hroubek hroubek komentáře u knih

Iron Man Iron Man Larry Lieber

Další část Nejmocnějších hrdinů Marvelu je opět velmi slušná a má dost zajímavý příběh. Iron Man je fajn postava, ale mám problém o něm číst starší věci, takže mě více baví ty novější. A tento příběh mě celkem sedl. Quesada rozjíždí zajímavou myšlenku a neustále nás mate vyprávěním a opakovaní jistých dialogů. Navíc je dobré něco znát z Iron Manovi historie(alespoň část o alkoholu)abyste naplno docenili to co příběh předkládá. Za nejlepší část komiksu považuji poslední sešit, který se hodně moc povedl. Dobrý komik a jsem zvědavý na další hrdiny.

25.10.2016 4 z 5

Iron Fist: Pátrání po Colleen Wingové Iron Fist: Pátrání po Colleen Wingové Chris Claremont

Moje první velké setkání s Iron Fistem a nutno říci, že je dosti povedené. Iron Fist mě přijde jako velmi zajímavá postava a rozhodně mě měla co nabídnout. Trošku mě sice mrzelo, že v knize není pořádně vysvětlen origin hrdiny, jen je několikrát zmíněno co se stalo, ale bez určitých motivacích postav to nemá takovou sílu jakou by to mělo být. A trochu tomu podraží nohy, i nespolehlivé vyprávění, které se velmi často přesouvá do flashbacků nebo zbytečně odskakuje někam jinam. Jsou to drobné chyby, které kazí zážitek ze čtení, a rozhodně mu taky nepomáhají neustále popisování děje. Přesto jsem si nijak extra nestěžoval a užíval si příběh o Iron Fistově pátraní, boje s nepřáteli a zajímavý pohled na netradičního hrdinu. Velký palec nahoru, za to že v komiksu umírají civilisté a komiks díky tomu nepůsobí tolik uhlazeně.

17.10.2016 4 z 5

Daredevil: Zvuk a zlost Daredevil: Zvuk a zlost Mark Waid

Daredevil patří k mým nejoblíbenějším hrdinům od Marvelu, a proto jsem měl trochu strach jak bude tento komiks vypadat, když se vydá optimistickou cestou. A jsem rád, že mohu říci, že mě to dost sedlo. Tohle nový pohled na staré známe postavy a je z toho cítit upřímná radost a hravost ve vyprávění. Komiks má velmi dobré tempo, takže nestačí začít nudit. Scénárista svůj příběh drží v civilní rovině, za což palec nahoru, jedině sešit s Klawem je zbytečně přepálený, jinak všechno je dobrá práce. Hodně fajn komiks.

12.10.2016 4 z 5

Hawkeye Hawkeye Stan Lee

Opět velmi dobrý komiks. Hawkeyeho mě jako postava nevadí, přesto nepatří mezí mé oblíbence a o to více jsem si tento příběh vychutnal. První setkání bylo hodně fajn, i příchod k Avengers se povedl. Pravý klenot je ale ta čtyřdílná minisérie, která je fakt dobrá. Má spád a je i zábavná. Scénárista zbytečně neplýtvá dialogy, když to není potřeba a o to více vynikne akce. Jediný co mě opět vadilo bylo "Stručná historie Hawkeye", která rozhodně není stručná a místo toho, aby navnadila spíše odradí od přečtení dalších komiksů, které tady stejně nevyšly.

11.10.2016 4 z 5

All you need is kill - Stačí jen zabíjet All you need is kill - Stačí jen zabíjet Rjósuke Takeuči

Mangu jsem ještě nikdy nečetl, takže to pro mě byla nová zkušenost, ale pochybuji, že bych si pro začátek mohl vybrat lepší komiks, než je All You Need Is Kill. Z komiksu jsem hodně nadšený a dost velkou zásluhu na tom má i film Na hraně zítřka, který je boží. Co se týče samotného komiksu, tak ten se čte suprově. Kresba je parádní a nejednou překvapí velmi propracovanými detaily. Zvláště dvojstránky z bitvy jsou pastva pro oči. A i po příběhové stránce to stojí za to, i když jsem čekal že se to bude více podobat filmu, a větší část děje se bude točit kolem Keidžiho a Rity a jejich setkání a následný výcvik proběhne dříve. I tak mě komiks fakt moc bavil a dost mě mrzelo, že nemá o dalších sto stránek navíc. Doporučuji všem fanouškům filmu.

PS: Jedna z mála věcí, která mě na komiksu přišla zvláštní, bylo to, že když Rita vyšla ze sprchy nahá, tak neměla bradavky a ani pubické ochlupení a náznak vagíny. Opravdu nahotu v komiksu nepotřebují, přesto nechápu proč to vypadá, tak jak to vypadá, a není to uděláno jinak. Nebo proč třeba nezměnily prostředí a nenahradily sprchu nějakou jinou místností.

06.10.2016 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Můj největší problém s touto knihou byl v mém očekávání. Prostě jsem si myslel, že většina knihy se bude odehrávat v soudní síni a bude se řešit daný případ. O to více mě překvapilo, že tomu, tak není a příběh neztrácí na zajímavosti a má v sobě hluboké myšlenky. A díky tomu pak funguje část ze soudní síně mnohem lépe. Kniha má hodně zajímavých momentů a myšlenek a několikrát mě mile překvapila. Je to velmi dobrá knížka, u které mě mrzí zbytečně pomalejší začátek. Atikus je velmi zajímavá postava.

29.09.2016 4 z 5

Fantastic Four: Soudný den Fantastic Four: Soudný den Stan Lee

Fantastic Four mi od Stana Leeho pěkně sedí. Lee je dobrý scénárista, ale někdy má problém, že stránky plní zbytečným textem a popisuje to co vidíme na panelech. Ale tady tomu je malinko jinak. Většina dialogů má své opodstatnění a fungují i dané zápletky, jako setkání s Black Pantherem, Silver Surferem nebo podzápletka s Inhumans, která je velmi dobrá. Za mě velmi dobrý komiks, který se mi velmi dobře četl.

28.09.2016 4 z 5

Wolverine Wolverine Len Wein

Parádní příběh s Wolverinem a Mystique. Komiks se čte velmi dobře a čte se taky dost rychle. Oceňuji, že scénárista neplýtvá dialogy pokud to není nezbytně nutné. Příběh má spád, pointu a dozvíme se něco málo z Wolverinovi minulosti. Přiznávám, že by se mohlo jít trochu více do hloubky, ale to je jedna z mála věcí, která mě na tomhle komiksu vadí. Informace na konci komiksu jsou opět velmi dobré, jen jejich opět zbytečně moc, a poté až si je přečtete budete akorát naštvaný, že si dané věci nemůže přečíst, jelikož tady nikdy nevyšly. Velmi dobrý komiks.

25.09.2016 4 z 5

The Amazing Spider-Man: Smrt Stacyových The Amazing Spider-Man: Smrt Stacyových Stan Lee

Co se týče Spider-mana tak zde je jeden z nejzásadnějších sešitů v celé jeho historii. Pro mě jako pro velkého fanouška Spider-mana to bylo velmi dobré a chytlavé čtení, které má spád a nechybí mu dojemné momenty. A čím více mám načteného ze Spider-mana, tak tím více na mě poslední dva sešity působí. Je škoda, že jsme nedostali ještě jeden sešit navíc, který by nám pomohl všechny tyhle emoce vstřebat, jelikož mě přijde že je to až moc brzy utnuté. Co se týče prvních čtyřech sešitů, tak ty už jsem četl v Komiksových legendách, kde byly černobíle a na podruhé hezky barevně také stály za to. Smrt Stacyových je velmi dobrý komiks a pro fanoušky Spider-mana naprostá povinnost, pro všechny ostatní povinnost taky, jelikož jde o jeden z nejzásadnějších komiksů celé komiksové historie.

20.09.2016 5 z 5

Avengers Avengers Stan Lee

Nevím proč, ale mě styl Kurta Busieka ne a ne sednout. Jeho Zázraky patří k tomu nejlepší co u nás vyšlo v rámci komiksů a osobně si myslím, že Busiek je dost talentovaný. Problém je, že píše pro velké fanoušky, kteří své hrdiny znají jako své vlastní boty a neváhá jim to neustále dokazovat třeba drobnými zmínky z různých sešitů či desítkami odkazů na věci, které se staly v starších číslech. Pro čtenáře je to pak docela dost těžké čtení, jelikož Busiek nešetří textem a taky neustále popisuje to co vidíme, což někdy není dvakrát moc dobré a pokud neznáme historii některých postav, tak si příběh nedokážeme pořádně vychutnat. Co mu naopak v tomto komiksu moc dobře jde je akce, která na dvojstránkách je doslova pastva pro oči. Dovedu si představit lepší komiks na rozjezd nové série, ale i tak jde pořád o dobré čtení.

20.09.2016 3 z 5

Spider-Man Spider-Man Joseph Michael Straczynski

Hodně povedený komiks, u kterého mě mrzí, že krom jednoho sešitu jsem četl všechno už mnohem dříve. Číst to poprvé, tak bych byl hodně moc nadšený. Takhle jsem nadšený, ale mohlo to být malinko lepší. Osobně si myslí, že kdyby se vynechaly poslední dva sešity, tak by komiks byl mnohem lepší a lépe by fungoval po dramatické rovině. Kdyby komiks skončil Štastnými narozeniny, tak by mu nešlo skoro nic vytknout. Což, mě vede k další věci, která mě docela dost zklamala, jelikož na konci komiksu vyzradí o titulním hrdinovi všechno důležité co se stalo za posledních 50 let. Na jednu stranu je to fajn, ale na tu druhou je to směsice informací, které pak sráží hodnotu toho co se stalo a nedokáže to pořádně vystihnout. Stačilo by fakt stručný výtah a ne takhle dopodrobna. Nicméně je to velmi dobrý komiks a mohu jen doporučit.

16.09.2016 4 z 5

Světlonošova cesta Světlonošova cesta Mike Carey

Nevím nakolik bude můj názor adekvátní, jelikož jsem četl verzi, která byla jako příloha v časopisu Pevnost. I tak mohu říci, že mě to bavilo. Oba dva příběhy měly něco do sebe a byly dost zábavné, satirické a plné černého humoru. A i první sešit Mezi řádky se dost povedl. Za mě palec nahoru.

12.09.2016 4 z 5

Pozůstalí Pozůstalí Tom Perrotta

Parádní knížka. Osobně jsem se do knížky pustil, protože jsem viděl první dvě řady seriálu od HBO, které patří k tomu nejlepšímu co za poslední dva roky bylo v televizi a to vůbec nepřeháním. A taky proto, že mě seriál hodně moc baví a dojímá mě jako málo co. A totéž se podařilo i knížce, která se mě četla až moc dobře. Nenudil jsem se a dělalo mě radost číst o světě, který znám z obrazovky a nacházet nové detaily a pozorovat co sedí a co si tvůrci seriálu uzpůsobili pro sebe. Kniha je depresivní, ale zároveň nabízí jisté vykoupení, které se rýsuje od začátku knihy. Pozůstalí toho mají v sobě hodně, je tam smutek, láska, sebeobětování, hněv a hlavně velká bolest ze ztráty, kterou nelze vysvětlit. A důležité je k tomu, tak i přistupovat. Tohle je psychologické drama a ne sci-fi, kde se budou řešit různé teorie, otevírat hvězdné brány atd. Tohle je prostě příběh o lidech, co ztratili své blízké a snaží se s tím vyrovnat a některým to moc nejde. Pozůstalí je velmi dobrá knížka, u které mě nejvíce mrzelo, že je krátká a klidně bych snesl dalších dvě stě stránek, abychom dokázali naplno vstřebat všechny ty emoce.

29.08.2016 4 z 5

Samotný strach. Část druhá Samotný strach. Část druhá Matt Fraction

Je to mnohem lepší, než první část. Hlavně to funguje v osobní rovině a i akční. Krásně vygradovaný příběh Thora a Odina, a je z toho cítit něco malinko více, než se zprvu zdálo. Dále se mi líbilo jakým směrem jde příběh Captaina Ameriky a vyrovnávání se ztrátou svého nejlepšího přítele. A v neposlední řadě se mi dost líbila ta mainstreamová osudovost a akce nebo mini epizodky Iron Mana a Spider-mana. Jasně ve výsledku je dost ploché, ale to nic nemění na tom, že je to zábavné. Co mě naopak zklamalo, byly epilogy, které nejsou úplně nejuspokojivější a hlavně práce se záporáky, Had, Sin a jejich vyvolení, kteří krom souboje Thora s Thingem a Hulk nic moc nenabídnou. A co se týče konečného sešitu s Captainem, tak jsem ze začátku byl dost zklamaný, ale pak mě to přišlo docela zajímavé. Pořád jsem se rozhodoval mezi třemi nebo čtyřmi, ale nakonec dám čtyři, protože mě to bavilo číst.

20.08.2016 4 z 5

Nick Fury: Agent S.H.I.E.L.D.u. Část 2. Nick Fury: Agent S.H.I.E.L.D.u. Část 2. Jim Steranko

Obrovské zlepšení oproti předchozímu dílu. Zápletky jsou ucelenější, mají větší tah na bránu a začíná více připomínat špiónský žánr. Nejvíce je to znát na posledních sešitech, které jsou zábavné a úderné. Akce je krásně nakreslená a dvojstrany jsou doslova pastva pro oči. Komiksu ubírá body nevýrazný záporáci a to ať už jde o Štíra nebo Žlutého drápa. Velmi slušný komik a jen malinko chybělo ke čtvrté hvězdě.

14.08.2016 3 z 5

Nick Fury: Agent S.H.I.E.L.D.u. Část 1. Nick Fury: Agent S.H.I.E.L.D.u. Část 1. Stan Lee

Nick Fury je dobrá postava, o tom se nebudu dohadovat. A Lee a Kirby jsou hodně moc talentovaný tvůrci. A proto mě mrzí jak moc mě to nebere. Je to na mě až moc ujeté a hlavně se to topí v neustále opakující se dialozích. Spousta nápadů je zajímavá, ale ne vždy se je povede dotáhnout do toho správného konce.

14.08.2016 3 z 5

Hulk: Spálená země Hulk: Spálená země Jeff Parker

Hulk: Spálená Země není nejhorší komiks jaký jsem o Hulkovi četl, ale na druhou stranu, není ani ničím výjimečný. Je to slušný mainstream s fajn kresbou, s několika super nápady a se zajímavou hlavní postavou. Problém opět nastává s příběhem, který je dost košatý a určitě by snesl mnohem více, než je nám prezentováno. Jako akční jednohubka to funguje více než dobře, ale jako cokoliv jiného je to slabota.

27.07.2016 3 z 5

Hulk: Srdce atomu Hulk: Srdce atomu Roy Thomas

Tenhle příběh o Hulkovi je dost dobrý. Až mě to příjemně překvapilo a byl jsem zvědavý jak to celé skončí. Co mě naopak hodně zklamalo, bylo neustále opakování příběhu, jmen a zápletky. Fakt většina dialogů je o tom, že Hulk říká že je nejsilnější a všechny zbije. To by mě tolik nevadilo, jelikož je to podpořeno velmi dobrým příběhem. Jenže ono se to skoro v každém sešitě opakuje. Jarrella je v nebezpečí Hulk zachrání a pak se zvětší a zmizí, a tohle se stane asi třikrát. Je to dáno tím, že sešity od sebe dělí desítky příběhů a jiných sešitů. Přesto díky tomu mě, pak komiks nebavil tolik jako zpočátku a vyloženě jsem si pak užíval výstupy jiných superhrdinů a postav, než stále opakujícího Hulk. Nicméně poslední tři sešity jsou velmi dobré. Hulk: Srdce atomu je dobré čtení, které kdyby bylo lépe uspořádané, tak mohlo být o dost lepší.

14.07.2016 3 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Tahle knížka mě hodně sedla. Nejsem zapálený fanoušek sci-fi, ale něco málo znám, hry moc nehrají, ale když už jsem nějakou hrál, tak jsem měl co dělat abych se od ní odtrhl. A co se týče filmů, tak to pro mě jeden z největších koníčku. Takže ano, tahle kniha mě byla blízká už jen z toho co jsem se dozvěděl o příběhu. Hodně oceňuji to jak se autor popral s pop-kulturou z 70. a 80. let minulého století a složil jim ve svém příběhu ne desítky, ale rovnou stovky poct. Poct, který každý geek ocení, poct, ze kterých je cítit upřímná láska ke klasický videohrám, počítačové technice, hudbě, k filmům a všelijaké kultuře. Cline píše velmi svěže, že je to zábavné číst, i když třeba popisuje technické vybavení jedné místnosti nebo "otrockou práci", vždy se zatím skrývá jisté sdělení, jako naprostá osamělost, neschopnost reálné komunikace, či sexuální frustrace. Velmi jsem ocenil, jak Cline pracuje s vyprávěním a s dávkováním informací, kdy v jednu chvíli příběh působí "dětsky" aby ho v následující chvíli vystřídalo něco ve stylu sci-fi thrilleru. Kniha samozřejmě není bez chyb a z mého pohledu je spousta věcí trochu nahodilá a hrdinům některé informace doslova spadnou do klína, alespoň zpočátku. I přesto je tohle pro mě malá výtka, kterou s radostí přehlédnu, protože když se do toho Cline pustí tak je to radost číst. Plnění úkolů, získávání artefaktů, souboje, mraky odkazů, která Vám připomenou jak moc jsou ty hry, hudba a filmy dobré, a že bychom se k nim měly hned po přečtení knížky vrátit. Parádně napsaná kniha, kterou budu všem doporučovat.

10.07.2016 5 z 5

X-Men: Soumrak mutantů X-Men: Soumrak mutantů Stan Lee

Už je to docela dlouho, co jsem tento komiks četl, ale vím, že když jsem ho četl, tak jsem z něho nebyl dvakrát odvázaný. A je to docela škoda, jelikož se v komiksu neustále něco děje a objevují se nový padouši, a o to více mě mrzí, že většina z nich se jen objeví, chvilku hrdinům zatápí a pak dostane na frak. Takhle to v komiksech normálně funguje, ale mě vadí, že jsou nevýrazní a naprosto zaměnitelný. Po příběhové stránce to není vůbec zlé, co si pamatuji, ale žádný zázrak to také není.

06.07.2016 3 z 5