Hzjena Hzjena komentáře u knih

Schránka duší Schránka duší Lynn Flewelling

Uživatel trudoš, to vystihl, ani k tomu nemám moc co dodat. Jen mě mrzí že autorka násilím tahá do příběhu Micuma, a pak ho dost zanedbává (ne jen v této knize). Taky je cítit, že co se týče magie ocitá se autorka na tenkém ledě a z příběhů se začíná vytrácet. Zakončení jako obvykle slabší průměr. Autorce evidentně svědčí otevřené konce a serié na pokračování, když to píše takhle po jednom, tak to vyloženě kulhá.

23.02.2019 2 z 5

Střepy času Střepy času Lynn Flewelling

Dlouhou dobu jsem neměl tušení, že překlady novějších dílů jsou dávno hotové, takže jsem to zhltl naráz. Musím dát zapravdu zdejším komentářům, asi nejlepší z ,,nové,, série, ale pořád to není ani z poloviny, tak dobré jako původní trilogie. Detektivní kabáty našim buznám sedí, to už nám autorka dokázala v minulých dílech. Milostné scény v podstatě žádné (bohužel teda pro ty, kteří tuhle tématiku vyhledávají). Ale... Začíná to být cítim ženským šovinismem (Královna, generálka, velitelka, guvernérka, léčitelka, nekromantka atd...) Postavy se chovají často iracionálně (vrhají se osaměle do nebezpečí a nikomu to nevadí, s tím že to tak asi bude nejlepší, bez toho aniž by se trochu zamysleli nad problémem). Thera se snažila autorka násilím vyvinout, ale bohužel se jí to nepovedlo (SPOILER! : Proti mnohem silnějšímu nepříteli, jehož moc je tak absolutní, že jsou potřeba lidské oběti mágů první Öresky a super ultimátní pečetě, nemá Thero potřebu to třeba prodiskutovat s jinými čaroději KONEC SPOILERU). A ten konec....taková škoda. Opět na pár stránkách zkazila co mohla. (SPOILER! : ,,Už jsme to jednou dali, tak to dáme znova ne? Kolik nás je? Jedna, dva, tři, čtyři...to je hezký číslo jak Čtveřice ne? Tak jdem!" KONEC SPOILERU) Na to že to má být konec konců, tak prostě odbyté. Ale ona paní autorka se k Nočním běžcům zase vrátí, až nebude mít do čeho zas píchnout.

23.02.2019 3 z 5