X-Men: Soumrak mutantů přehled

X-Men: Soumrak mutantů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275740/bmid_x-men-soumrak-mutantu-pRC-275740.jpg 3 30 30

Přichází soumrak mutantů. V téhle sbírce klasických x-menských příběhů posílí tým mutantských teenagerů o dva nováčky, Polaris a Havoka, a společně se utkají se starými známými, ale i novými padouchy. Ať už proti nim bude stát děsivý Living Monolith nebo roboti Sentinelové, bude to pro naše hrdiny zkouška, jakou dosud nezažili. Obsahuje komiksy X-Men 50-59.... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Hachette

X-Men: Twilight of the Mutants , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize X-Men: Soumrak mutantů. Přihlašte se a napište ho.

ludek.n
30.12.2022 3 z 5

Tři příběhy X-Menů z pera Arnolda Drakea a Roye Thomase rozprostřené přes deset sešitů. V prvním z nich se tým mutantů v čele se Scottem Summersem alias Cyclopsem snaží vyrvat z rukou zmrtvýchvstalého Magneta jeho údajnou dceru Lornu Daneovou, ve druhém krátkém příběhu mají co do činění s hrozivým Blastaarem a ve třetím musejí bojovat nejen o své vlastní přežití, ale přežití všech mutantů na celém světě, když se proti nim postaví mocní Sentinelové Larryho Traska. V prvních dvou případech, kdy je za dirigentským pultíkem Arnold Drake, tak trochu vaříme vodu a systémem šup sem šup tam se pohybujeme od ničeho k ničemu. Odpovídá tomu i kresba, napřed Jima Sternanka, posléze Barryho Smitha, která je solidní, ale ničím zajímavým nepřekvapí. S nástupem Pharaoha se začíná blýskat na lepší časy. Štafetový kolík přebírá scénárista Roy Thomas, za kreslící podložku usedá Don Heck a vyprávění pozvolna nabírá na obrátkách. Když pak ještě Dona Hecka vystřídá Neal Adams se svou výraznou a ostrou kresbou, máme tu najednou spoustu akce, napětí a dobrodružství, podpořené navíc obdivuhodnými hrátkami s panely. Je to úplně něco jiného než na začátku a člověk nestačí žasnout, kam na ty nápady autoři chodí.

trudoš
24.03.2021 2 z 5

Já na ty starý komiksy prostě moc nejsem. Nejen že mě nebaví dějově, ale ani po stránce imaginace nejde o žádnou výhru. Tahle éra X-Menů se totiž nese v duchu, že někam naběhnou, poperou se, a když prohrají, stáhnou se, přeskupí a vlítnou na to znovu. Do toho pubertálně hláškují a to i navzdory faktu, že pravidelně dostávají na frak. Vlastně jediná chvíle, kdy projeví jakousi invenci, je, když se Cyclops infiltruje k padouchům coby Erik the Red, ale je to tak neuvěřitelně absurdní plán, že jej mohli vymyslet snad jen v Marvelu. Dost mi pak vadila scenáristická nesoudržnost, kdy si v jedné chvíli Iceman vytvoří z ledu klony a Marvel Girl je začne ovládat, ovšem později už nic takového neudělají, ačkoli je to vlastně ideální taktika. Stejně tak mi hlava nebrala proměnu Magneta v dokonalého robota – jak mohl mít jeho schopnosti a proč s podobnými roboty vlastně neovládl svět? Prostě nápady se snaží trumfnout nápady, mixuje se všechno možné, ale celkově je to spíš na škodu než k užitku.

wullcann38
11.02.2021 4 z 5

Chvilkama nuda, ale fajn.
Nemám co říct

:D

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha X-Men: Soumrak mutantů v seznamech

v dalších seznamech1x