The Amazing Spider-Man: Smrt Stacyových

The Amazing Spider-Man: Smrt Stacyových https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/312373/bmid_the-amazing-spider-man-smrt-stacyov-zPm-312373.jpg 4 40 10

Kapitán George Stacy a Gwen Stacy... otec a dcera. Oba potkal tragický konec kvůli jejich blízkým vztahům k maskovanému mstiteli. Připravte se na dvojitou porci šokujících příběhů z těch nejzásadnějších let úžasného Spider-Mana. Událostí, které Petra Parkera pronásledují dodnes. Obsahuje komiksy The Amazing Spider-Man 88-92 a 121-122.... celý text

dexterman
16.04.2023 2 z 5

Tohle byla oproti Smutku vyložená nuda . Nedokážu si to vysvětlit . Celí tohle dílo jsem však protrpěl nudou . Pasáž s Octopusem byla strašně zdlouhavá a tak se táhl i celý komix . Jediné co tady můžu pochválit je kresba a finálový souboj . Jinak to byla opravdu nudná bída .

1972Sixo
18.10.2021 5 z 5

Zatiaľ najlepšia UKK Marvelovka!
- Výborné akčné intro s Dr, Okom.
- Poťahovačky s ambicióznym politikom/gangstrom (podobnosť s vtedajším prezidentom Nixonom asi nebude čisto náhodná).
- Emocionálna dráma s perfektným dovetkom scenáristov.
SNAP!

Ivan Kučera
27.02.2021 3 z 5

Nechcem bagatelizovať, ale mám malé pochybnosti o dôležitosti tohto komiksu. Skutočne je pre Pavúkovo univerzum taký zásadný, ako sa nás Marvel snaží presviedčať? Peter sa predsa o sile smrti presvedčil už po tragickom odchode milovaného strýka Bena. A napokon, ani s Gweninou smrťou to následne nebolo až také horúce (viď. Klonová sága alebo Superior Spider-Man, kde sa svojím spôsobom vrátila). Tak či onak, máme tu Smrt Stacyových a s ňou prichádza na jednej strane skvelá kresba Johna Romitu Sr. a Gila Kanea a na druhej scenár Stana Leeho a Gerryho Conwaya (KVS Svadba alebo spomínaná Klonová sága). Operuje so zásadnou udalosťou v Sieťomilovom univerze, ale osobne sa staviam skôr na cynickú stranu tých, čo tvrdia, že Gwen a jej otec boli pre Spajdyho svet dôležitejší viac po smrti, než počas života. Príbeh, v ktorom prichádzajú o život, je skôr banálny a priemerný, než šokujúci a vyrážajúci dych. Škoda, že keď už tvorcovia boli rozhodnutí obe postavy zabiť, nemali kvalitnejší scenár. Na to, koľko mŕtvych dôležitých postáv tu je (nezabúdajme na Green Goblina, dúfam, že tento komiksový šlabikár nikto nepovažuje za spoiler), je to proste... nuda. Rozhodne sa ale nejedná o zlý komiks! Je svojím spôsobom ikonický a dodnes z neho čerpajú nové a nové generácie nielen komiksových, ale aj filmových tvorcov. Je strašne smutný a bezvýchodiskový, lebo vieme, čo sa stane a aký temný dopad to bude mať nielen na život Spider-Mana, ale aj Petra Parkera (čo nie vždy je jedno a to isté). Chcete kričať, chcete tomu nejakým spôsobom (akýmkoľvek) zabrániť, ale nedá sa, ten vlak nabral priveľkú rýchlosť. Teoreticky by som s prižmúreným pavúkom udelil aj štvrtú hviezdu, ale nemôžem a to predovšetkým kvôli dvom neskutočne mdlým príbehom uprostred (s politikom/mafiánom Bullitom a Icemanom). Apropo, časť tohto komiksu môžete poznať vďaka vydavateľstvu Netopejr, ktorý ho v roku 2009 vydal v rámci série Comicsové legendy II: The Amazing Spider-Man (kniha 06). Na doplnenie základného vzdelania, čo sa týka klanu Stacyovcov v Spideyho kánone, treba mať načítané aj KVS: Smrt a osud.

Polinius
18.02.2018 3 z 5

Jen tři hvězdičky a je to moje chyba!
Mám osobní problém s tím, že všechno v knize je jeden velký spoiler. Umře otec a umře i dcera.
Ano, já chápu, že je to milník komiksové historie a že to vlastně není spoiler, protože je to fakt, který se učí už v literatuře na základní škole. Tedy učil by se, pokud by se probíral ve škole komiks.
Vše co se v komiksu stane je podřízeno -šokujícímu- překvapení, že někdo umře. Pokud zápletku znáte čeká vás jen poněkud toporná cesta k ní.

VikyKleinik
10.06.2017 1 z 5

Je to starý, takže je to špatný.

Voliarty
03.03.2017 4 z 5

Tak som sa konečne dostal k najslávnejšiemu príbehu o Spider-Manovi. Škoda, že som to nečítal ako malý, kedy som nemal až taký prístup k internetu a nemal to celé vyspoilerované (i keď pravda, stačilo čítať iné komiksy, ktoré česky vyšli a v ktorých sa na túto udalosť odkazuje). No, nebolo to zlé, síce som čakal viac, ale som celkom spokojný. Zošit 121 pekne ukázal Normana upadajúceho do šialenstva a 122. zošit nám zase naservíroval Petra slepo nasledujúceho pomstu (i napriek tomu, že jeho zdrogovaný kamarát ho potrebuje).

K zošitom 88-92 sa vyjadrujem tiež pozitívne, čítal som to ešte keď to vyšlo u Netopejra.
A tu by som sa zastavil, pri smrti Georga vidíme i čo sa dialo potom, reagovať na to postavy, zatiaľ čo reakcie okolia na Gweninu smrť sa moc nedočkáme, čo je trošku škoda. Chcelo by to zahrnúť nejaké ďalšie zošity, aspoň ten s číslom 123.

Inač som ale s bookom spokojný, môžem si odškrtnúť položku na zozname ,,Najslávnejšie príbehy Spider-Mana, ktoré by som si ako jeho fanúšik mal prečítať".

memphisz
23.01.2017 4 z 5

Shrňme všechny ty emoce v jednom zásadním slovu/zvuku a nechme ho znít - Snap!

Pazďa
14.10.2016 4 z 5

Jeden z nejzásadnějších pavoučích příběhů který se dotkl komiksů jako takových. Jak už jsme mohli vidět ve filmech Amazing Spider-Man 1,2 osudy Stacyových nejsou zrovna veselé a co se týká starší předlohy, jsou neméně smutné. Přiznám se že jsem se k tomuto poměrně kultovnímu příběhu dostal poprvé a není to úplně takové jak jsem si představoval ale dokážu si uvědomit zásadnost tohoto okamžiku. A i když čtenáře moderního komiksu tyto smrti asi moc nezasáhnou je to určitě záležitost co stojí za přečtení.

martinstefko
04.10.2016 4 z 5

"Ultimátní komiksový komplet 103: The Amazing Spider-Man - Smrt Stacyových" je další pěknou ukázkou toho, že některé komiksy nestárnou a že i Stan Lee, když se přestal tolik vykecávat, dovedl napsat něco dobrého. Ale tohle není kniha, u které vás bude mrazit z toho, co napsal Stan Lee, bude vás mrazit z toho, co stvořili jiní.

hroubek
20.09.2016 5 z 5

Co se týče Spider-mana tak zde je jeden z nejzásadnějších sešitů v celé jeho historii. Pro mě jako pro velkého fanouška Spider-mana to bylo velmi dobré a chytlavé čtení, které má spád a nechybí mu dojemné momenty. A čím více mám načteného ze Spider-mana, tak tím více na mě poslední dva sešity působí. Je škoda, že jsme nedostali ještě jeden sešit navíc, který by nám pomohl všechny tyhle emoce vstřebat, jelikož mě přijde že je to až moc brzy utnuté. Co se týče prvních čtyřech sešitů, tak ty už jsem četl v Komiksových legendách, kde byly černobíle a na podruhé hezky barevně také stály za to. Smrt Stacyových je velmi dobrý komiks a pro fanoušky Spider-mana naprostá povinnost, pro všechny ostatní povinnost taky, jelikož jde o jeden z nejzásadnějších komiksů celé komiksové historie.

Spider-Man

Autoři knihy