Spider-Man

Spider-Man https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/311081/mid_nejmocnejsi-hrdinove-marvelu-spider-axP-311081.png 4 156 29

Poté, co díky kousnutí radioaktivního pavouka získal nadlidské vlastnosti, stal se z Petra Parkera úžasný Spider-Man. Se svými novými schopnostmi a mechanickým vystřelovačem pavučin se snaží uchránit ulice New Yorku před takovými děsivými protivníky, jako je doktor Octopus, Lizard nebo Green Goblin. V téhle sbírce odhalíte historii maskovaného mstitele, od jeho prvního zjevení až po jeden z jeho nejlepších moderních příběhů, Šťastné narozeniny. Je to příběh, který vás protáhne časem a vezme Petra Parkera na nebezpečnou cestu do minulosti i budoucnosti. Obsahuje: Spider-Man! Sinister Six! Šťastné narozeniny... celý text

dr.horrible
30.10.2023 4 z 5

Dobrý výber, Happy Birthday je pecka.

Luigi1
02.07.2023 5 z 5

Co dodat prostě super

Petr13103
17.05.2023 5 z 5

výborné

Hor89
23.12.2022 4 z 5

Kniha obsahuje dva kratší starší komiksy a jeden moderní příběh. Úvodní příběh je docela povedený, kresba je pěkná ikdyž trochu zastaralejší. Druhý příběh (Sinister Six) je bohužel horší - po příběhové stránce je dost přeplácaný, ale knihu zachraňuje třetí příběh - Šťastné narozeniny. Hezká kresba a k tomu povedený děj - včetně dvou mini příběhů na konci knihy.

trudoš
04.06.2021 4 z 5

Spider-Man J. Michaela Straczynského je prostě skvělý a takhle v kontrastu s prací Stana Leeho snad ještě víc. Obdivuji, jak se autorovi daří do vyprávění dávat silné emoce, fungující napříč všemi generacemi, ať už jste starej páprda, nebo hormony nabuzený teenager. Zároveň absurdní momenty ze všední reality umí zakomponovat do zápletky tak rafinovaně, až působí zcela přirozeně, ačkoliv si člověk neustále uvědomuje, že (pozor, spoiler) superhrdinové neexistují (sorry, děti). Úplně nejvíc miluji ty momenty, kdy si přátelský pavouk ze sousedství musí poradit s takovými nepřáteli, jako je nenažraná byrokracie, nebo úřední šiml.
Co se týče úvodního sešitu z roku 1962, na něm se krutě podepsalo moderní vybarvení, které působí značně odbytě. Zvláštní je to především kvůli tomu, že stejný příběh vyšel už jednou v sérii Ultimátní komiksový komplet a to v normálních barvách. Epizodu se Sinister Six pak raději ani nekomentuji – i se zavřenýma očima a s přihlédnutím k věku je to pořád hloupoučké.

Max.K
30.04.2021

viděli jsme hodně spider-man komiksu a take i filmu, od 60 let až do Spider-Man " Far From Home, jenže myslím si že obnovení Spider-Man komiksu mohla by být dost dobra záležitost pro milovače knih, ještě jsem si celou knihu nepřečetl, ale kdybych měl jí vysvětlit, její historie je stejna jako v prvním spider-manů filmu ve kterým ho uhryznul pavouk a zeměnil se v koho kým ted´ je, knihy nejsou už až tak moc popularní dneska, jenže myslím si že vydáni knihy pro ty lidi co je čtou byl by docela kreativni nápad!

wullcann38
20.11.2020 4 z 5

Dobrý komiks

jenda88
28.06.2020 5 z 5

Super příběh

mirec88
01.06.2020 5 z 5

Spidey je proste skvelý. Keďže retro mám veľmi rád a tu je remasterované prvé číslo, kde Spidey vystupuje, tak ma to dostalo. Aj súboj proti Sinister Six mal grády a novšia časť od Straczynského bola taktiež bomba. Vynikajúci komiksový prierez súvisiaci s jeho narodeninami. A komiksy o tete May a krajčírovi superhrdinov boli tiež zaujímavé. Prosto paráda.

sklibaa
14.01.2020 2 z 5

Celkové zpracování se mi velmi líbí. Jen bohužel, toto byl první komiks, co jsem kdy četla, a asi to není nic pro mě.

Proto to nízké hodnocení!

Ovšem pro fanoušky komiksů rozhodně jedno velké JO! :)
Já asi radši zůstanu u složitých popisů apod. :) :D

jarabr
26.03.2019 4 z 5

Po málo povedených Avengers je tohle skok na jinou úroveň. Kresba je pěkná, jednoduchá, nepůsobí přeplácaně jako v Avengers. Vybrané příběhy mají dobrou dějovou linku, takže se to i příjemně čte. Další plusové body přičítám za konec knihy, kde je na několika stranách shrnutý celý pavoukův "život".

KillHurt
26.12.2018 4 z 5

Pro nováčky pěkné seznámení se Spider-manem. Část Šťastné narozeniny se veze na krásné nostalgické vlně a pavouček si prožije řadu zlomových událostí ze svého života. Retro část je opravdu nuda. Byl jsem rád, že se mi této klasiky dostalo v remasterovaném vydání, ale odnesl jsem si z toho jen jedno. Kdysi se dělaly komiksy jinak a jsem rád, že je to za námi.

RaggamuffinSVK
06.12.2018 4 z 5

Vždycky, keď sa idem pustiť do ďalšieho komiksu so Spider-manom, pýtam sa sám seba, či na to už nie som príliš starý. Po prečítaní tohto kompletu viem, že určite nie a ani v najbližšej dobe nebudem. Všetky príbehy sú parádne a plné akcie, humoru a príjemnej soap opery, ktorá k Petrovi patrí. Zaspomínal som si aj na dávne časy presedené pri Supermaxe, ktorý vysielal kultový seriál so všetkými hrdinami a protivníkmi, nachádzajúcimi sa aj v tomto komplete. Veľmi ma potešil aj súhrn Spider-manovej histórie ako aj výber najepickejších súbojov na konci knihy. Škoda, že niečo podobné neobsahuje aj DC komplet, veľmi by sa to do neho hodilo.

Witta
21.10.2018 4 z 5

Moc se mi líbila úvodní část, celkově je to lepší průměr, osobně mám radši ty příběhové části než akčňáky.

Ivan Kučera
15.10.2018 4 z 5

„Hele, vy jste udělal vtip“ – „Ano. Bohužel je to považováno za jeden ze základních znaků blížícií se apokalypsy." Tento album som si kúpil na základe viacerých nadšených recenzií, ale keď som sa doňho začítal, musel som sa nútiť, aby som denne dal aspoň jednu stranu. Vyčerpávajúco trápny scenár plný naivných momentov, šialeného správania postáv a zostarnutej kresby. V dobe uvedenia na pulty šlo o udalosť, ale o tú sa rozhodne nejedná v roku 2018. Príbeh sa venuje súboju Spider-Mana so Sinister Six, ktorá si jedného krásneho zamračeného dňa povedala „dosť“ a rozhodla sa Pavúka dať dole zo steny. Super nápad. Prevedenie? Príšerné. Spajďák na dvoch stranách bojuje s Vultureom, porazí ho, nastúpi Kraven, zasa boj, porazí aj toho atď. Týpkovia vysoké IQ zjavne nemajú, ani im len nenapadne zaútočiť naraz. K tomu plno nepochopiteľných scén, pri ktorých si poviete, že najvyššie ukončené vzdelanie scenáristov bola základná škola. Takže teta May je uveličená Dr. Octopusom , ktorý ju uniesol a celý čas si myslí, že je to džentlmen, kým Spider-Mana, ktorý ju zachráni, pokladá za neslušne vychovaného hulváta. Alebo J.J.J. vykukne z okna svojej (výškovej) kancelárie práve v momente, kedy mu sekretárku unáša Sinister Six, dokonca na obrovskú vzdialenosť presne vidí, kto sedí za volantom. Prípadne Sinister Six sú na konci v base strážení slovom JEDNÝM bacharom v JEDNEJ miestnosti (áno, všetci pokope) a napriek tomu nevedia utiecť. Ak by som mal tento príbeh hodnotiť, dám max. 2* (nepomôže ani Fantastická štvorka) a predám ho a ak by ho nikto nechcel, podkladal by som si ním nábytok (žartujem, to by som Spíďakovi neurobil). No a potom príde príbeh č. 2 - Šťastné narodeniny. Spočiatku som bol skeptický. Avšak už po pár stranách sa to rozbehlo, chytilo ma to a už nepustilo. Zo Šťastných narodenín sa vykľula mimoriadne akčná pecka, v ktorej sa nestráca príbeh, postavy, dej a ani vzťahy. Skôr naopak: dôjde k viacerým pozoruhodným chvíľam, ako je vtipná konverzačná vojna medzi Stenolezom a Dr. Strangeom (ktorý je možno jednou z najmocnejších postáv marveláckeho univerza, ale proti Spideyho podrezanému jazyku nemá najmenšiu šancu). Spider-Man tu bojuje sám, ale zároveň (viem, že si to odporuje, no keď sa do toho začítate, pochopíte) je súčasťou tímu. A keďže sa v ňom nachádza Thing alebo Thor, tak o trenice a hlášky núdza nebude. V ostrom kontraste s vizuálne epicky spracovanými bojovými panelmi je dojímavý a značne bravúrny nápad s piatimi minútami, kedy budú slzy na krajíčku („Jsi šťastný?“). Nie je to však nič v porovnaní so súbojom, ktorý Peter musí vybojovať s byrokratickou vedúcou školskej administratívy. Takže prvý diel peklo, druhý bomba. Súčasťou albumu sú ešte ďalšie dva (už podstatne kratšie). Prvý pozoruje spôsob, akým sa teta May vyrovnáva s tým, že jej milovaný synovec každý deň bojuje o holý život, ale silu to získa až na posledných dvoch paneloch, keď sa dozvieme, KOMU to rozprávala. Druhý sa venuje krajčírovi komiksových postáv (vyšiel aj v Ezekielův návrat od CREW z r. 2011). Áno, aj taký existujú. Alebo ste si mysleli, že si to Thor šije sám v Asgarde? Mimochodom, práve o bohu blesku sa dozviete veľa pikošiek. Nielen veľkosť kostýmu, ale tiež to, aké časopisy u krajčíra číta. A či z nich nevyplýva niečo o jeho sexuálnej orientácii. Hmmm, no nič, ďalej. Príbeh je jednoduchý, je to len zámienka pre zaujímavú postavu krajčíra + pre excelentnú slovnú prestrelku medzi ním a Spajdym a k tomu plno parádnych hlášok („Studené. Temné. Depresivní. Něco jako Detroit.“). A „pan Brouk“.

TimeLord
15.08.2018 5 z 5

Jeden z mojich prvých komiksov. Určite odporúčam, hlavne začiatočníkom

Thunder02
01.08.2018 5 z 5

Tak tohle byla apsolutní paráda! Miluju Spidermana proto jsem se bál jestli mě tento komiks nezklame, nezklamal! Příběh i kresba špičkový, vše zde funguje od hlášek až po např. Sinister Six. Čtenář by měl po tomto přečtení v klidu vědět vše základní o Spidermanovi. Hlavně Šťastné narozeniny je opravdu nádherný příběh. Tento komiks se četl jedním dechem a mohu více jak doporučit :-)

Aki12
05.01.2018 3 z 5

Já jsem zatím víc než spokojený. Jako představení minulosti a budoucnosti postavy je tahle knížka pecka. Spidermana nemám rád, nikdy sem neměl, hlavně kvůli tomu jak se mimo kostým furt lituje, ale tady je fajn, a dostáváme vlastně tři poměrně zásadní příběhy v nichž svoje břemeno získá a následně se s ním vyrovná. K tomu pak stručná pěkné bonusy, které opět potěšily :).

Vinton666
19.11.2017 5 z 5

Tak tato kniha je úžasná. Vše v ní funguje. Ať s jedná o origin příběh, Sinister Six či Šťatné narozeniny, vždy jsem se skvěle bavil. Rozhodně jsme tu dostali to nejlepší ze Spideyho, jehož postavu mám rád a tady je dobře vidět důvod.
Smekám. 9,5/10.

MartyManCZ
27.10.2017 5 z 5

Prostě komiksy Spider-mana jsou nejlepší, tenhle opět nemá chybu.