All you need is kill - Stačí jen zabíjet

Když na Zemi zaútočí vražedná mimozemská monstra, je Keidži Kirija jenom jedním z mnoha rekrutů, vyslanými zabíjet... a umírat. A Keidži také téměř okamžitě umře – jen aby se vzápětí probudil ráno před bitvou, vyrazil opět do boje a znovu zemřel. A znovu. A znovu. Keidžiho jedinou nadějí na únik z ubíjející časové smyčky je zvítězit nad nepřáteli, jenže jak toho dosáhnout? Pod manga adaptací slavného příběhu (který inspiroval i film s Tomem Cruisem, Na hraně zítřka) je podepsaný mj. Takeši Obata, jeden z tvůrců série Death Note – Zápisník smrti!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/290533/all-you-need-is-kill-staci-jen-zabi-n5v-290533.jpg 4.6115

All you need is kill (2014)

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno:, Crew

KillHurt

Film se mi líbil, ale rozhodně nedával takový přesah jako tato manga. Svět je mnohem surovější a Keidži dostává opravdu na zadek. Také se kniha více soustředí na akci a rozvoj vztahu mezi hlavními postavami. Závěr mě dostal do kolen, a i když nepiju kafe, tak na poslední panely vzpomínám pořád dokola.

Dominika13

Troufnu si říct, že po přečtení této knihy, se ze mě stal fanoušek mangy!! Nejdříve jsem viděla film, kniha ve stylu mangy s (pro nás) netradičním stylem čtení a nádhernými kresbami je úplně jiný zážitek, který stojí za to. Pravda, je třeba se zdržovat alespoň prohlížením obrázků, protože jinak máte tuto knihu přečtenou za chvíli.

Edice

Tuhle mangu jsem si opravdu užila. Je první, do které jsem se opravdu zažrala. Když už jsem ji nedržela otevřenou v rukách, tak na mě neustále dotíral pocit, že musím jít a otevřít ji.
Kresba i příběh mi sedly a stránkami jsem se tudíž probírala jako po másle. Hlavního hrdinu jsem prostě žrala a Ritě jsem nefandila o nic míň.
Manga pro mě byla příjemnějším zážitkem než ní inspirovaný film. Nadšeně se k ní budu v budoucnu vracet. :)

TonyStarkless

Brutální kresba, především v bojových sekvencích. Mimikové zabíjí obzvláště „blivajzným“ způsobem. Hltala jsem každou stranu, jak se z toho mladej dostane a Rita byla prostě boží, od 15ti let bojovat sama, k tomu není co dodat. Tahle manga neměla prostě chybu!

sola_lupa

Moje první přečtená manga a hned takové peckovní sci-fi! Čte se tak dobře, že ji nemůžete odložit, má jedinečný nápad a zpracování. Není co vytknout. Kdybych ji četla předtím, než jsem viděla Na hraně zítřka, asi bych film nedokoukala a dala mu hodně špatné hodnocení. Mohu jen doporučit, protože je to jeden z těch skvostů, který jste schopní přečíst i několikrát za život a stále ho nebudete mít dost.

Nahnilaruka

Tak toto byla fakt pecka. Dostal jsem o dost víc, než jsem vůbec čekal. Kresby skvělé, úžasný napínavý děj s obrovským potenciálem. Mám rád sci-fi, obzvláště to, které má originální či až unikátní myšlenku nebo myšlenky. Zajímavý je i koncept propojení dvou životních příběhů s dramatickým vyvrcholením. Já jen nechápu, proč není pokračování? já chci více! 100%

Tofinka
29.11.2017

Úžasná manga... Překrásná kresba, napínavý děj, který vás nutí číst pořád dál, a mnoho dalších úžasných věcí. Tahle manga měla všechno co jsem od ní očekávala. Rozhodně doporučuji.

Gustik5
10.11.2017

Tento komiks je nesmírně poutavou, zábavnou četbou s řadou ikonických scén, právě tak jako s hlubším příběhem a výbornou, gradující zápletkou. Složitý děj, v němž figurují časové smyčky, jež jsou jeho hlavním vyprávěcím motivem je pak dokonale promyšlený a nutí čtenáře k opakovanému čtení, aby mu došly všechny souvislosti či detaily, jež mohl poprvé přehlédnout. Navíc se jedná o celkem uzavřený příběh s velmi líbivou kresbou, jenž je tak velmi dobrou první volbou pro seznámení s japonským komiksem. Zároveň však potěší i čtenáře protřelejší.

SmallLucia
12.09.2017

Skvělá manga kniha. Napětí, příběh, atmosféra, mělo to všechno. Ilustrace krásné, co víc si přát.

Lenna75
01.09.2017

Tahle manga mi dala to, co jsem od ní očekávala - skvělou kresbu, zachycení bojových scén, příběh. Za mne spokojenost.

Annkag
25.07.2017

Vdaka kolegynke z práce mám prečítané svoje prvé manga v živote.Na jej doporučenie som začala s týmto.
Začala som to čítat s takým tým pocitom.Skúsim dat aspon pár strán a skončilo to s tým že som knihu nepustila z ruky kým nebola prečítana.
Do štýlu manga čítania som sa taky dostala celkem rychlo a neskutočne ma to pobavilo.
Len ráno dcérkiná otázka nemala chybu."Mami,ty si čítala detskú knižku?" :D

LordSnape
01.07.2017

Tahle kniha bude asi osudová, protože to pro mě byla také první manga. Příběh je dobrý, postavy také a samotná zápletka, jak se dostali oba hrdinové do smyčky je mnohem lépe a uvěřitelněji vysvětlena, narozdíl od filmu. Romantická linka nekazí dojem, ale je dobrým doplňkem. Vlastně, když se nad tím zamýšlím, tak film je oproti předloze neskutečná blbost. Jediné, co v mém vidění samotnou knihu kazí, jsou poněkud nepřehledně nakreslené bitvy.

mangagirl
08.06.2017

Tuhle mangu jsem si zamilovala. Skvělý příběh, postavy, kresba, prostě všechno. Ještě před mangou jsem viděla film - Na hraně zítřka s Tomem Cruisem v hlavní roli. Musím říct, že i když byl film úžasný, tak manga byla ještě lepší.
Velice doporučuji.

Diabel
20.05.2017

Po pravdě jsem netušil, že komiks vůbec existuje. Bylo to v celku hezký počteníčko, ale film je pro mě o jednu třídu stejně lepší. Pouze výjmečně se mi totiž stane, že se film povede líp než komiks/ kniha. Tak čím to je? Kresba nenavozuje takovou atmosféru, detaily a vystínování také nejsou příliš dobré. Velké boje jsou občas nepřehledné, i když jsem na tento styl zakreslení boje dost zvyklý. Příběh má několik slabších okamžiků, které paradoxně přicházejí ve chvílích, kdy autoři sešlápnou plynový pedál. Neustále se opakující bitvy mohou být pro čtenáře frustrující a ve filmu mi to tak nepřipadalo.
Hlavní průlom je přibližně ve 3/4 knihy, kde narazíme na minulost druhé hlavní postavy, nejlepšího vojáka světa s tváří i postavou dětské panenky - Rity Vrataski. Příběh dostane osobitější ráz a neúprosně spěje k emocemi nabitému finále, které sice nabídne rozuzlení, jaké mám očekávat a mělo mě to hodně zasáhnout přímo do srdce, ale ponechalo mě to chladným. Je pravda, že si tím finálním soubojem manga polepšila.
U mangy jsem zvyklý, že hlavní akteři vypadají jako děti, ale tady to bylo trochu přehnaný, když vapadají na třináct...Tím spíš, když jde o osud lidstva :-)
Film v podání Toma Cruise byl pro mě příjemnější. Mimici se mi libily mnohem víc a celkově všechna technologie.
Jinak je komiks solidně udělaný, přes všechny uvedené nedostatky jsem si ho užil, jen od něj nesmíte čekat nic víc než bojový příběh. Nic hlubšího v něm není :-)

Hodnotím 7/10

Disease
06.03.2017

Nejsem nijak zvlášť otaku, tohle se mi líbilo, hlavně proto, že je to "one shot" záležitost. Závěr a "vědecké" vysvětlení mi přišlo lepší než ve dříve viděném filmu.

Hoshi
08.02.2017

Stále ještě nad celým příběhem přemýšlím. Chtěla jsem, aby to skončilo jinak ... Ale co se dá dělat... Vlastně jsem ani nevěděla, do čeho jdu, ale byla jsem velmi příjemně překvapená (ačkoliv ten konec...), příběh hezky rychle ubíhal a nešlo to přečíst jinak než na jednou :) Asi se podívám i na film s Tomem Cruisem .. Za mě doporučuji

Lenka.Vílka
31.01.2017

1. Jít tehdy do kina byla náhoda a já neveděla, že Na hraně zítřka je podle předlohy (natož takovéhle). Což vede k bodu dva.
2. Moje první manga.
Kniha byla skutečně dobrá, ale pravdou je, že jsem si tak do poloviny zvykala na čtení. Možná umím psát, možná vím, jak se drží tužka v ruce, ale kdyby mi někdo jako pravákovi usekl ruku, dal propisku a řekl: piš!, tak jsem ztracená, přestože veškeré předpoklady k psaní mám. Takže bylo dobře, že jsem zhruba věděla, co čekat v ději, protože jinak by mě ta napřirozenost čtení odradila. Ale zvykla jsem si, za což jsem moc ráda.

Aki12
23.01.2017

Stačí jen zabíjet je výjimečná manga, k čemuž částečně přispívá i fakt, že původní dva díly Crew vydala jako jediný svazek. Čtenáři se tak dostává do rukou kompletní, svižný a na svůj žánr překvapivě hluboký příběh, který nelze číst jinak než na jeden zátah. Díky kombinaci pevně sevřeného děje s nádhernou kresbou se jedná o lahůdku, jakou by si nikdo neměl nechat ujít.

vandislav
09.01.2017

Nečekal jsem to, ale přišlo mi to lepší než Na hraně zítřka. Hlavně díky logičtějšímu vysvětlení časové smyčky a konci.

NiNo
06.01.2017

Má 417. manga (věřte mi, vedu si seznam) a moje reakce: WOW!!! Zpočátku mi manga připomínala už profláknuté příběhy jako např. Shingeki no Kyojin, ale na kvalitě jí to nijak neubíralo. A závěr? Pro Japonce typický řekla bych, Evropan/ka potřebuje kapesník, čokoládu nebo panáka (nehodící se škrtněte, popř. doplňte dle vlastního uvážení), aby to rozdýchal/a. A co se týče kresby, Obata Takeshi si zaslouží patnáct z deseti hvězdiček za každých okolností, takže tady není co komentovat. :-D
Doporučuji i otaku nováčkům. ;-)

Aivinka
02.01.2017

Užasné, daleko lepší než film. Jen je mi líto že se mangy čtou takhle rychle, za den přečtu klidně i pět.

silvara
01.01.2017

Zvažovala jsem jestli mám nebo nemám dát plný počet hvězdiček. Jméno Takeshi Obata je pro mě známka kvality ( a hotových vizuálních orgií :D ) a tento předpoklad se vyplnil na 100%.
Scénář je od druhé poloviny trošku slabší, ale zachraňuje jej závěr, který je srdcervoucí (pro slabší povahy) a nečekaný. Manga je to prostě skvělá a ráda se do jejích časových smyček znovu ponořím.
A tak tedy 5 hvězdiček a klidně se pod to i podepíšu :D

borknagar
29.12.2016

Komiksovému žánru zvanému manga pomalu, ale jistě přicházím na chuť. To, že se čte odzadu mi nevadí a rychle si člověk zvykne. Čtení zprava doleva má své kouzlo a je to takové malé zpestření. All you need is kill se četla výborně, hodně napomáhá luxusní kresba Takeshi Obaty a vynikne i díky zvětšenému formátu knihy, oproti jiným manga knihám (počítám, že stejné vydání vyšlo i v Japonsku). Sci-fi příběh má díky časové smyčce šmrnc a dojemný konec dodá ty pravé emoce. Parádní obálka, přes čtyřista stran a zjištění, že manga žánr má něco do sebe a že by bylo záhodno poohlédnout se po dalším čtivu tohoto ražení. Silné čtyři hvězdy a doporučení všem začátečníkům............

Mr.J
08.10.2016

Takeshi Obata. Nebudu lhát, to byl ten jediný důvod proč jsem mangu koupila. Už jsem od něj četla Death Note a tak vím, že on je záruka kvality, aspoň co se vizuální stránky týče. Kresba je tu nádherná, někdy tak realistická, úplný ráj pro oči.
Co se ale scénáře týče, už je to slabší. V celku škoda, že scénárista se tu kvalitou nevyrovnal kreslíři. První polovina byla perfektní a kdyby se takto držela až do konce, určitě by ode mě dostala plný počet, ale od místa kde se kniha v originále dělí na dva díly to začíná pokulhávat, spadat do typického japonského stereotypu a už v tu chvíli jsem přesně věděla jak to skončí. Tím pádem mě konec nenadchl tolik co možná ostatní.
Ale Takeshi Obata, ten za ty čtyři hvězdičky stojí ;)

hroubek
06.10.2016

Mangu jsem ještě nikdy nečetl, takže to pro mě byla nová zkušenost, ale pochybuji, že bych si pro začátek mohl vybrat lepší komiks, než je All You Need Is Kill. Z komiksu jsem hodně nadšený a dost velkou zásluhu na tom má i film Na hraně zítřka, který je boží. Co se týče samotného komiksu, tak ten se čte suprově. Kresba je parádní a nejednou překvapí velmi propracovanými detaily. Zvláště dvojstránky z bitvy jsou pastva pro oči. A i po příběhové stránce to stojí za to, i když jsem čekal že se to bude více podobat filmu, a větší část děje se bude točit kolem Keidžiho a Rity a jejich setkání a následný výcvik proběhne dříve. I tak mě komiks fakt moc bavil a dost mě mrzelo, že nemá o dalších sto stránek navíc. Doporučuji všem fanouškům filmu.

PS: Jedna z mála věcí, která mě na komiksu přišla zvláštní, bylo to, že když Rita vyšla ze sprchy nahá, tak neměla bradavky a ani pubické ochlupení a náznak vagíny. Opravdu nahotu v komiksu nepotřebují, přesto nechápu proč to vypadá, tak jak to vypadá, a není to uděláno jinak. Nebo proč třeba nezměnily prostředí a nenahradily sprchu nějakou jinou místností.

michal3736
12.08.2016

Skvěle nakreslené a výborný příběh, co také čekat od tvůrce Death Note...mnohonásobně lepší jak film...akorát ty Mangy a komiksy se tak rychle přečtou :-)

Markéta2000
18.07.2016

Manga byla super!!!Rozhodně stojí za přečtení. :D

3DD!3
01.06.2016

Měl jsem s mangou problém, číst odzadu mi dělalo problém abych byl konkrétnější, ale jak všichni říkají... zvyknete si. Film s Cruisem byl pecka, moderní klasika žánru a nedám na něj dopustit, ale zdá se že originál byl ještě lepší. Komiksové zpracování příběhu o časovou smyčkou zdokonalovaném bojovníkovi, který umírá a znovu ožívá předchozího dne chytne a nepustí. Příběh je tak jiný jak to jen jde a je mnohem více... jak to říct... japonský. Postoj ke smrti, učení boje, tragická láska k ženě, která stále zapomíná na první setkání. Perfektní. K tomu úchvatná kresba Takeshiho Obaty.

martinstefko
14.04.2016

Tahle manga vás dovede strhnout.

zfilmováno manga (Japonsko) postkatastrofická mimozemšťané

Autoři knihy