hroubek hroubek komentáře u knih

Fantastic Four: Příchod Galactuse Fantastic Four: Příchod Galactuse Stan Lee

Tohle mě nečekaně sedlo. Může za to celkem dost nahuštěný děj, a také množství postav, které se zde objevují. Nejvíce se mi to líbilo na Inhumans, kteří jsou podle mě dost zajímavý. Samotný příchod Galactuse je fajn a vyřešení problému jsem nečekal. Jediné co mě mrzelo je poslední příběh o prohození identit, který mě tady vůbec neseděl.

06.07.2016 4 z 5

The Invincible Iron Man: Tragédie a triumf The Invincible Iron Man: Tragédie a triumf Stan Lee

Já mám prostě s těmito komiksy problém. Už jen kvůli scénáři, který dříve mohl fungovat dost dobře, ale dnes je to místy fakt až moc hloupé a čte se to těžce, zvláště, když neustále nějaká postava opakuje své jméno, děj nebo prostě furt mluví. Tohle mě moc nebaví a nezachrání to ani fajn akce.

06.07.2016 3 z 5

Avengers: Zrození Ultrona Avengers: Zrození Ultrona Stan Lee

Tak tohle mě teda moc nesedlo. Čekal jsem, že to bude mnohem lepší a zajímavější. Je to takové přešlapování na místě a pak se něco stane a během chvilky se to vyřeší a nemá to sebevětší důsledek. A to je velká škoda, protože jsem čekal, že jednoho z nejikoničtějších padouchů využijí lépe.

06.07.2016 3 z 5

Doctor Strange: Bezejmenná země, bezbřehý čas Doctor Strange: Bezejmenná země, bezbřehý čas Stan Lee

To co příběhy Doktora Strange ztrácí v tunách dialogů od Leeho, tak to dohání nádhernou a přímo kouzlenou kresbou od Stevea Ditka, který si s ní náramně vyhrál. Samotné příběhy jsou fajn, a když nemáte Strange načteného(já také ne), tak potěší a mile.Problém je, že v těch příbězích chybí moment překvapení a pořád je to dokola a dokola. I tak mohu říci, že se jedná o dobrý komiks.

06.07.2016 4 z 5

The Amazing Spider-Man: Konec Spider-Mana The Amazing Spider-Man: Konec Spider-Mana Stan Lee

Mám rád Spider-mana a tenhle příběh mě sedl, i přes tuny dialogů od Stana Leeho. Komiks má nádhernou kresbu Romita, která krásně dává příběhu to správné kouzlo. Navíc je v příběhu spoustu padouchů, zápletek, a pro všechny fanoušky Spider-man: Smutek je to navíc o to příjemnější, jelikož děj se odehrává v té samé době, na kterou odkazuje Smutek ve svém vyprávění. Takže pro mě jako pro velké fanouška Smutku velmi dobrá zpráva. Četl jsem se Spider-manem lepší příběhy, ale tenhle je dost dobrý, když se prokoušete dialogy.

Marvel: Počátky. 60. léta Marvel: Počátky. 60. léta Stan Lee

Tohle je pro všechny co to myslí s komiksy alespoň trochu vážně povinnost. Stal Lee, Jack Kirby a spol. stvořili hrdiny, se kterými se setkáváme každý a dnes jsou součástí pop-kultury a historie. Samotné příběhy nejsou dokonalé a ještě jim něco chybí, což je pochopitelné, když jde o první čísla. Navíc je z nich cítit ta příjemná naivita a radost z nových věcí. Je to velmi příjemné čtení a hlavně poučné.

06.07.2016 4 z 5

Avengers: Dětská křížová výprava Avengers: Dětská křížová výprava Allan Heinberg

House of M je jeden z nejlepší příběhů co v UKK vyšel a jeho svým způsobem tragické zakončení bylo to nejlepší co mohlo fanoušky potkat. Jenže komiksy musí pokračovat, a tak se musí nějakými oslími můstky propojovat děj s jinými postavy a i jinými příběhy. A zrovna u Dětské křížové výpravy, mě to propojování sedlo. Může zato hlavně asi to, že s hlavními postavy nemám tolik zkušeností a jejich příběh mě docela dost zajímal a knih má velmi dobré tempo a spoustu zajímavých myšlenek a nečekaných zvratu. Jasně pořád to není nic převratného, ale je to dobré a celkem chytlavé čtení, které mě jako čtenáře dost bavilo.

06.07.2016 4 z 5

Ultimate Spider-Man: Smrt Spider-Mana Ultimate Spider-Man: Smrt Spider-Mana Brian Michael Bendis

Spider-man je pro mě komiksová postava numero uno. A i přestože mě styl, kterým se série Ultimate úplně nesedl, tak tohle se mě dost líbilo. Protože pro mě jako pro fanouška, ta smrt je zajímavým způsobem vygradovaná a docela dojemná, jelikož vystihuje Petera Parkera jaký je je. Zbytek komiksu, je čistý mainstreamový průměr a kdyby nebylo velmi (ne)příjemné konce, tak by to byl obyčejný komiks.

Spider-Man: Marvel Team-Up Spider-Man: Marvel Team-Up Chris Claremont

Jsem mile překvapen. První sešity tohoto komiksu nebyly špatné, přesto byly takové nezáživné a trošku obyčejné. Pak se, ale na scéně začali objevovat hrdinové, o kterých jsem toho moc nevěděl a dané příběhy mě mnohem více bavily, i přestože byly dosti přepálené, ale co taky čekat. Komiks se čte hodně dobře, a i když se zdá plný textu, tak hodně převládá povedená akce, která se různě mění podle protivníků. Povedená komiksová jednohubka.

29.06.2016 4 z 5

Batman: Ticho (limitovaná edice) Batman: Ticho (limitovaná edice) Jeph Loeb

Tohle je jeden z nejlepší mainstreamových komiksů o Batmanovi. Ticho jsem četl před pár lety a zanechalo ve mě samé pozitivní dojmy. A i druhé čtení stojí za to. Jelikož jsem se mohl mnohem více soustředit na příběh plný intrik, zrady, a velmi osobní pomsty. Jeph Loeb přišel s opravdu zajímavým příběhem, který Batmana protáhne hodně ošklivými věcmi a několikrát ho srazí na kolena. O to více pak funguje skutečnost, že Batman není dokonalý, dělá chyby a bez přátel by tento útok neustál. Komiks má úžasnou kresbu od Jima Leeho, na kterou je radost koukat a doslova se jí kochat. Navíc Lee krásně kreslí dámské charaktery, které jsou mnohdy až moc sexy. Hodně moc se mi líbilo, že v komiksu se objeví skoro každá důležitá postava(Robin, Superman, komisař Gordon, Alfréd) z Batmana a i jeho nejslavnější protivníci. Od Jokera, Hádankáře, Killer Croca, Poison Ivy a mnoho další. Další věc, která se mi hodně moc líbila, je že komiks je plný odkazů(zmrtvýchvstání několika postav) a detailů z Batmanovi historie. V flashbackách si připomeneme co se stalo Jasonovi, Barbare, nebo se dozvíme něco o postavách, kteří oblékaly úbor Robina. Jedinou obrovskou nevýhodou tohoto kolosu, je fakt, že ke konci to působí až zbytečně překombinovaně a některé dílky skládačky zapadly až moc náhodně. Batman: Ticho je parádní komiks, ke které mu se jistě někdy vrátím a už teď se na to těším.

25.06.2016 5 z 5

Secret Avengers: Mise na Mars Secret Avengers: Mise na Mars Ed Brubaker

Nebudu lhát, tohle na mě bylo trochu moc ulítle. V komiksech se může stát cokoliv, ale některé věci co se tady dějí, byly na mě trochu moc. A poslední sešit tomu nasadil pomyslnou korunku. Příběh má spád, akce není také marná, postavy jsou dobře rozestavěné a jejich soukromé a společné mise pak dávají trochu větší smysl. I tak, jsem měl pocit, že to prostě není úplně ono. Funguje to, přesto z toho do stropu neskáču. Na jedno přečtení v pohodě, ale na podruhé bych se asi nudil.

Avengers: Elita Avengers: Elita Brian Michael Bendis

Komiks sám osobě není vůbec špatný. Je to nahláškováná akční jízda, plná soubojů, akce a různých starých Thorových nepřátel, kteří si to s ním, s Tonym a Stevem chtějí vyřídit. Komiks uhání jako splašený, lokace střídá lokaci. a najednou tu máte parádní velkolepé finále. Tak v čem je problém?? Problém je v tom, že se to tváří velkolepě, ale díky tomu podání si po přečtení řeknete, že to mohlo být mnohem lepší a nejvíce mě mrzelo, jakým způsobem se vyřešili staré křivdy mezi Thorem - Tonym - Stevem. Mohlo to být o dost lepší, kdyby se více tlačilo na psychologickou stránku postav.

Venom Venom Rick Remender

Je to hodně fajn. Je to klasický mainstreamový komiks s mírným přesahem a zajímavým příběhem, ve kterém se toho stane mnohem více, než se na první pohled zdá. Akce je super, Venom jako klaďas je velmi dobrý. Jediné co mě občas vadilo, bylo to, že je to až moc přepálené. Místy je to dost civilní a pak je to přepálené až na půdu. I tak, to nic nemění na tom, že se to čte dost dobře.

18.06.2016 4 z 5

Marvel Knights: Spider-Man: Jed Marvel Knights: Spider-Man: Jed Mark Millar

Tohle je prostě zklamání. A to ať ze strany vydavatele, kde příběhu chybí ještě čtyři sešity, aby byl nějak zakončen příběh(kdyby obě knihy vyšly po šesti sešitech namísto po čtyrech). Tak i z Millarovi strany, kdy se naprosto urval ze řetězu a porušuje všechny klasický pravidla o Spider-manovi. Je to sice změna, ale není vůbec příjemná a některé momenty mě přišly až moc vychtěné a mnohdy zbytečné. A je to škoda, jelikož to měl Millar docela dobře rozehrané a místo toho, aby poctivě budoval atmosféru, tak se do toho pustil po hlavě a nadělal větší bordel, než vlastně chtěl. Škoda, velká škoda.

18.06.2016 2 z 5

Marvel Knights: Spider-Man: Dolů mezi mrtvé Marvel Knights: Spider-Man: Dolů mezi mrtvé Mark Millar

Spider-mana mám rád, mám rád i Marka Millara, tak proč to nemohlo vyjít na sto procent. Millar se opět nedrží při zemi a to kam zavede Spideyho je fajn, ale rozhodně to není bez výhrad. Komiks má slušné tempo, přesto skončí dříve, než by měl. Nejvíce mě ze všeho na tom mrzí potenciál, který komiks má a nedokáže ho naplno prodat.

Třináct měsíců Třináct měsíců David Mitchell

Toto je moje třetí kniha, kterou jsem od Davida Mitchella četl. A můžu na rovinu říci, že je nejpřístupnější a také se nejlépe čte, i tak je z těch tří nejslabší, což je jako porovnávání Ferrari, protože i slabší Ferrari je pořád Ferrari. Atlas mraků je dost složitý a komplexní, Tisíc podzimů Jacoba de Zoeta, zas velký román, kde se odvíjí několik příběhů, které se pak protnou a celé to má velký sociální přesah, kritiku a zajímavý příběh, který mile překvapí. A Třináct měsíců je na tom dost podobně. Mile mě překvapilo, jakým způsobem si mě příběh získal a vyprávění omotalo kolem prstu. Někdy se stává, že se do některých nudnějších pasáží musím trochu nutit, ale tady tomu bylo pomálu. Každá kapitola je napsaná hravě a zábavně. Překvapuje svojí syrovou realitou a věrohodným popisem denních událostí třináctiletého chlapce, kterých chce mít prostě klid a být oblíbený. Kniha nádherně vystihuje desítky okamžiků, které se jistě staly každému klukovi, když se začala projevovat puberta. Navíc má kniha sociální a informativní přesah, od událostí roku 1982, hudbu, myšlenkové pochody nebo pop kulturu. Jediné co mě nesedlo je samotné zakončování kapitol, které mnohdy končí zvratem a my se skoro nikdy nedozvíme jak to celé skončilo. Je to o to nepříjemnější, že se v tu chvíli mění i tempo vyprávění s další kapitolou, která nenavazuje na tu předchozí dějem a ani časem. A ty přechody nejsou úplně nejlíp podaný a někdy kazí dojem. Když si, na tohle čtenář zvykne, tak je Třináct měsíců špičkové čtení.

PS: Za to propojení s Atlasem mraků, velký palec nahoru.

16.06.2016 4 z 5

Říše stínů Říše stínů Andy Diggle

Objektivně by to bylo asi za tři hvězdy, jenže já se na tenhle komiksů nemůžu moc zlobit. To co postrádá na příběhu dodává na akci, soubojích, zajímavém ztvárnění temné strany síly Daredevila, a kupou hrdinou od titulního Daredevila, Elektru, Spideyho, Wolverina a mnoho další známých a méně známých postav. Kresba je fajn, dialogy jsou také v pohodě, jen ten příběh je trochu jednoduší, hlavně s porovnání s tím co psal Bendis nebo Miller. Pro fanoušky Daredevila je to příjemná změna od noirových příběhu, pro ostatní čtenáře fajn mainstreamový komiks.

16.06.2016 4 z 5

Captain America a Falcon: Utajená říše Captain America a Falcon: Utajená říše Steve Englehart

Jeden z nejslabších komiksů co vyšel v UKK. Dlouho jsem se rozmýšlel jestli dám dvě nebo tři, a pak jsem se kouknul, kterým komiksům jsem dal tři a prostě ty dvě si Utajená říše zaslouží. Problém tohoto komiksu je v tom, že má dost hloupý příběh a ještě hloupější řešení některých zápletek. Jediné co opravdu za to stojí jsou souboje a jeden sešit, kdy se Steve rozhoduje, jestli bude nadále Captain America nebo. Chápu, že v době vydání to musela být velká pecka, ale s odstupem času je to pro současného čtenáře docela nezáživné čtení. Škoda.

16.06.2016 2 z 5

Uncanny X-Men: Druhá generace Uncanny X-Men: Druhá generace Chris Claremont

Je to už docela dlouho co jsem to četl, ale i tak vím že jsem z tohoto komiksů nebyl dvakrát odvázaný. Je to tím, že mě X-Meni z této doby dost splývají do sebe. Jasně tady jsou nové postavy jako Wolverine, Colossus nebo Nightcrawler, ale i tak. Spíše je to samotným Claremontovým vyprávěním, které mě sice baví, přesto ve mě nezanechává nic hlubšího a to mě docela dost mrzí. Není to špatné čtení, jen to není můj šálek kávy, na který bych se těšil.

16.06.2016 3 z 5

Daredevil: Na černé listině Daredevil: Na černé listině Frank Miller

Daredevila mám rád a tohle je další parádní komiks s ním. První sešit není taková pecka, ale jakmile se na scéně začnou objevovat staří známí jako Black Widow, Bullsey, Hulk a další, tak příběh chytne neuvěřitelné tempo, které prostě funguje. Akce je super, napětí by se dalo krájet, hlavní postava má spoustu problému, které musí řešit a ke všemu je to perfektně nakresleno.Škoda, že jsou tady dva nebo tři slabší sešity, které trochu brzdí tempo, jinak velmi povedený komiks, který udělá radost všem fanouškům Muže, beze strachu.

14.06.2016 4 z 5