Avengers

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Když Zemi nastanou nejtěžší dny a lidstvo je ohrožováno nepřáteli příliš mocnými na to, aby si s nimi poradil jeden hrdina, spojí se největší šampioni marvelovského vesmíru do jednoho nezastavitelného týmu - Avengers. V této knize najdete příběh vyprávějící o vzniku této skupiny, ve které hrdinové bojovali se záludným bohem Lokim, a také jeden z jejich nejepičtějších a nejtvrdších bojů, v němž se museli utkat s megalomanským Ultronem a jeho legií robotických klonů....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/310035/big_avengers-Ipj-310035.jpg 3.6178
Série:

Nejmocnější hrdinové Marvelu 1.


Žánr:
Literatura světová, Komiksy, Sci-fi

Vydáno: , Hachette
Originální název:

The Avengers, 2013


více info...
Nahrávám...

Komentáře (33)

Kniha Avengers

Hor89
23.12.2022

Kniha obsahuje dva komiksy - úvodní Příchod Avengers z roku 1963 byl, i přes dobu vzniku, docela povedený. Ale většinu knihy zabírá pětisešitový komiks Ultron nespoutaný - kresba je docela dobrá, děj je ale až zbytečně rychlý a tím zabíjí veškerou atmosféru, kterou příběh mohl mít. Na konci knihy je docela zajímavě shrnuta historie Avengers.

ArkAngel
09.07.2022

Přijde mi, že když Busiek psal Zázraky, tak musel mít asi světlejší chvilku, protože ať už event Na věky věků nebo hlavní série Avengers, která běžela souběžně s ním, nejsou vůbec dobré. V tomhle příběhu se Busiek vytasí s neporazitelným Ultronem, který hrdiny zažene až do samotného kouta... a oni jej stejně porazí. Hlubší myšlenky v tomhle díle opravdu nehledejte, je to de facto jen přehlídka Ultronovy famílie a jedna velká rubačka.


wistar
28.09.2021

+ zajímavý retro komiks
+ shrnutí historie Avengers
+ soupiska Avengers
+ jako komiks pro začátečníky super
- příběh spíše epický než hluboký

Voliarty
22.07.2021

Poďme rovno na vec, mám k tomu veľa čo napísať.

Začíname starým komiksom, v ktorom sa Avengers dali prvýkrát dokopy. A aj na pomery vtedajších komiksov mi to prišlo slabé. Ono je vlastne o tom, že Thor sa bije s Lokim, Ant-Man s Wasp sa snažia chytiť Hulka, potom ich vystrieda Ironman a následne sa Ant-Man s Wasp pripoja k porážke Lokiho. Celkovo sa mi nepozdávalo, ako boli Ant-Man a Wasp písaní. Wasp je dievča pobláznené do Thora a Ant-Man ju akurát stále okrikuje.

K hlavnému príbehu. Má len štyri zošity. Ten nultý vlastne až tak s dejom nesúvisí, akurát predstavuje situáciu v akej sú civilní Aveners. A toto sa mi ľúbilo. Páčilo sa mi napätie medzi Visionom, Wonder Manom a Scarlet Witch, len škoda, že sa tomu nevenoval väčší priestor. Možno v neskorších číslach série, ktoré tu nikdy nevyjdú, takže si to budem musieť dohľadať v angličtine. Páčil sa mi ten konflikt s médiami. Čo sa týka hlavného príbehu, Busiek sa s tým nemaže. Na scénu príde Ultron, spôsobí niečo (niečo fakt veľké) a Avengers hneď letia do bitky s ním. A je to veľkolepé. Ultron je silný, takmer neporaziteľný, a Avenegrs sa len tak-tak držia na nohách. Šla z toho veľkoleposť, bola to epická akcia. Byť mladší, som v siedmom nebi. A kresba bola tiež fajn.

Keď sa tak pozerám na odev Scartlet Witch, nečudujem sa, že Elizabeth Olsen obliekli vo filmoch do niečoho iného.

SPOILER DOTAZ: Ak to vibránium pôsobilo na adamantium, nemalo by poškodiť aj Mjolnir? Alebo je odpoveď ,,magický kov z inej dimenzie"? Len tak ma to zaujíma. KONIEC SPOILEROVÉHO DOTAZU.

Prvý NHM bolo fajn. Prvý príbeh Avengers ,,meh", ale ten hlavný s Ultronom to poťahal.

wullcann38
20.11.2020

Dobrý komiks

mirec88
01.06.2020

Prvé číslo NHM nesklamalo. Čítať úplne prvé číslo Avengers, hoci ten príbeh bol fakt úsmevný, bolo niečo úžasné. A hlavný príbeh s Ultronom a samotnými Avengermi sa mi veľmi páčil. Super komiks.

trudoš
16.05.2020

Třebaže příběh není nijak excelentní, drží pohromadě, je překvapivě drsný (na dobu vzniku) a i když je ukecaný až na půdu, vyvažuje to povedená akce, včetně rozumného závěru. A kniha navíc hezky rozšiřuje omnibus vydaný v roce 2011 nakladatelstvím BB art.
Pravdou ovšem je, že tohle období Avengers patří k těm pro mě nejméně atraktivním. Každý podržtaška tu nosí kostým, přestože k tomu nemá důvod. No řekněte, co si myslet o člověku, který i z nemocnice odchází v elasťácích, pláštěnce a sádrou na noze? Tahle stylizovaná demagogie mě prostě irituje. Nic to však neubírá na kouzlu dobrodružství, ve kterém se napínavě hrotí střet s jednou záporáckou ikonou. Přičemž chválím koncepci alba jako celku, od úvodního příběhu o prvotním sestavení týmu po kompletaci Ultronova vystoupení. Špatné není ani závěrečné shrnutí historie Avengers, rozepsané na několika stránkách, ačkoli text je docela povšechný. Člověk si ty události spíš heslovitě připomíná, než že by na nich mohl stavět všeobecné znalosti.

jarabr
27.01.2019

Tohle mě moc nebralo. Nedá se upřít šikovnost kreslířům, postavy jsou fakt pěkně vyvedené na každém obrázku, ale jako celek to působí přeplácaně, na škodu je podle mě i až moc velká barevnost, kdy jednostlivé stránky splývají v jednu velkou barevnou šmouhu. Kdybych kupoval za vlastní tak bych hodně váhal, jestli to vůbec vzít a po přečtení bych určitě nesáhl pro další. V knihovně jsou k dispozici i další díly série, tak tomu ještě zkusím dát šanci.

1

Doporučujeme

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova