X-Men: Soumrak mutantů

X-Men: Soumrak mutantů https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275740/bmid_x-men-soumrak-mutantu-pRC-275740.jpg 3 29 6

Přichází soumrak mutantů. V téhle sbírce klasických x-menských příběhů posílí tým mutantských teenagerů o dva nováčky, Polaris a Havoka, a společně se utkají se starými známými, ale i novými padouchy. Ať už proti nim bude stát děsivý Living Monolith nebo roboti Sentinelové, bude to pro naše hrdiny zkouška, jakou dosud nezažili. Obsahuje komiksy X-Men 50-59.... celý text

Literatura světová , Komiksy , Sci-fi

Vydáno: , Hachette

X-Men: Twilight of the Mutants , 2014

ludek.n
ludek.n
30.12.2022 3 z 5

Tři příběhy X-Menů z pera Arnolda Drakea a Roye Thomase rozprostřené přes deset sešitů. V prvním z nich se tým mutantů v čele se Scottem Summersem alias Cyclopsem snaží vyrvat z rukou zmrtvýchvstalého Magneta jeho údajnou dceru Lornu Daneovou, ve druhém krátkém příběhu mají co do činění s hrozivým Blastaarem a ve třetím musejí bojovat nejen o své vlastní přežití, ale přežití všech mutantů na celém světě, když se proti nim postaví mocní Sentinelové Larryho Traska. V prvních dvou případech, kdy je za dirigentským pultíkem Arnold Drake, tak trochu vaříme vodu a systémem šup sem šup tam se pohybujeme od ničeho k ničemu. Odpovídá tomu i kresba, napřed Jima Sternanka, posléze Barryho Smitha, která je solidní, ale ničím zajímavým nepřekvapí. S nástupem Pharaoha se začíná blýskat na lepší časy. Štafetový kolík přebírá scénárista Roy Thomas, za kreslící podložku usedá Don Heck a vyprávění pozvolna nabírá na obrátkách. Když pak ještě Dona Hecka vystřídá Neal Adams se svou výraznou a ostrou kresbou, máme tu najednou spoustu akce, napětí a dobrodružství, podpořené navíc obdivuhodnými hrátkami s panely. Je to úplně něco jiného než na začátku a člověk nestačí žasnout, kam na ty nápady autoři chodí.

trudoš
trudoš
24.03.2021 2 z 5

Já na ty starý komiksy prostě moc nejsem. Nejen že mě nebaví dějově, ale ani po stránce imaginace nejde o žádnou výhru. Tahle éra X-Menů se totiž nese v duchu, že někam naběhnou, poperou se, a když prohrají, stáhnou se, přeskupí a vlítnou na to znovu. Do toho pubertálně hláškují a to i navzdory faktu, že pravidelně dostávají na frak. Vlastně jediná chvíle, kdy projeví jakousi invenci, je, když se Cyclops infiltruje k padouchům coby Erik the Red, ale je to tak neuvěřitelně absurdní plán, že jej mohli vymyslet snad jen v Marvelu. Dost mi pak vadila scenáristická nesoudržnost, kdy si v jedné chvíli Iceman vytvoří z ledu klony a Marvel Girl je začne ovládat, ovšem později už nic takového neudělají, ačkoli je to vlastně ideální taktika. Stejně tak mi hlava nebrala proměnu Magneta v dokonalého robota – jak mohl mít jeho schopnosti a proč s podobnými roboty vlastně neovládl svět? Prostě nápady se snaží trumfnout nápady, mixuje se všechno možné, ale celkově je to spíš na škodu než k užitku.

wullcann38
wullcann38
11.02.2021 4 z 5

Chvilkama nuda, ale fajn.
Nemám co říct

:D

Ivan Kučera
Ivan Kučera
24.01.2021 1 z 5

Ďalší starý komiks za dobrú cenu (nekúpte to za 4 €), ktorá ale tentokrát plne odpovedá výslednej (ne)kvalite. Vôbec som sa nechytal. Hrozne nudná tímovka. Úvodník sa to síce snaží okecať, vraj je táto kniha pre X-Menov zásadná, ale osobne to tak vôbec nevnímam. Ani Uncanny X-Men: Druhá generace nebola žiadny zázrak, ale človek jej zaradeniu do kompletu rozumel minimálne pre príchod Wolverinea do tímu, čo je ozaj veľká vec. Tu ale naozaj nie je nič také, aby to malo právo nachádzať sa v komplete (ak nerátam nudný zrod nudného Cyclopsovho mladšieho brata Havoka). Do čítania som sa musel doslova nútiť. Síce je poznať, že už to predsa len boli skôr 70., než 60. roky (čo je fajn), ale napriek tomu to nebol žiadny zázrak. Len kvôli kresbe som si užil až posledné diely, ktoré kreslil hosťujúci Neal Adams. Scenáre ma hrozne, hrozne nebavili. Príbeh je vraj dokončený v knihe Ve stínu Saurona (nie, žiadny súvis s Pánom prsteňov), ale jedným som si istý – dobrovoľne do toho pôjdem len ak mi to niekto dá za jedno euro.

hroubek
hroubek
06.07.2016 3 z 5

Už je to docela dlouho, co jsem tento komiks četl, ale vím, že když jsem ho četl, tak jsem z něho nebyl dvakrát odvázaný. A je to docela škoda, jelikož se v komiksu neustále něco děje a objevují se nový padouši, a o to více mě mrzí, že většina z nich se jen objeví, chvilku hrdinům zatápí a pak dostane na frak. Takhle to v komiksech normálně funguje, ale mě vadí, že jsou nevýrazní a naprosto zaměnitelný. Po příběhové stránce to není vůbec zlé, co si pamatuji, ale žádný zázrak to také není.

martinstefko
martinstefko
28.12.2015 2 z 5

Dočetl jsem komiks "Ultimátní komiksový komplet 99: X-Men - Soumrak mutantů", a přesto, že jsem se na něj jako na celkem starou věc těšil, určitě to nebylo něco, co by uspokojilo jakékoli moje čtenářské potřeby. Ne, tohle není čtení, po kterém byste si řekli, že takhle se rodil jeden z nejslavnějších komiksových týmů. Takhle jen pomalu umíral. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/06/942-ultimatni-komiksovy-komplet-99-x.html

komiksy superhrdinové Marvel X-Men tým

Autoři knihy