Rytíř Sedmi království ekniha

Dlouho před tím, než Targaryenové ztratili Železný trůn... dlouho po tom, co přišli z Valyrie a sjednotili Sedm království... ale jen krátce po tom, co říši rozervala vedví a poničila Blackfyrova vzpoura... ...křižoval kraj Dlouho před událostmi, které znáte ze Hry o trůny, sedí Targaryenové pevně na Železném trůně. To ovšem neznamená, že v Západozemí panuje klid. Bratrovražedný boj uvnitř vládnoucí dynastie rozpoltil Sedm království. A právě v té době křižuje krajem potulný rytíř ser Duncan Vysoký. Anebo Dunk tupý jako lenochův meč? Všechno je to nějak zamotané, a to včetně původu jeho panoše Egga. Tři uzavřené, ale navazující novely ze světa Hry o trůny představují G. R. R. Martina tak, jak si jej čtenáři zamilovali dávno před slavnou ságou - jako jednoho z nejlepších povídkářů žánru....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223839/big_pisen-ledu-a-ohne-rytir-sedmi-kralo-EMB-223839.jpg 4.31073
Literatura světová, Novely, Fantasy

Vydáno: (ekniha), Argo

The Hedge Knight / The Sworn Sword / The Mystery Knight, 2015

Kniha Rytíř Sedmi království

Adasin

Po přečtení zatím nedokončené ságy v celku příjemný návrat do světa Písně ledu a ohně ve smyslu, že je to pořád rukopis Martina a kniha se čte opravdu dobře. Jenže jsou to jenom tři malá nahlédnutí do doby před dějem Písně, hlavní hrdinové se několikrát přiblíží (nebo spíš náhodou připletou) k intrikám okolo dvora, ale vždy je to jenom jako kdyby jste se na to koukali z povzdálí. Samotné zápletky novel jsou snad až na tu poslední jako jedna z kapitol Písně a pořád jsem tak měla pocit, že je to strašně málo, že tam něco chybí. Když už tak pořádnej román, tyhle bonusy, které nakonec vlastně stejně nic moc neřeknou, nemám zrovna v lásce. 7/10

alishek

Knížka je složená ze tří příběhu, které na sebe navazují, příběh má spád, čte se velmi dobře, člověk se dozví o událostech před Hrou o trůny.

jan14s

Hry o trůny jsem zatím nečetl, nemám rád nedokončené série. Nicméně po této knížce nejspíše změním názor. Jedná se totiž o jednu z nejlepších knížek jaké jsem četl. Možná za to trochu může nostalgie, kdy jsem jako kluk toužil být rytířem a chránit slabé. To jsem v těchto povídkách přesně našel, snad poslední rytíř v Západozemí, který nezapomněl na svoji přísahu. Což o to, takových příběhů jistě existuje spousty, ale způsob Martinova psaní mi velmi sedl. Od knihy jsem se pomalu nedokázal odtrhnout. Popisy, kdy Dunk vyjíždí na koni, vstříc svému soupeři v klání, mě pohltily tak, že jsem nevnímal nic kolem sebe. Marně vzpomínám, kdy naposledy se mi něco podobného při čtení knížky stalo. Doufám, že Martin na sera Duncana vysokého nezapomněl a napíše o něm další povídky, přece jen je jeho příběh ještě také nedokončený.

Verunka289
16.11.2021

Hru o trůny jsem zatím nečetla, takže nemám souvislosti. Za mě byly povídky milé, ale rozhodně nic napínavého, od čeho bych se nemohla odtrhnout. Ve velkém množství postav jsem se bohužel docela ztrácela.

mi-380
31.08.2021

Tři povídky, skoro novely, tři chytře vzájemně propletené pohádkové příběhy, zalidněné stovkami postav serů, lordů, panošů i prostých lidí, které dokáže takhle marnotratně chrlit snad jen JRRM. Ústřední postava rytíř ser Duncan Vysoký patří určitě mezi nejsympatičtější hrdiny světové literatury, zvlášť když ho porovnáváme se všemi intrikány a podvodníky Martinova světa. A pro nadšence PLaO je to povinná četba - hlavně díky detailním popisům rodu Targaryenů.
85 % (1009 hodnotících, 85 %).

GošaGoša
16.07.2021

Působí to jako součást velkého celku a ne jako tři navazující povídky. Nevím, jestli víc prostředí slouží příběhům, nebo jestli příběhy jsou záminkou pro prezentaci Sedmi království. K čemu jinak je nadmíra heraldiky, genealogie, když to pro děj není nutné. Napsané je to skvěle a čtivě, ale turnajové pasáže, kdo koho shodil z koně a jak, jsem přeskakovala. V nejedné postavě jsem poznávala předobrazy postav z Hry o trůny jako John Snow, Cersei, Pavouk.

Lucka.Kniholka
04.07.2021

Můj možná nejoblíbenější Martin. Klade větší důraz na příběh a je zde méně postav, než je zvykem. Proto vše skvěle funguje a dynamika obou hlavních hrdinů je nádherná. Mohu doporučit i audio podobu. Ta je taktéž úchvatná.

Terie
25.06.2021

Oproti sérii Píseň ledu a ohně teda celkem slabota. A při překladu druhé povídky si měl překladatel rozmyslet, jestli bude přízvisko sera Lucase Lučiště nebo Inchfield - na začátku strany tak, na konci zas onak.