Spider-Man

Poté, co díky kousnutí radioaktivního pavouka získal nadlidské vlastnosti, stal se z Petra Parkera úžasný Spider-Man. Se svými novými schopnostmi a mechanickým vystřelovačem pavučin se snaží uchránit ulice New Yorku před takovými děsivými protivníky, jako je doktor Octopus, Lizard nebo Green Goblin. V téhle sbírce odhalíte historii maskovaného mstitele, od jeho prvního zjevení až po jeden z jeho nejlepších moderních příběhů, Šťastné narozeniny. Je to příběh, který vás protáhne časem a vezme Petra Parkera na nebezpečnou cestu do minulosti i budoucnosti. Obsahuje: Spider-Man! Sinister Six! Šťastné narozeniny...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311081/big_nejmocnejsi-hrdinove-marvelu-spider-axP-311081.png 4.3132

Kniha Spider-Man

trudoš

Spider-Man J. Michaela Straczynského je prostě skvělý a takhle v kontrastu s prací Stana Leeho snad ještě víc. Obdivuji, jak se autorovi daří do vyprávění dávat silné emoce, fungující napříč všemi generacemi, ať už jste starej páprda, nebo hormony nabuzený teenager. Zároveň absurdní momenty ze všední reality umí zakomponovat do zápletky tak rafinovaně, až působí zcela přirozeně, ačkoliv si člověk neustále uvědomuje, že (pozor, spoiler) superhrdinové neexistují (sorry, děti). Úplně nejvíc miluji ty momenty, kdy si přátelský pavouk ze sousedství musí poradit s takovými nepřáteli, jako je nenažraná byrokracie, nebo úřední šiml.
Co se týče úvodního sešitu z roku 1962, na něm se krutě podepsalo moderní vybarvení, které působí značně odbytě. Zvláštní je to především kvůli tomu, že stejný příběh vyšel už jednou v sérii Ultimátní komiksový komplet a to v normálních barvách. Epizodu se Sinister Six pak raději ani nekomentuji – i se zavřenýma očima a s přihlédnutím k věku je to pořád hloupoučké.

Max.K

viděli jsme hodně spider-man komiksu a take i filmu, od 60 let až do Spider-Man " Far From Home, jenže myslím si že obnovení Spider-Man komiksu mohla by být dost dobra záležitost pro milovače knih, ještě jsem si celou knihu nepřečetl, ale kdybych měl jí vysvětlit, její historie je stejna jako v prvním spider-manů filmu ve kterým ho uhryznul pavouk a zeměnil se v koho kým ted´ je, knihy nejsou už až tak moc popularní dneska, jenže myslím si že vydáni knihy pro ty lidi co je čtou byl by docela kreativni nápad!

wullcann38
20.11.2020

Dobrý komiks

jenda88
28.06.2020

Super příběh

mirec88
01.06.2020

Spidey je proste skvelý. Keďže retro mám veľmi rád a tu je remasterované prvé číslo, kde Spidey vystupuje, tak ma to dostalo. Aj súboj proti Sinister Six mal grády a novšia časť od Straczynského bola taktiež bomba. Vynikajúci komiksový prierez súvisiaci s jeho narodeninami. A komiksy o tete May a krajčírovi superhrdinov boli tiež zaujímavé. Prosto paráda.

sklibaa
14.01.2020

Celkové zpracování se mi velmi líbí. Jen bohužel, toto byl první komiks, co jsem kdy četla, a asi to není nic pro mě.

Proto to nízké hodnocení!

Ovšem pro fanoušky komiksů rozhodně jedno velké JO! :)
Já asi radši zůstanu u složitých popisů apod. :) :D

jarabr
26.03.2019

Po málo povedených Avengers je tohle skok na jinou úroveň. Kresba je pěkná, jednoduchá, nepůsobí přeplácaně jako v Avengers. Vybrané příběhy mají dobrou dějovou linku, takže se to i příjemně čte. Další plusové body přičítám za konec knihy, kde je na několika stranách shrnutý celý pavoukův "život".

KillHurt
26.12.2018

Pro nováčky pěkné seznámení se Spider-manem. Část Šťastné narozeniny se veze na krásné nostalgické vlně a pavouček si prožije řadu zlomových událostí ze svého života. Retro část je opravdu nuda. Byl jsem rád, že se mi této klasiky dostalo v remasterovaném vydání, ale odnesl jsem si z toho jen jedno. Kdysi se dělaly komiksy jinak a jsem rád, že je to za námi.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova