hungryreader00 hungryreader00 komentáře u knih

Tušila jsem předem, že kniha bude dobrá, ale stejně mě mile překvapila. Četla se rychle, Tom Felton krásně vykresluje místa a umí vybudovat vtip. Tom ale neoplývá jen vtipem, ale dokáže zahrát i na citlivou strunu, ačkoli tady asi nikdo nebude slavný herec, Tom vás vtáhne do jeho života, jako byste jím byli.
O knize už jsem slyšela, a tak mě hned napadlo, že z něj zřejmě mluví falešná skromnost, ale po přečtení jsem změnila názor. Tahle kniha vám dá pochopit, že slavní jsou stále jen obyčejní lidé se stejnými pocity jako všichni ostatní.
Co ale nejvíc oceňuji je jeho pokora a fakt, že o nikom kromě sebe nemluvil se záští. Všechny, ač ho někteří možná děsili, popsal jako skvělé lidi a přitom dokázal nastínit i jejich povahu. Všechny přijal takové jací jsou.

21.01.2023 5 z 5

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Už je to delší dobu, co jsem četla tuto knihu, ale vzpomínám si, že jsme si ji četli s partnerem nahlas a bylo to super napínavé. Moc se mi líbila forma a použití nespolehlivého vypravěče. Bylo to skvělé.

20.04.2022 5 z 5

Dobrá znamení Dobrá znamení Terry Pratchett

Další plný počet hvězd pro tyto autory. Poslouchala jsem jako audioknihu po zhlédnutí seriálu. Načteno perfektně mimo jiné- hlavně Madam Tracy a pan Shadwell. Dílo má od Terryho i Neila to nejlepší, kniha je vtipná, kouzelná, hlubokým myšlenkám se také nevyhnete. Škoda, že nemáme vícero příběhů o Azirafalovi a Crowleym. Klidně bych si těch dvou dala celou sérii.

13.10.2022 5 z 5

Krev elfů Krev elfů Andrzej Sapkowski

Nutno říct, že tohle je zatím asi nejlepší díl. Kniha je velmi čtivá, chvílemi jsem se dobře zasmála a chvíli byla dojatá. Konečně jsme se více dozvěděli o Ciri, na kterou jsem se předchozí díly těšila. A Yennefer se konečně alespoň trochu otevřela. Ciri a Yennefer jsou skvělá dvojka a jsem ráda, že jim byla věnována celá kapitola.

01.04.2022 5 z 5

Duna Duna Frank Herbert

Jedna z nejpromakanějších knih, které jsem kdy četla. Téměř každá postava musí myslet několik kroků dopředu a vše je dokonale provázané. Děj čtivý, příběh graduje a překvapí.

29.03.2022

Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Terry Pratchett: Život v poznámkách pod čarou Rob Wilkins

Než jsem ji vůbec poprvé vzala do ruky, byla jsem hrozně skeptická. Jaké to bude v podání jeho asistenta? Rob mě velice mile překvapil, a proto mi v průběhu začínalo být jasné, že Terryho konec bude dojemný, silný a že si možná popláču. Statečně v sobě držím slzy i při psaní tohoto komentáře. Terry byl a je a stále bude mistr fantasy, a já děkuju Robu Wilkinsovi, že napsal tuhle úžasnou knihu, kde jsem mohla nahlédnout za oponu úžasné Úžasné zeměplochy. Také děkuji za to, že jsem prostřednictvím této biografie měla možnost zjistit více o tom, kdo je Terry Pratchett.

22.06.2023 5 z 5

Mort Mort Terry Pratchett

Další skvělá kniha od Terryho Pratchetta. V tomto díle sice není tolik humoru jako v Lehkém fantastičnu, ale zato se od ní neodtrhnete. Příběh utíká rychle, a to i kvůli tomu, že Smrť je jedna z nejoblíbenějších postav. Máme potřebu se o něm dozvědět víc, a jak jinak k tomu přijít než prostřednictvím jeho učně Morta a dcery Ysabell, kteří mají mimochodem naprosto skvělý a neotřelý vztah.

26.01.2023

Hvězdný prach Hvězdný prach Neil Gaiman

Krásné snové vyprávění o Tristranovi a hvězdě Yvaine. Cítila jsem jako bych byla znovu dítě a poslouchala tu nejhezčí a nejkouzelnější pohádku, kde je všechno možné a láska vždy zvítězí. Rozhodně bych knihu doporučila spíše dospělým nebo dospívajícím, kteří se chtějí vrátit do dětství. Nevím, zda je Hvězdný prach úplně vhodný pro malé děti. V příběhu je spoustu smrti, podřezávání, několikrát je zde vcelku podrobně vyobrazen sex. Možná když si některé pasáže trochu "ocenzuruju", přečtu ji jednou svým potenciálním dětem.

24.10.2022 5 z 5

Půlnoční knihovna Půlnoční knihovna Matt Haig

Přečetla jsem jedním dechem. To "halo" kolem ní bylo opravdu zasloužené. Myslím, že by po ní měl sáhnout každý, kdo se někdy ocitl na životní křižovatce a potřeboval by popostrčit. Ano, možná mnozí tušili jak to skončí, ale přijde mi, že to jen prohloubilo pointu knihy. Kniha určitě povzbudí a otevírá zajímavá témata od filozofie po pohlavní orgány kachen, takže se člověk i zasměje. Jednoduše to nemělo chybu.

02.05.2022 5 z 5

Duch domu Ashburnů Duch domu Ashburnů Darcy Coates

Jakožto milovník duchařin jsem nemohla odolat a musela jsem si tuto knihu přečíst. Od začátku do konce jsem měla takové hlodání v hlavě, že to asi nebude úplně "kvalitní čtení." Kromě závěru jsem vývoj děje vcelku přepokládala. Zkrátka klasika. Někdo se nastěhuje do strašidelného domu a nemůže se odstěhovat, protože nemá peníze. Potom tam vidí a slýchá divné věci. Přiznejme si není to Božská komedie. Zkrátka nás to nijak neobohatí. Ale za tohle všechno jsem zkrátka nemohla srazit víc než jednu hvězdu. Knihu jsem totiž hltala. Přečetla jsem ji jedním dechem. Je opravdu extrémně čtivá, napínavá a konec mě překvapil. Musím říct, že příjemně. Po dočtení má člověk takový ten uspokojivý pocit. U knihy jsem si krásně odpočala. Negativa psaná výše mě neodradí od přečtení celé série.

13.04.2022 3 z 5

Stopařův průvodce Galaxií Stopařův průvodce Galaxií Douglas Adams

Vlastně ani nechápu, že se to někomu nelíbí. Je to boží, je to vtipné, nápadité, co dodat? Hned se vrhám na další díl. Rozhodně mi tahle kniha ulpí v hlavě.

23.03.2023 5 z 5

Ted Bundy, vrah po mém boku Ted Bundy, vrah po mém boku Ann Rule

Kniha předčila má očekávání. Je to opravdu pro "milovníky" zločinu, kteří hltají každý detail. Osvojila jsem si díky knize různé metody vyšetřování a zjistila jsem, co bylo v dané době přípustné jako důkaz a co ne. Spoustu se toho člověk dozví i o americkém soudním sytému, jak fungují poroty apod.
Kromě těchto (pro mě) zajímavých detailů kniha může nabídnout i napětí z příběhu, který asi všichni víme jak skončil. Dozvíte se spoustu informací o Tedu Bundym, které na internetu pravděpodobně nenajdete a díky tomu si sami uděláte názor na jeho osobnost.
Autorka vypráví příběh o muži, jehož znala velmi dobře a na druhou stranu měla možnost zúčastnit se vyšetřování onoho do určité chvíle neznámého muže, který je vinen z mnoha vražd mladých žen. Autorka mimo jiné zahrnuje některé věci, které se odehrávali v jejím životě během let, a tím utváří kompletní obraz celého dění, kdy ukazuje, že celý její život se opravdu netočil jen kolem Teda Bundyho, ale zároveň právě on její soukromý život mnohdy ovlivnil.

20.07.2022 5 z 5

Koralina Koralina Neil Gaiman

Skvělá kniha, takový horor pro odvážné děti. Jako u každé autorovy knihy, nemůžu dát méně něž 5*.

12.01.2024 5 z 5

Kdyby ze světa zmizely kočky Kdyby ze světa zmizely kočky Genki Kawamura

Ani si nevzpomínám, kdy mě naposledy nějaká kniha takhle dojala. Krásné zamyšlení nad tím, jak se lidé snaží zpětně dát svému životu smysl, když se ocitají na jeho sklonku. Co pro nás bylo důležité? Kdo jsme byli? Měl náš život smysl? Knihu rozhodně doporučuji všem, kteří si někdy podobnou otázku položili.

23.10.2023 4 z 5

Klub rváčů Klub rváčů Chuck Palahniuk

Kniha se četla téměř sama. Byla tak správně bláznivá. A zároveň je to kniha, která ve vás něco zanechá. Nic víc k tomu nemám, snad jen to, ať si pustíte písničku Where is my mind po dočtení tohoto naprosto úžasného titulu.

27.07.2022 5 z 5

Čas opovržení Čas opovržení Andrzej Sapkowski

(SPOILER) Tenhle díl byl trochu slabší než předchozí, ale souhlasím, že závěr byl skvělý. Část s Ciri bloumající pustinou byla poměrně dlouhá, dokud se jednorožec nezranil. Nějak mi asi v tom magickém chaosu uniklo, co se vlastně s jednorožcem stalo. Kromě toho všechno super. Aretuza, sněm, potkani apod. Dokonce se nám začíná otvírat Emhyrův příběh.

13.04.2022 4 z 5

Pan Mareš měl nevídaně zajímavé a náročné povolání. Líbí se mi jak stručně byl schopný povyprávět různé případy a historky aniž bych měla pocit, že tomu vyprávění něco chybí. Neochudil nás ani o vtipné příhody a špetku černého humoru. Samozřejmě je to mimo hodnocení knihy, ale nevím zda bych se s panem Marešem chtěla setkat natož s ním pracovat. Sám o sobě tvrdí, že není mezi lidmi moc oblíbený a já docela chápu proč. Nicméně to asi bude právě kvůli jeho povolání.
Jediné co bych panu Moravci vytkla, je členění otázek. Je zde asi pět okruhů otázek. V každém okruhu jsou otázky, které na sebe volně navazují, což mi dost vadilo. Možná bych otázky ještě rozčlenila, aby bylo jasné, kdy se trochu odbíhá od tématu, protože jsem několikrát musela hledat, kde přesně končí vyprávění o fotbale apod. Zkrátka věci, které mě zrovna moc nenadchly.

12.12.2022 4 z 5

Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) Barva kouzel (limitovaná sběratelská edice) Terry Pratchett

Ačkoli je Barva kouzel asi slabší než jiné díly, nelze dát méně než pět hvězd, protože každá kniha Terryho Pratchetta je naprosto skvělá.

07.12.2022 5 z 5

Odbočka v lesích Odbočka v lesích Kateřina Karolová

Normálně mi nevadí nesympatické postavy, které ale mají v příběhu nějaký účel. Už na začátku knihy jsem se pozastavila nad mentalitou postav, která rozhodně neodpovídá psanému věku. Charaktery mi připomínají postavy z jakéhokoliv filmu ze střední školy, kdy o protagonistku nikdo nestojí, protože není krásná a hubená, ale za to její nejlepší kamarádka, to je kus! A ten její přítel! Toho by brala hned, ale on by o ni přece nezavadil pohledem. Možná je brzo soudit nedočtenou knihu, ale s prominutím se to nedalo. Já se na ni opravdu těšila a byla pro mne velkým zklamáním. Věřím, že když se děj "rozjede" tak se mnozí přetrpí tyto charaktery, ale já ne. Troufám si říct, že jsem nezažila, že bych se neuměla vžít do protagonisty. Vše je jednou poprvé.

30.06.2022 1 z 5

Největší záhady kriminalistiky Největší záhady kriminalistiky Jaroslav V. Mareš

Jsem věrný posluchač Opravdových zločinů, takže když jsem v knihovně objevila tuto knihu, byla jsem nadšená. Knížka je přehledná, případy jsou popsány délkově akorát. Pan Mareš toho zvládl "vyšťourat" docela dost, což mou zvědavost jen prohloubilo. Moc se mi líbí, že autor přidal i ty spekulace a teorie, obohacené o výpovědi místních. Sama jsem pak popustila uzdu fantazii a přemýšlela, jak to tedy tenkrát mohlo být. Byla jen škoda, že mohly být současné fotografie v lepší kvalitě a barevně, z některých se opravdu nedalo nic vykoukat.

12.04.2022 4 z 5