hroubek hroubek komentáře u knih

Calvin a Hobbes Calvin a Hobbes Bill Watterson

Můj největší problém je, že jsem jako první četl 6 a 8 díl. V těch dílech všechno klape a většina vtipů se trefuje do černého. Tady je to velmi podobné. Občas mi přišlo, že nějaké fóry jsou slabší nebo na sebe nenavazují, tak jak by měly. přesto to nic nemění na tom, že Calvin a Hobbes je parádní čtení, které mě vždy rozveselí.

12.11.2015 5 z 5

Amazing Spider-Man: Návrat Amazing Spider-Man: Návrat Joseph Michael Straczynski

Pecka. Jeden velký souboj, ve kterém si Peter/Spider-man sáhne na dno svých vlastních sil a popřemýšlí o svých schopnostech v mytologickém měřítku. Straczynski představuje Spider-mana, tak jak ho mám nejradši, jako bojovníka, který neustoupí ani tváří tvář čiré smrti, ale vždy se snaží zachránit všechny okolo, i kdyby měl zemřít. Tady v tomto příběhu jsou důležité myšlenkové pochody, které se Peterovi honí hlavou zvláště ve chvílích, kdy ví že nejspíše zemře. Na scéně je také tajemný Ezekiel a Morlun, kteří příběhu dodávají něco nového a doslova mytologického.

06.11.2015 5 z 5

Iron Man: Extremis Iron Man: Extremis Warren Ellis

Iron Man: Extremis je dobrý komiks o tom žádná. Je to správně načasované dílo, které sedne modernějším čtenářům komiksů. Zbytečně se neplýtvá textem, a když už jo tak jde o zajímavé myšlenky. Samotná kresba je opravdu nádherná s velkým smyslem pro detaily. To co dohání kresba, bohužel nedožene příběh, který je v první půlce docela zajímavý, ale v té druhé nemá co nabídnou a na konci komiksu zjistíte jak moc byl jednoduchý. Souboje jsou krásně nakreslené a následná proměna Iron Mana působí docela dobře. Fajn komiks, nic víc nic míň.

06.11.2015 3 z 5

Pomsta hlídaných Pomsta hlídaných Bill Watterson

Calvin a Hobbes se stali mojí novou závislostí, které mě neustále překvapuje a baví mě. U každé knihy se krásně nasměji nebo mě perfektně dojme.

03.11.2015 5 z 5

Poděsové z jiný planety Poděsové z jiný planety Bill Watterson

S každým dalším přečteným komiksem o Calvinu a Hobbesovi mám větší radost. Některé fóry tentokrát šli mimo mě, ale jako celek to působí skoro dokonale.

29.10.2015 5 z 5

Vzhůru na Yukon! Vzhůru na Yukon! Bill Watterson

Calvin a Hobbes se mi dostávají pěkně pod kůži a královsky mě baví a dojímají. Watterson je nesmírně talentovaný a má perfektní cit pro dětskou fantasii.

23.10.2015 5 z 5

Batman: Návrat temného rytíře Batman: Návrat temného rytíře Frank Miller

Když, jsem Návrat temného rytíře četl poprvé, tak se mi tolik nelíbil jako teď, když jsem ho četl podruhé. Tohle je komiks, který se vyplatí si přečíst víckrát a totéž platí i pro Strážce. Návrat temného rytíře, je správně temný, jelikož Gotham není místo, tak jak si ho pamatujeme. Špína, vraždy, korupce, zbabělost, neúcta ke všemu a ke všem a do toho nestálé mediální narážky a náběh na třetí světovou válku. Miller se s tím nepáře a představuje nám utopickou vizi budoucnosti, kde být okostýmovaný hrdina je zločin. Jeho Batman není žádný mladík, má už něco za sebou a ví, že se to bude jenom a jenom zhoršovat. Komiks je rozdělen na čtyři části a název každé krásně vystihuje v jakém rozpoložení se Batman nachází a co ho čeká. Kresba k příběhu přesně pasuje, dialogy jsou správně kousavé a trefné. Postavy jsou parádní a samotný vrchol knihy, souboj Temného rytíře proti Muži z oceli nemá chybu. Návrat temného rytíře je prvotřídní komiks, který byste si se Strážci měly přečíst, jestli to s komiksy myslíte vážně.

15.10.2015 5 z 5

Jeden neví, kam dřív skočit Jeden neví, kam dřív skočit Bill Watterson

Moje druhá přečtená kniha o Calvinu a Hobbesovi a opět velká spokojenost. Je to perfektní čtení a ty gagy nemají chybu. Kolikrát se stalo, že mě nějaký gag rozesmál na celé kolo. Těším se až si přečtu další.

13.10.2015 5 z 5

Vědecký pokrok dělá „žbuch“ Vědecký pokrok dělá „žbuch“ Bill Watterson

Moje první velké setkání s Calvinem a Hobbesem a nemůžu říci, že nejsem velmi spokojený. Je to správně trhlé, že jsem se kolikrát smál na celé kolo, dokáže to správně dojmout a i slabší fóry pobaví. Už se těším na další číslo co si o Calvinu a Hobbesovi přečtu.

08.10.2015 5 z 5

Želvy Ninja: Menu číslo 2: Jedinečný originál Želvy Ninja: Menu číslo 2: Jedinečný originál Kevin Eastman

Menu číslo 2 je pro mě malinko slabší, než první chod. Může za to sci-fi zápletka o přenesení na cizí planetu, mimozemšťané atd. Já jsem se těšil na další dobrodružství želv jak budou potírat zločin a oni rovnou vyrazily do vesmíru. Jinak se to opět čte parádně, příběhy mají velmi dobré tempo a spád a je to správně drsné. Jen jsem čekal, že sci-fi zápletky příjdou až mnohem později.

06.10.2015 4 z 5

Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Želvy Ninja: Menu číslo 1: Jedinečný originál Kevin Eastman

Parádní komiks, který sice nemá moc společného s tím jak vypadají želvy dnes, ale čte se naprosto perfektně. Kresba a dialogy jsou super. Celkově je komiks dost drsný a nebojí se být správně špinavý a místy i krvavý. Malinko mě mrzí, že je kresba místy nepřehledná a že želvy se od sebe špatně odlišují(fakt by prospělo barevné odlišení Leo-modrá, Mikey-oranžová, Don-fialová a Rapf-červená). Menu číslo 1 je povedené a já se těším na další díly, navíc mě těší, že děj navazuje.

05.10.2015 4 z 5

Knížka pro snílky Knížka pro snílky Vladimír Jiránek

Je to příjemně satirické a úsměvné. Krásně to zvedne náladu a já jsem se díky tomu několikrát pěkně od srdce zasmál.

21.09.2015 4 z 5

O této knize jsem poprvé slyšel v souvislosti s filmem Blade Runner. Poté co jsem viděl film jsem knihu docela dost dlouho sháněl, až jsem jí jednou uviděl na Aukru a hned jsem si jí koupil. Film mám moc rád a byl jsem zvědavý jaká nakonec bude kniha. Film si z knihy vypůjčuje jen základní příběh, jinak je skoro ve všem jiný. O to více se mě na knížce líbilo jakým způsobem je napsaná a jak vyobrazuje konkrétní svět. Dost mě zaujalo, že se v knížce řeší hodně náboženství, empatie, emoce, otázky co je správné a co ne, a kdo o tom rozhoduje. Je to napsané dost chytlavě a srozumitelně, ale kolikrát jsem si konkrétní věci četl dvakrát, abych dopodrobna vstřebal co se právě na následujících řádkách odehrálo. Kniha má cynický nádech, přesto nelze říci, že by jí chyběl alespoň trochu idealistický pohled na svět a danou situaci. Hodně moc se mi líbila postava Deckarda, Rachael a Resche. Sní androidi o elektrických ovečkách? je perfektně napsaná knížka, která u čtenáře dokáže vyvolat řadu zajímavých otázek.

27.08.2015 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Gillian Flynn si mě získala svojí Zmizelou, takže jsem se na její novou knížku dost těšil. Temné kouty je horší knížka, než Zmizela. A můžou za to celkem nesympatické postavy a pomalejší tempo. Obojí má svůj důvod, přesto to ze začátku dost brzdí a chvíli trvá, než postavy poznáme. Flynn krásně pracuje s detaily a propojování příběhu, kdy se jedna postava o něčem zmíní, abychom pak v následují segmentu zjistili jak k dané věci došlo a co jí vyvolalo. Občas mě přišlo, že je tu zbytečně moc postav, který nás neustále matou od toho co se stalo a o to více zamrzí, že jejich příběhy nemají nějaké zakončení. Prostě se objeví něco řeknou a dají indicii a konec(Trey, Runner). Hodně se mi líbilo vyprávění Libby a Patty, Benovo bylo slabší a něco mu chybělo. Ze všeho nejvíc jsem byl zklamaný z konce, který je logicky vystavený, nečekaný a taky neuspokojivý. Těším se na další knížku, kterou si od Flynn přečtu, jelikož po dvou knížkách vím, že je to autorka,která stojí za to, abych u jejich knížek trávil čas.

09.08.2015 4 z 5

Po otřesech Po otřesech Haruki Murakami

Povídková knížka, která je o všem a svým vlastním způsobem o ničem. Prostě jsem si ještě nezvykl, že pro Murakamiho konce nejsou stěžejní. Povídky jsou velmi dobře napsané a ani jedna vyloženě nenudí. Některé povídky by potřebovali ještě několik stránek, aby dokázaly zasáhnout na maximum. Těším se na další knihy co si od Murakamiho přečtu, jelikož mě tento autor hodně moc baví.

23.07.2015 4 z 5

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Jane Austenová si moji pozornost získala už svojí Pýchou a předsudkem, kterou budu v blízké době číst znovu. Kdysi jsem viděl adaptaci této knihy a opravdu moc se mi líbila a proto jsem se rozhodl si přečíst také knihu. Kniha se mi hodně moc líbila. Je to krásně a romanticky napsané. A dokáže to pobavit i člověka, který má rád komiksy a fantasy knížky. Kniha se čte velmi dobře a má pár zajímavých zvratů a několik zajímavých postav(u mě jasně vede plukovník Brandon). Rozum a cit je krásná knížka, kterou jsem si opravdu užil.

19.07.2015 5 z 5

O myších a lidech O myších a lidech John Steinbeck

Ani si nepamatuji jak jsem se k této knize dostal, ale vím, že se mi hodně moc líbila a dojala mě. Je to nádherná ukázka toho, že když je dobrý příběh a myšlenka, tak není potřeba to rozepisovat na stovky stran. Jednoduše a úderně. Kniha o velkém přátelství a ceně, kterou oba musí zaplatit.

06.07.2015 5 z 5

Američtí bohové Američtí bohové Neil Gaiman

Neil Gaiman je člověk, kterého každý komiksový fanoušek zná. Nemusí od něho něco číst, aby věděl, že patří mezi nejuznávanější autory dnešní doby. Ještě před tím, než jsem četl tuto knihu, tak jsem přečetl Hvězdný prach, restart komiksu Věční a hlavně komiks, který se jmenuje 1602, jenž se odehrává v alžbětinské Anglii, kde jsou vyobrazeny nejslavnější hrdinové od Marvelu. Zpět k Americkým bohům. Tato kniha mě zaujala svojí zápletkou, která mě osobně přišla velmi zajímavá. Když, jsem knihu začal číst, tak mě během prvních dvou kapitol došlo, že to bude náročnější knížka, než se na první pohled zdá. Nešlo jen o to, že v knize jsou další příběhy, které se odehrávají napříč čase a hodně moc postav. Šlo o to jakým způsobem je to napsané, jakým způsobem autor pracuje s detaily příběhu, kterých je tam opravdu moc a taky s indíciemi, které se nás snaží do vést k jistému zakončení nebo taky ne. Je to těžká knížka a vyplatí se jí číst pomaleji a ne zbytečně spěchat, jelikož by Vám pak mohl utéci některý ze zásadních detailů. Hodně moc se mi líbilo jakým způsobem Gaiman vyobrazuje bohy a jak je krásně zasazuje do naší reality. Platí to zejména o pod příbězích, které jsou parádní(uctívání irského boha a útěk do Nového světa, příběh otroků, příběh o mamutím bohu nebo bohyni, která žije z těch, kteří jí uctívají milováním). Nebo jen zmínka o egyptské mytologii, arabských džinech nebo o tom jak skončil Thor. Do toho tu máme road-tripový příběh, kde tajemný Stín a ještě tajemnější pan Středa hledají zapomenuté bohy. A spoustu dalšího jako městečko Lakeside, střed Ameriky či jeden velmi důležitý strom, který jakoby rostl do nebes. Přesto i kdyby Gaiman stvořil sebelepší svět co se do propracovaných detailů týče, tak by nemohl fungovat bez perfektně napsaných postav(za mě postava Laury, Sam a Hinzelmanna) a zvratů, díky kterým ten svět působí jako živý. A to se mu povedlo. Američtí bohové nejsou bezchybná knížka, mají části které nudí a občas nedávají smysl, ale na druhou stranu mají opravdu parádní příběh, který dokáže dost překvapovat a hlavně mají postavy, které nás zajímají.

06.07.2015 5 z 5

Zmizelá Zmizelá Gillian Flynn

Jelikož se hodně zajímám o filmy, tak jsem se poprvé o Zmizelé dočetl v souvislosti s tím, že to bude nový film Davida Finchera, a že nebude pokračovat v trilogii Millénium(Muži, kteří nenávidí ženy, Dívka, která si hrála s ohněm a Dívka, která kopla do vosího hnízda). Fincher si nikdy nevybírá nudné a nezajímavé projekty, takže jsem si říkal, že na té Zmizelé něco bude. Pak jsem viděl trailery a fotky a neustále jsem chodil kolem knihy a nemohl se rozhodnout jestli si jí mám koupit. Asi tři týdny před premiérou filmu jsem si knihu koupil a během dvou týdnů jsem jí přečetl(ze začátku jsem četl pomaleji, ale posledních dvě stě stránek jsem dal během víkendu). Kniha si mě získal během pár stránek a já byl z ní nadšený a doslova jsem si užíval každou stránku. Liboval jsem si v detailech, které po celé knize autorka nechávala jako cestičku z drobečků. Bavilo mě vyprávění ve dvou osobách a také jakým způsobem příběh gradoval a jaké měly postavy mezi sebou dialogy. Užíval jsem si psychologicky propracované postavy Nicka a Amy, a doslova jsem byl zvědaví jak s nimi autorka naloží. A na konec jsem si fakt vychutnal, z mého pohledu perfektní finále a poslední stránku, která na mě působila jako, kdybych dostal facku. Gillian Flynn se fakt vytáhla a napsala napínavou, zábavnou a překvapující knížku, která trochu v poslední třetině ztrácí dech, ale to je z mého pohledu jen malá výtka, potom co jsem četl na předchozích stránkách.

28.06.2015 5 z 5

Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta David Mitchell

Poté co jsem si přečetl Atlas mraků, tak jsem se začal o Davida Mitchella více zajímat. Pak jsem objevil tuto knihu a byl jsem rozhodnut si jí přečíst. Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta je perfektně napsaná knížka, která mě fakt hodně moc překvapila. Ze začátku jsem čekal, že se příběh bude soustředit na titulního de Zoeta a jeho následné zamilování se do Orito. O to více jsem byl překvapený s čím Mitchell přišel. Celá část o hledání Orito, klášter, zrada od přítele, bitva o Dedžimu a spoustu další. A samozřejmě konec, který mě překvapil, jelikož je velmi realistický a bez příkras. Ono se o této knížce docela špatně píše, ale jedno o ní můžu stoprocentně napsat a to, že je to perfektní knížka, která sice nesedne každému, ale kdo jí dočte, tak rozhodně nebude zklamaný.

28.06.2015 5 z 5