Spider-Man - Utrpení

Spider-Man - Utrpení https://www.databazeknih.cz/img/books/77_/7773/bmid_spider-man-utrpeni-n5V-7773.jpg 3 30 7

Legendy Marvelu série

< 2. díl

Mezi mrakodrapy i skrz kanály, po celém New Yorku pronásleduje Spider-Man krvežíznivého maniaka, nebezpečnou bytost, která kdysi byla jeho přítelem. Jenže... na tom všem je něco hodně divné. Co pohání Lizarda a dělá z něj vraždící monstrum? Proč se Spideymu zjevují protivníci, kteří jsou už dávno mrtví... a v hlavě mu duní zvuk vzdálených bubnů? A především... dostane Spider-Man protivníka dřív, než jeho samého dostihne šílenství a smrt?... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , Crew

Spider-Man: Torment , 1992

ariannpHm
16.12.2023 odpad!

Název odpovídá tomu, jak jsem si knihu užil. Čtení bylo utrpení! Příběh nic nenabídl.

fvalek
10.08.2022 1 z 5

Utrpení pro mě bylo utrpením... Nejde nutně o to, že to je stará komiks, ostatně jsem se přesvědčil u jiných dílů téhle řady, že mi to nevadí, pokud je scénář dobře napsaný, ale tohle byla katastrofa. Možná by to mělo docela grády, kdyby tam byla pointa, vypravěč lépe fungoval a nekolísal pořád mezi třetí osobou a Peterem, a kdyby to celé do pekel neodsoudila ta kresba. Bylo to asi mé první setkání s McFarlanem a já trošku hnusně doufám, že i poslední. Kresba měla šílené barvy a samotné postavy jsou taky prazvláštní. Pokud je obraz více statický, ještě se tam dá něco najít a působí to old school a zajímavě, ale jakmile došlo na nějaké akční souboje, tak jsme nevěděl, jestli to byl Lizard, nebo se tam rozlila zelená. Ruka, noha, čert to vem, tohle je prostě mazanice.

Co se týče příběhu, ono by to možná i bylo zajímavé, všechno to nevysvětlené šílenství, tíživá úzkost z nekonečných soubojů, strach z navrátivších... Ale tady to vyznělo úplně do prázdna a na dnešní poměry to působilo jako první kapitola k něčemu lepšímu. Hlavní záporák je... někdo, kdo nemá žádné pozadí, žádný příběh, žádnou jiskru a žádné napětí. Neznáme pořádně motivace ani účel, smysl ani záměr. Řešení veškerých problémů výbuchem, to byl vrchol všeho. Tohle není komiks, který by byl velkolepý a extra svým obsahem. Tohle je komiks, který je velkolepý proto, že v té době asi bylo terno vůbec nějaký komiks nakreslit.

Disease
14.09.2020 3 z 5

Další Spiderman, který není ničím zvláštní, snad jen poněkud kostrbatým překladem.

Arkagas
27.08.2020 3 z 5

Komiks, který dostává svému jménu (v některých pasážích) - kresba je tady tak zvláštní, že se na obrázky musíte velmi často zadívat, abyste pochopili co na nich vlastně je.
Příběh je fajn - otrávený spider man, po kterém jde čarodějka, ale bohužel se nedozvíme proč, ani jak to nakonec dopadne.
Co mě strašně štvalo je doslovný překlad do ČJ - "Petře, už by jsi v tuto hodinu měl být doma, snad si ještě nehraješ na superhrdinu!" Ale to jsou jen moje osobní dojmy. Jedná se o čtení všeho všudy na 30 min - a z toho 15 budete zkoumat obrázky. Ale jako oddechovka proč ne :)

Atlantis
23.12.2017 3 z 5

Velmi zbytečná kniha. Nedozvíte se nic o hlavním padouchovi, Spider-mana tento arc nikam neposouvá a kresba? Ta je kapitolou sama o sobě. MacFarlane může být sice mistr kreslíř, ale na některé panely se téměř nedá dívat a nebo naopak u nich strávíte obrovské množství času, protože budete luštit, na co se vůbec díváte.

Andresito
25.10.2012 2 z 5

Obsah dokonale koresponduje s názvem, tohle dočíst vyžaduje opravdu pořádnou dávku sebezapření. Příběh, který bez znalosti širšího kontextu nemáte šanci pochopit, vyloženě ošklivá rádoby cool kresba a hlavně, vtip, základní pilíř Spider-Mana, se úplně vytratil.

Hwaelos
25.10.2012 1 z 5

Pár dobrých vizuálních nápadů a to je vše. Mizerný scénář, mainstreemová, podivně karikaturní kresba a pointa, která není pointou.

Spider-Man padouchové, záporňáci

Todd McFarlane