Knížka pro snílky

Knížka pro snílky https://www.databazeknih.cz/img/books/54_/54215/bmid_knizka-pro-snilky-NP6-54215.jpg 4 42 8

Kniha kreslených vtipů Vladimíra Jiránka, členěná do 3 tématických okruhů: 1) Literární kavárna 2) Velká společnost 3) Knížka pro snílky

Ulala
13.03.2024 5 z 5

Občas se vracím k inteligentním a kouzelným vtipům pana Jiránka a jsem ráda, že je mám ve své knihovně od svého mládí.

haki34
09.09.2020 4 z 5

výprodej z knihovny á1kč..jak již píšou kolegové přede mnou - humor hořkosladký. Občas do očí bijící odrazem smutné reality. Občas krutě pravdivý. A občas neskutečně odlehčený a vtipný...a možná přijde i Bob a Bobek ;)
zaokrouhluji směrem výš ke 4*

kilometr
16.09.2019 3 z 5

Kniha,kterou se prolistujete za pár minut.U některých vtipů se zasmějete,ale je jich tu jen pár.50%.

RyonMathrin
05.06.2018 5 z 5

Opět jedna perla z knihovny mých rodičů. Vladimír Jiránek se neomrzí. Chytrý, jemný humor. Doporučuji.

DuncanIdaho
27.04.2018 4 z 5

Přečetl jsem to v autobuse cestou domů z práce. Byla to docela příjemná cesta domů. Ne že bych se válel smíchy, ale mnohé vtipy byly úsměvné, jiné zase byly spíše hořké pousmání nad realným životem. Pro ukrácení cesty určitě dobré.

Damato
17.08.2017 5 z 5

Dostala jsem dnes balík, měla jsem poslední dny trochu depku a protože to neumím nikdy dostatečně skrýt před rodinou a kamarády , tak jsem holt obdržela do zaměstnání balík s moji pracovní adresou, takže to fakt patřilo mě. Na obale , vedle jména fixem přepis- "aby ti, ty vole, bylo líp". Už v téhle chvíli mi líp bylo. Pominuli, že jsme v malém městě a poštovní doručovatelky mě znají pomalu osobně, pracuji v celkem prestižní firmě na docela dobrém místě a oslovení " ty vole" na obálce vzbudilo pravděpodobně smích už ráno na poště, řeknu vám , že obsah byl parádní. Odměnou odesilateli bylo, že jsem polovinu této knihy v pracovní době scanovala a posílala emailem na odesílatelovu pracovní emailovou adresu. Obratem poštou jsem mu na finančák, kde pracuje, poslala v malé firemní obálce prášek paralen a na obálku ke jménu připsala - aby se ti, ty vole, po kontrole líp spalo. Vezmeme-li v úvahu, že tato kniha vás 100% pobaví ,měla tentokrát i další účel - rozesmála v letním ránu bandu poštovních doručovatelů

hroubek
21.09.2015 4 z 5

Je to příjemně satirické a úsměvné. Krásně to zvedne náladu a já jsem se díky tomu několikrát pěkně od srdce zasmál.

Jackjelly
15.10.2011 4 z 5

Těžko hodnotit knihu vtipů, některé člověku sednou, jiné méně. U Jiránka je těch vtipů, které pobaví a současně přimějí k alespoň malému zamyšlení přece jen nadprůměr. A někdy si člověk nakonec uvědomí, že ve skutečnosti vtip ani není vtipem, ale hořkou glosou reality.