu zmatený a pořádně nevím, jak ji ohodnotit. Po literární stránce nemá chybu, jako ostatně většina Kingovek. Děj a vyvrcholení zápletky jsou trochu předvídatelné, to však celkovému dojmu nic neubírá. Už jenom fakt, že autor nerozvinul tolik charakterů, jako je u něj běžné upozorní čtenáře, že tady jde o něco víc. Jen se ,,možná,, dostal hlouběji, než kam je schopný se potopit.

Každopádně kniha není o nespavosti, problematika nevyvěrá z hlavy hlavního hrdiny, jako v knihách Temná půle, nebo Mrtvá zóna, jak jsem se naivně domníval. Rozhodně se k Nespavosti vrátím, až budu mít všechny Pistolníkovi světy načtené, abych mohl tuto knihu řádně ohodnotit.

20.10.2019

Vyvolávač deště Vyvolávač deště John Grisham

U této knihy jsem měl z počátku pocit, že čtu deník ze života začínajícího právníka. Autor nabízel hned několik zápletek a čtenář nevěděl která bude ta hlavní.

Líbí se mi, že charaktery hlavních hrdinů se mění a není to vždy stejná osoba jen s jiným jménem. Rudy Baylor mi k srdci nepřirostl tolik jako Jake Brigance, ale to na kvalitě knihy nic neubírá.

Kniha je samozřejmě povedená a čtivá, děj sice nemá takový spád a gradaci jako u A je čas zabíjet, ale člověk se rozhodně nenudí. Jen konec byl možná trochu moc ,,happy end,, a čtenář se nedozvěděl jak to dopadlo se všemi postavami.

17.10.2019 4 z 5

...a je čas zabíjet ...a je čas zabíjet John Grisham

Ano přiznávám, že jsem šel najisto. Detektivky nejsou (nebyly) můj šálek čaje, ale několik přátel mi doporučilo tuto knihu vzhledem k tomu, že pan Grisham má politicko-právní praxi a jeho romány jsou povedené a přesné.

Děj i zápletka jsou nenucené a svádí dozvědět se víc. Charaktery jsou povedeně vykreslené a uvěřitelné (jen mi trochu vadí nevědomost a neznalost autorů s účinky těch kterých drog. Marihuana nedělá z lidí devianty! Naopak má uklidňující účinky, bere odvahu a iniciativu...s chemickými drogami [amfetaminy] je to jiná písnička)

Mě osobně prostředí a čas připoměli starší Kingovky a nemůžu si celkovou atmosféru vynachválit. Kontroverzní téma ještě o to více graduje celkový pocit z knihy. Samozřejmě čtenář od začátku tuší jaké bude rozuzlení, ale autorovi se povedlo, aby byl čtenář napnutý a měl pochyby až do samého konce. Skvěla napsaná kniha, doporučuji

09.10.2019 5 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

No je zde tolik komentářů (většina výstižných), že už není moc co dodat, aniž bych neopakoval již zmíněné :-) . Jen mě fascinují komenty typu: ,,Nemám ráda technické a odborné specifikace, neumím chemii, nezajímá mě vesmír a vlastně nemusím ani robinsonovky obecně, takže mě kniha opravdu nebavila a překousala jsem to teda s odporem, ale jsem na sebe hrdá.'' Takové existence a popřípadě jejich potomky bych nechal sterilizovat, protože lidskému genomu jen škodí.

Kniha je samozřejmě povedená, plná napětí a zvratů. Krásně prědestřené poselství lidstva: I když jde o záchranu jednoho člověka, peníze, politika, barva pleti atd. jde stranou! Jednu hvězdu, ale musím ubrat, protože nevěřím tomu, že by opuštěný člověk na Marsu vydržel celé ty měsíce a pár momentů, kdy je to opravdu skoro beznadějné v tak dobré náladě.

22.09.2019 4 z 5

Stalingrad Stalingrad František Kotleta (p)

Ještě se mi nikdy nepřihodilo, takové dilema. Na jednu stranu vím jak to autor myslel, proto Vy kdo nevíte odsuďte to ok, nemůžeme Vám to mít za zlé. A pokud je to Vaše první kniha o Bratrstvu krve, musí to být o to více nepochopitelné a celkové chování charakterů s jejich pohnutky neuchopitelné. Jen se prosím snažte pochopit, že se autor nebude zbytečně vracet k pohnutkám a postupné vyspělosti se všemi následky, které mají upíři. Takové jednání by ho pohřbilo ještě hlouběji s většinou braků. Na druhou stranu jsem nenašel uspokojivou a odpovídající zápletku, která by odpovídala této úrovni uvědomělosti. Bohužel z toho vyplývá, že:

-Nevěř ženám (obzvláště krásným)

- Každý má svůj plán, protože každému jde jen o vlastní přežití

- Jakmile se muži nahrne krev jinam, než do mozku, stává se slepým nástrojem (ženy).

-Lidstvo nedokáže žít v míru, pokud nezakusí válku.

A to jsou věci, které už dávno víme...Proto musím hodnotit průměrem. Sebelepší nádivka nespraví připečenou kachnu

17.09.2019 3 z 5

V objetí smrti V objetí smrti Miroslav Žamboch

(SPOILER) Nejlepší počin pana Žambocha to určitě není, ale jak už jsem psal, je to zralejší a promyšlenější. Komentář uživatele Terva je hodně výstižný. Pasáže s Baklym jsou opravdu povedené (,,Posadil jsem se, když jsem položil dlaň na kamennou podlahu, cítil jsem, jak je prohřátá nepřirozením žárem mého těla. Také čistá, jako by ji někdo vymetl a pak vydrhnul rejžákem,,). Příběh krásně graduje a není moc věcí, které bych mohl vytknout. Mě osobně vadilo jen to, že po překonání limitů žádná z hlavnějších postav nezemřela (např. Zuzana nebo i sám Bakly). Tím by autor vyrovnal misky vah a člověk by tam nalez i něco víc . Takhle si autor ,,vychcaně,, nechal otevřená zadní vrátka a je jasné, že to není poslední kniha o Baklym a spol.

09.09.2019 4 z 5

Hledání smrti Hledání smrti Miroslav Žamboch

Tato tvojkniha je trošku jiná káva. Byl jsem trochu mrzutý z přeskakování děje, který ani nemíří do jediné události, jako to většina autorů dělává z důvodu gradace zápletky. Ke konci první knihy jsem si na to zvyknul a musím uznat, že autor postoupil na vyšší úroveň psaní. Každému charakteru vetkl osobitost. Mě osobně Zuzana připomněla Dceru impéria, která musela začít uvažovat o lidech jako o nástrojích a spíše využívat jejich dovednosti pro svůj osobní růst a prospěch, a učit se těžit z těchto vlastností. Bakly ustoupil do pozadí a jeho přístup ke světu ho začíná znepokojovat, protože už nemá (kromě ochrany Zuzany) důvod žít a dochází u něj k ,,nějaké,, změně. Ostatní charaktery se začínají hezky rýsovat a zlo pomalu přichází. Nemohu říct, že bych se vyloženě bavil, ale na druhou stranu se těším na to, jak to dopadne.

05.09.2019 4 z 5

Holýma rukama Holýma rukama Miroslav Žamboch

Další kousek skládačky o monstru ze kterého by šli udělat tři dospělí muži ( ,,dva, ani o píď víc" :) ). Krátký příběh o záchraně čaroděje a první setkání Baklyho s magií, která je použita v jeho prospěch ne proti němu. Svižné, úderné, krvavé...jako Bakly

02.09.2019 4 z 5

Anděl bez slitování Anděl bez slitování Miroslav Žamboch

Brutalita...surovost a ani špetka slitování. Bakly se začíná opravdu vybarvovat (nebo spíš obarvovat krví). Tentokrát malá ochutnávka očima Zuzanky. Trochu se začínají splétat politické nitky a autor dává na vědomí, že Zuzka nemá zdaleka vyhráno a hon teprve začíná. Těším se na další porci

23.08.2019 4 z 5

Návrat zabijáka Návrat zabijáka Miroslav Žamboch

Bakly se dostává do obrátek. Balast a popisky ustoupili údernému, přímočarému ději. Teď už stačí jen si otevřít pivo, udělat si pohodlí a bavit se u toho jak se opancéřovaná hrouda svalů promlátí do konce. Super zábava i přes to, že námět a zápletka nejsou nijak originální.

23.08.2019 4 z 5

Bez slitování Bez slitování Miroslav Žamboch

No po přečtení Koniáše a ostatních knih z koniášova světa jsem čekal asi trochu víc. Na druhou stranu, je to první baklyho kniha, kde autor teprve rýsoval směr jakým se Bakly vydá a jak přemýšlí (ano není to moc chytrý chlapík, a spíš nad intrikami přemýšlí o kvalitě chlastu, ale takhle nějak by hora svalů s malým mozkem uvažovala ne?) Námět byl trochu otřepaný a zápletka tuctová, ale celkově děj působil promyšleně a neuspěchaně. Pravdou zůstává, že se zde projevil autorův neduh zbytečně opakovat některý z charakterových rysů hrdiny místo toho, aby dal přednost rozvíjení ostatních postav. Baklyho rozjezd je průměrný, ale vím že další knihy si určitě přečtu.

22.08.2019 3 z 5