Schránka duší

Alek a Seregil nejsou jenom rozmařilí šlechtici, jakými se jeví, jsou to také zkušení špehové, oddaní službě královně a zemi. Když však narazí na důkaz o spiknutí, které staví královnu Phorii proti princezně Klie, oba noční běžci zjistí, že je jejich loajalita rozervaná jako nikdy předtím. Dokonce i v nejlepších časech je královský dvůr v Rhíminee hadím hnízdem, plným intrik, ale se špatně se vyvíjející válkou proti Plenimaru bublá zrada těsně pod povrchem. A to není jediná hrozba: přeplněnými ulicemi města se šíří tajemný mor, který zasahuje bez rozdílu mladé i staré – mor, který může být magického původu. Teď, když se vzdouvá panika a počet obětí roste, vynořují se i skrytá tajemství. A jak Seregil a Alek zjistí, spiknutí a nákazy mohou mít jednu věc společnou – lék může být stejně vražedný jako samotná choroba. První vydání. -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/193532/nocni-bezci-schranka-dusi-o7Y-193532.jpg 4.371

Noční běžci 6.

Romány, Fantasy
Vydáno, Fantom Print

Casket of Souls, 2012

Kniha Schránka duší

Alma-Nacida
30.07.2020

Tohle bylo v podstatě krimi s trochou čarování, a já moc krimi nemám ráda, radši luštím záhadu spolu s pátračem.
Jak už pár lidí přede mnou zmínilo, i mně přijde, že chudák Micum je na vedlejší koleji a přispívá spíš do řad potencionálních obětí členy své rodiny, ale autorka zjevně nemá odvahu jeho postavu definitivně vyřadit z boje, neřkuli zabít.
Taky Seregil s Alekem byli "šťastnou náhodou" mimo nebezpečí potupné spavé smrti a ani jinak jsem se o jejich osud netřásla, takže to byla trochu nuda.

chodícírohožka
20.04.2020

Další fajn díl se zajímavou zápletkou, ale osobně mě moc nebaví prostředí šlechty a její intriky, takže jsem si knihu užila o něco méně než předešlé díly. Nicméně se opět těším na pokračování.

špulo
30.04.2019

Snáď o kúsok lepšie než predošlé 2 diely. Stále tomu niečo chýbalo. Viac akcie, menej citových výlevov, väčšia epika... Jaksi to proste stále nebolo ono.

Zelený_Drak
16.03.2019

Jako obvykle mě kniha bavila a dobře se mi četla. Intriky skalské šlechty a politický vývoj dostaly opět trochu prostoru a čtenář tak může vnímat hrdiny v kontextu jejich světa. Tahle série je pro mě docela matoucí – od třetího dílu dál si čtení dost užívám, ale zároveň jsem nespokojená s tím, jak je to při pohledu zblízka děravé. Z knih bych pravděpodobně ale měla celkový dojem podstatně lepší, kdybych je četla v 15.

Je jasné, že hlavní zápletka je kolem záhadné nemoci a politické intriky mají jen rozptýlit pozornost hlavních hrdinů. Alekovi a Seregilovi opravdu trvá příliš dlouho odhalit, co se v Rhíminee doopravdy děje. Vzhledem k tomu, jak ve třetí knize Seregil i Alek podezírali Nyala, měli by tady celou dobu také někoho podezírat. Byly tam momenty, kdy by Seregil v jakémkoliv jiném díle chytil stopu a šel po ní jako lovecký pes. I Thero si mohl některé věci spojit dřív. Zároveň se bezděčně sami zachovají opatrně, což vůbec neodpovídá masce rozmarného lorda Seregila. Důvodem, proč se hrdinové chovají mimo své charaktery a jsou najednou jako slepí a hluší, je zde bohužel prostě to, že autorka to tak chtěla.

Hzjena
23.02.2019

Uživatel trudoš, to vystihl, ani k tomu nemám moc co dodat. Jen mě mrzí že autorka násilím tahá do příběhu Micuma, a pak ho dost zanedbává (ne jen v této knize). Taky je cítit, že co se týče magie ocitá se autorka na tenkém ledě a z příběhů se začíná vytrácet. Zakončení jako obvykle slabší průměr. Autorce evidentně svědčí otevřené konce a serié na pokračování, když to píše takhle po jednom, tak to vyloženě kulhá.

trudoš
06.10.2017

O fous lepší než předchozí díl, hlavně díky detektivní zápletce. Jenže to je paradoxně i slabina, protože co se děje, ví čtenář od začátku, zatímco hrdinům to trvá tři sta stran, než konečně udeří hřebík na hlavičku. Do té doby řeší něco jiného, čistě proto, aby se v závěru ukázalo, že nemají kapacitu ani na tohle. Ony intriky na královském dvoře jsou fajn, jenže jakmile se vyprávění v druhé půlce rozdělí na tři dějové linie, jde osnova kvůli zmatenosti do háje a člověk v podstatě jen čeká, jak to Lynn Flewelling nakonec všechno zpytlíkuje.
Co mi však vadilo enormně, byla ufňukanost hrdinů. Neberu jim jejich sexuální orientaci, ale vzhledem k jejich image drsňáků nechápu, proč se neustále potřebují ujišťovat, jak jeden miluje toho druhého a jestli náhodou partner posledních deset minut nemyslel na támhletoho sličného svalovce, nebo tohohle nafintěného poetu. To je chování puberťáků, ne ostřílených zlodějů a špehů. Ale třeba vyzrajou, když je teď Alek dospělej a můžou to dělat oficiálně.

Kalear
21.02.2017

Výrazné zlepšení oproti posledním dvěma dílům. Na Příchod tmy ale pořád nemá. Autorka má zvláštní dar v první polovině knihy čtenáře téměř unudit, protože nic moc neděje a v druhé polovině ho nenechat ani jít si uvařit čaj, protože se od napínavého děje nedá odtrhnout.

ewalien
08.02.2016

Právě jsem ji dočetla a musím říct, že i když jsem zpočátku neholdovala politickým machinacím a intrikám, příběh mě nakonec vtáhl, takže jsem se od knihy odlepila jen stěží. Autorka velice živě popisuje mocenský boj mezi šlechtou a to, jak se hrdinové o chloupek míjeli s hledaným vrahem, zatímco čtenář o něm ví prakticky od začátku, mě vždycky tak vytočilo... Napětí od začátku až do konce, těch pět hvězdiček jsem dala s potěšením.