hroubek hroubek komentáře u knih

Spider-Man: Strašná souměrnost - Kravenův poslední lov Spider-Man: Strašná souměrnost - Kravenův poslední lov J.M. DeMatteis

Hodně zajímavý komiks, který staví do popředí Kravena a ne Spider-mana. Kresba je dost temná a syrová a dalo by se říci, že přesně vypovídá o myšlenkových pochodech Kravena a následném vzteku, který má Spider-man. Tohle není typický mainstreamový komiks, ve kterém je všechno krásně sluníčkové, tohle je docela depresivní a filozofická záležitost. Je to prostě jiné, než obvyklé komiksy.

02.05.2015 3 z 5

Pokání Pokání Ian McEwan

Opravdu nádherně napsaná knížka, která s každým dalším přečtením či zhlédnutím graduje. Ian McEwan napsal knížku, která je opravdu plná detailů a mnohdy pomalejšího vyprávění. Jakmile se , ale ponoříte do děje, tak se Vám odvděčí skvělým příběhem, který je zajímavý a má co nabídnout, jelikož má skvěle napsané postavy, které doslova dýchají ze stránek. Velký plusem je realistické popsání utrpení, kterým hlavní hrdinové procházejí a také titulní pokání, ze kterého jsem skoro vždy na měkko. Velmi silná knížka.

02.05.2015 5 z 5

Tuláci Tuláci Paul Harding

Hodně zajímavá knížka. Strašně rád bych napsal hodně dobrá knížka, ale nenapíšu to, jelikož jsem se místy dost nudil a některé okamžiky v knize mně přišly zbytečné. Chápu, že když hlavní postava umírá a je celou dobu pod prášky, tak některé výjevy jsou trochu divné. Spíše mně vadilo, že vyprávění má spoustu odboček, které popisují něco co nám ve výsledku k ničemu nebude. Je vidět, že autor se nebojí těžce napsaných vět a souvětí. Knížka se čte dobře a nabízí zajímavé čtení, otázkou ale je, zda-li si z ní na konci něco vezmete.

01.05.2015 3 z 5

Co svět světem stojí Co svět světem stojí Colum McCann

Jsem rád, že jsem si knihu přečetl. Mozaikově složené příběhy mám rád, jelikož vyžadují od čtenáře mnohem větší pozornost, než je přímočaré vyprávění. A to se Columu McCannovi podařilo prodat s jistou lehkosti, která se mi líbila. Dost se mi líbilo i změna stylu u vyprávění, kdy některé segmenty jsou napsané jednodušeji a jiné složitěji, ale ve výsledku vždy tušíte k jaké bodu to směřuje a co je cílem daného segmentu. Velmi snadno si jde oblíbit postavy, které sice pocházejí z různých sociálních vrstev, ale ve výsledku mají stejné problémy. Skoro všechny části se čtou velmi dobře, mně osobně nesedla jedna nebo dvě, přesto největší moji pozornost upoutali části, ve kterých se Philippe Petit připravuje na svůj výstup a jak se při tom cítí. Knížka sama osobě je docela náročná, ale rozhodně stojí za přečtení.

25.04.2015 4 z 5

Kafka na pobřeží Kafka na pobřeží Haruki Murakami

Po Norském dřevě je to druhá knížka, kterou jsem od Murakamiho četl, a rozhodně není poslední. Velmi se mi líbilo jak je kniha napsaná a jakým způsobem nám autor představuje postavy(pan Óšima, slečna Saeki či samotný Kafka). Zaujala mě jakým lehkým způsobem autor vypráví dvě naprosto odlišné dějové linie, které v průběhu dojímají,gradují a místy jsou tak napínavé, že jsem od nich nemohl odtrhnout oči a musel jsem a vlastně jsem chtěl číst dál a dál. Byl jsem spokojený, že nám autor nedal na všechno odpověď a taky se mi dost líbilo, že Kafkova linie je dost podobná s pověstí o Oidipovy, nebo výstupy Johnny Walkera a plukovníka Sanderse. Kniha je velmi dobře napsaná a má výborné postavy, které dokážou zaujmout a jejich příběh nás bude zajímat.

06.04.2015 5 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Zábavná slovní onanie, která krásně ukazuje pokrytectví naší doby a nebojí se trefovat do citlivých témat. Ale hlavně je to sranda. Samotná postava Madison je velmi dobře napsaná a díky tomu se čte knížka velmi dobře. Dost se mě líbilo, že Palahniuk má hodně šílené nápady, které se nebojí realizovat a na všechno kouká s cynickým přesahem a díky tomu i ty nejabsurdnější věci fungují na výbornou. Jedinou jakousi chybou je, že to mu chybí nějaké pořádné zakončení.

05.04.2015 4 z 5

Rytíř Sedmi království Rytíř Sedmi království George R. R. Martin

Je to typický Martin, jen v kratším a méně krvavém podání, jinak všechno při starém. Spoustu jmén, spoustu rodů, odkazů na slavné bitvy a k tomu tři dobré příběhy, které pomáhají rozšířit svět Západozemí. Kniha je ze začátku pomalejší a totéž platí o každému příběhu. Začátek pomalý, ale prostředek a hlavně finiš parádní. Je fajn, že Martin se nebojí zabíjet velkém a i tady se dočkám několika nečekaných úmrtí. Pokud Vás bavilo číst Písně ledu a ohně, tak Vás nezklame ani Rytíř Sedmi království.

03.04.2015 4 z 5

Návštěva bandy rváčů Návštěva bandy rváčů Jennifer Egan

Zajímavě napsaná knížka, které sluší mozaikově provázané vyprávění několika postav. Postavy si jde velmi snadno oblíbit a několikrát se stane, že si přejete o nějaké postavě vědět více. Některé kapitoly jsou pomalejší a někdy nezáživnější, ale ve výsledku začnou dávat mnohem větší smysl a jejich provázanost je dost působivá.

03.04.2015 4 z 5