Rytíř Sedmi království ekniha

od:


KoupitKoupit eknihu

Dlouho před tím, než Targaryenové ztratili Železný trůn... dlouho po tom, co přišli z Valyrie a sjednotili Sedm království... ale jen krátce po tom, co říši rozervala vedví a poničila Blackfyrova vzpoura... ...křižoval kraj Dlouho před událostmi, které znáte ze Hry o trůny, sedí Targaryenové pevně na Železném trůně. To ovšem neznamená, že v Západozemí panuje klid. Bratrovražedný boj uvnitř vládnoucí dynastie rozpoltil Sedm království. A právě v té době křižuje krajem potulný rytíř ser Duncan Vysoký. Anebo Dunk tupý jako lenochův meč? Všechno je to nějak zamotané, a to včetně původu jeho panoše Egga. Tři uzavřené, ale navazující novely ze světa Hry o trůny představují G. R. R. Martina tak, jak si jej čtenáři zamilovali dávno před slavnou ságou - jako jednoho z nejlepších povídkářů žánru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223839/pisen-ledu-a-ohne-rytir-sedmi-kralo-EMB-223839.jpg 4.3971
Žánr
Literatura světová, Novely, Sci-fi
Vydáno (ekniha), Argo
Orig. název

The Hedge Knight, The Sworn Sword, The Mystery Knight

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (141)

Kniha Rytíř Sedmi království

Přidat komentář
Limonadovyjoe
02. ledna

Tři příběhy z dob, kdy na trůnu sebejistě vládli Targaryenové ovšem už bez pomoci draků. Opět mistrně popsány rody, vztahy a peripetie mezi nimi, zejména po Černožárově vzpouře. A mezi tím vším putování sera Duncana Vysokého a jeho panoše Egga, který toho ví a zná víc než se na panoše sluší.

Kniha je hezkým doplněním po přečtení GoT a i když je každá z povídek zakončena rytířským soubojem pořád je to jen slabý odvar a já jsem ráda že mám před sebou ještě pár dílů Her o Trůny.

Ronnie68
30.12.2020

Nebylo to špatné čtení ... ale ve srovnání se ságou Hra o trůny ... mi to připadalo o trochu slabší ...


Haloon
25.10.2020

Kvalita ságy Písně ledu a ohně, jen kratší. Povídky se čtou skvěle a jsou stejnou měrou realistické. Další střípky z promyšleného Západozemí nám ukazují jak bohatý je Martinův svět.

Korsika
26.09.2020

Naposloucháno jako audiokniha. Čte F. Dočkal, Tympanum, 2016.

Zajímavý pohled do Západozemí - tentokrát z pohledu potulného rytíře. Povídky mě moc bavily a oblíbila jsem si obě hlavní postavy, i když Dunkovi jsem za tu jeho zabedněnost často nadávala. Jen těch lordů a lenních rytířů bylo na můj vkus trochu moc - moc jmen, moc znaků, moc přezdívek - takže jako vždycky u G. R. R. M. ;) a zasazení příběhu do časové osy rodu Targaryenů mi dělalo potíže ...

elenai
04.09.2020

Příliš jsem si od toho neslibovala. Co se dá napsat ve třech povídkách, byť poměrně dlouhých? Ukázalo se, že mi zase jednou pan spisovatel vytřel zrak. Vracím se do Západozemí několik desítek zpět před Písní a je to tedy ohromně osvěžující a příjemné. Miluju rytířské turnaje a zde se mi jich dostalo měrou vrchovatou. Moc jsem si to užívala. Ale nebylo to jen o turnajích. Martin nám prostřednictvím ústředních postav rytíře Dunka a panoše Egga odvyprávěl další střípek z historie rodu Targaryenů, který byl snad zajímavější než jejich skon. Pardon, Daenerys. Někde jsem četla, že Martin je bravurní povídkář. Teď tomu věřím. Takže doufám, že rychle domastí ty Vichry, a sepíše další povídky o Rytíři sedmi království.

MarieKnihomolka
26.08.2020

Skvělá kniha. Na autora poměrně krátká, ale o to více mě vtáhla do děje. Skvěle popsané a nastudované dobové turnaje a zvyky, oblečení. A autorova ftipná hláška o Dunkovi použitá vždy ve správný moment, opravdu pobavila.

burilltomas
17.08.2020

Podle mě je to velmi slabý odvar, pokud jste četli Hru o trůny.......zvláštně napsané a poměrně nězajímavé příběhy...

Klenys
07.07.2020

Velice mě kniha bavila. Měla jsem ráda Dunca s Eggem. Přečetla bych si o nich a jejich cestách i víc...

1 ...