X-Men: Ve stínu Saurona

X-Men: Ve stínu Saurona https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318205/bmid_x-men-ve-stinu-saurona-NaQ-318205.jpg 3 21 4

Parta nejpodivuhodnějších teenagerů světa musí čelit novému nebezpečí, kterým je doktor Karl Lykos a jeho alter ego, okřídlený ještěří postrach Sauron. Ale tím nesnáze týmu teprve začínají, protože se budou muset vypořádat i s nečekaným návratem přátel i nepřátel, které dlouho považovali za mrtvé. Připravte se na porci klasických dobrodružství, která svět X-Menů převrátí vzhůru nohama.... celý text

ludek.n
30.12.2022 3 z 5

Roy Thomas a Neal Adams pokračují přesně tam, kde skončil Soumrak mutantů. Přestože pro původní X-Meny to byla labutí píseň a série se po 66. sešitě na pár let odmlčela (než byla znovu reinkarnována v nové podobě), dali do toho oba pánové vše, co mohli. Že to nestačilo v 70. létech (a nestačí to bohužel ani dnes), je věc druhá. V prvních sešitech této knihy ještě dokončujeme přerod Alexe Summerse v Havoka, což s sebou přináší postavit se jak okřídlenému Sauronovi, tak společně s Ka-zarem navrátivšímu se Magnetovi. Následuje Donem Heckem nakreslená epizoda s japonským Sunfirem, načež nás Dennis O´Neil seznámí s mimozemskou hrozbou v podobě Z´Noxů, plenitelů planet. Souboj s nimi je tak zničující, že X-Meni budou ve finále potřebovat pomoc i Bruce Bannera alias Hulka. Jako bonus je přidána samostatná kapitola o Hanku McCoyovi a jeho proměně z Beasta v chlupatou Bestii. Je kuriózní, že série spějící ke svému zániku se v posledních okamžicích (především díky Roy Thomasovi) nadechla k novému životu, oprostila se od banálních, tuctových zápletek, hýřila nápady a inovovala se i po stránce výtvarné. Historie nakonec jasně ukázala, že X-Meny nikdo do koše házet nebude, a tak kniha Ve stínu Saurona možná ukazuje konec jedné éry, ale ne hrdinů jako takových.

wullcann38
13.02.2021 4 z 5

Asi lepší než první část, ale taky žádnej ultra hit.
je dobré že sem dali první představení více ,,zvířecího" Beasta.

martinstefko
28.11.2016 2 z 5

Možná už máme vyšší nároky, nevím, ale já tohle číst v době vydání, tak se k tomu poslednímu číslu série nedostanu ani zdaleka. Více: http://www.comics-blog.cz/2016/11/1316-ultimatni-komiksovy-komplet-100-x.html

hroubek
01.11.2016 3 z 5

Mám docela dost problém číst starší X-Meny a mrzí mě to. Ale prostě se nějak nemůžu přenést přes některé dialogy a zápletky a místy zbytečný humor. O to větší pro mě bylo překvapení jak Ve stínu Saurona funguje. Je to dravé, zábavné a má to spád, bohužel je to pořád stejně naivní a některé zvraty nejsou dobře provedené. Oceňuji scénář Roy Thomase, který se snaží být co nejakčnější a šlapat na plyn co to jde a hlavně kresbu a rozvržení panelů od Neala Adamse, jenž se povedla na výbornou. Je to mezi třemi a čtyřmi hvězdami, ale já nakonec dám silné tři, než slabé čtyři.