Spider-Man: Strašná souměrnost - Kravenův poslední lov

Spider-Man: Strašná souměrnost - Kravenův poslední lov https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67706/bmid_spider-man-strasna-soumernost-krave-rcw-67706.jpg 4 46 4

Legendy Marvelu série

Lovec Kraven vystopoval a zabil každé zvíře, které kdy chodilo, létalo či plavalo na naší planetě. Jen jedna dravá bestie mu stále uniká. Jen jedna šelma mu vždycky dokázala utéct a vysmát se mu. Ďábelská temná bytost šplhající po zdech a vznášející se na pavučinách. Zvíře jménem Spider-Man. V Kravenově hlavě se rodí plán. Aby dokázal, že je pavoukovi nadřazený, musí ho zabít, převzít jeho místo a porazit jediného protivníka, který byl nad Spider-Manovy síly. Spisovatel J. M. DeMatteis a malíř Mike Zeck stvořili jeden z nejzásadnějších příběhů ve Spider-Manově pohnuté historii. Stvořili historii nelítostné pomsty, posedlosti, která se mění v šílenství, a zmučených bytostí, schopných udělat všechno proto, aby konečně dosáhly klidu. Kravenův poslední lov je temný a sugestivní příběh, v němž se komiksoví hrdinové poprvé projevují jako skuteční lidé.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Crew

Spider-Man: Fearful Symmetry: Kraven's Last Hunt , 1990

fvalek
03.07.2023 4 z 5

Opět, vůbec se mi do toho nechtělo a první sešit mě nijak neoslovil, ale nakonec se z toho stala úžasná četba, se kterou bych nejraději pokračoval do aleluja. Kraven je úžasná postava, která se toho nebojí a co si zamane, to udělá. Celkově jeho postoj ke Spider-Manovi a touha ho zlomit, nejen porazit, je mnohem lepší něž nějaká klasická řežba jako v jiných komiksech. Sice když to čtu takhle jako jednorázovku, tak mi unikají nějaké souvislosti a v podstatě celý dosavadní kontext a historie, ale člověk se prostě zorientuje. No a jako co si budeme... Ta chemie mezi Peterem a Kravenem doslova kape, až mám chuť napsat nějakou korejskou queer fanfikci, ve které si spolu něco začnou. Kraven je perfektně nakreslená postava, ale navíc vyobrazení rovného a férového chlapa, který sice asi má nějaké rusko-bolševické daddy issue, ale v podstatě se zachová jako král. (Musíme ale přehlédnout tu zjevnou zálibu ve vraždění zvířátek.) kam se hrabe MJ, která v téhle starší sérii hraje takovou tu domácí puťku, co jen čeká, kdy se jí Peter vrátí domů...

No a tolik překvapení... Spider-Man pod kytičkama, Kraveno-Spider-Man, Verminovy svačinky... Tyhle starší komiksy jsou drsné a nechutné. A soustředí se na to, co má čtenář přímo před očima. Postarší kresba mi vůbec nevadí a nijak mě neuráží. Absence jakéhokoliv pozadí sice dává člověku poměrně stísněný pocit, že kolem nic není a jsme uvězněni v temnotě nebo úzkém prostoru, ale zase vynikne vše, co chtějí dát autoři dopředu a není třeba se soustředit na vše okolo nebo se v tom ztrácet. Na rok 1990 úžasný a nadčasový komiks, který udělá radost i dnes! :)

Delphín
30.11.2021 5 z 5

,,Každý muž... každá žena... každý národ... každý věk má svého Pavouka. Ty jsi byl můj. Jaká to čest!"
Naprosto fenomenální dílo, ke kterému se mi jen těžko hledají slova, abych se odlišil od ostatních recenzí. Vše podstatné již ale o tomto komiksu bylo již mnohokráte řečeno a já se budu jen s chutí opakovat.
Naprosto geniální cesta do hloubi duše Spider-Mana ale hlavně Kravena. Jako záporáka jsem ho nikdy moc nemusel. Tady se ale ukázal jako neuvěřitelně charizmatický člověk s nešťastným osudem. Myšlenkové rámečky jsou tu udělané oproti jiným komiksům odlišně, díky čemuž se více můžete ponořit do té velké psychologické noty, která zní celým tímto komiksem. Podstatu příběhu navíc pochopí každý, nemusíte být nějaký vystudovaný psycholog.
Kresba na první pohled taková klasika, která neurazí. K tomuto příběhu ale skvěle sedne. Furt tam prší, každý panel na Vás doslova vdechuje tu depresivní atmosféru špinavých uliček v New Yorku

petr9807
16.10.2017 4 z 5

Podle reakcí jsem od knihy očekával více. Každopádně to je ale velmi dobrý komiks.

hroubek
02.05.2015 3 z 5

Hodně zajímavý komiks, který staví do popředí Kravena a ne Spider-mana. Kresba je dost temná a syrová a dalo by se říci, že přesně vypovídá o myšlenkových pochodech Kravena a následném vzteku, který má Spider-man. Tohle není typický mainstreamový komiks, ve kterém je všechno krásně sluníčkové, tohle je docela depresivní a filozofická záležitost. Je to prostě jiné, než obvyklé komiksy.

komiksy superhrdinové Spider-Man Marvel

Autoři knihy