Avengers: Zrození Ultrona

Avengers: Zrození Ultrona https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275739/bmid_avengers-zrozeni-ultrona-fAm-275739.jpg 3 37 6

Staňte se svědky zrození jednoho z nejnebezpečnějších nepřátel Avengers - šíleného robota známého pod jménem Ultron. Objevte, co pohání tuto kovovou hrozbu. Ultronovy strašlivé intriky změní Avengers jednou provždy! Schyluje se ale i k dalším změnám, protože do týmu vstoupí dva noví záhadní členové - Vision a Yellowjacket. Obsahuje: Avengers 54-60 a Annual 2... celý text

Literatura světová Komiksy Sci-fi
Vydáno: , Hachette

The Avengers: Birth of Ultron , 2014

ludek.n
06.02.2024 3 z 5

Než se Avengers (tady ve složení Giant Man, Wasp, Hawkey a Black Panther) podívají na zoubek šílenému robotovi s božským komplexem, který si říká Ultron-5, musejí se vypořádat s nejednou lapálií, občas vycházející z jejich vlastních řad. Napřed jsou tu Páni zla a proradná zrada komorníka Jarvise, poté se společně s Captainem Amerikou vydají strojem času dr. Dooma do minulosti, aby vypátrali, jak to bylo s Buckym a baronem Zemem, aby se hned po svém návratu museli vypořádat s proměněnou realitou a Scarlet Centurionem. Setkání se syntezoidem Visionem konečně probudí v Avengers zájem o původce všeho zla Ultrona, a když je tento padouch zpacifikován už se na scéně objevuje Yellowjacket, jehož svatbu s Wasp nevybíravě přeruší Ringmaster se svým cirkusem. Řečeno jednoduše „pro tým superhrdinů práce až nad hlavu“. Přes všechnu snahu se začíst, mi jednotlivé příběhy malinko splývají. Těžko v nich hledám něco, co by mě zaujalo nad rámec průměrného zážitku a určilo sekvenci k zapamatování. Tento problém mám ostatně se všemi scénáři Roye Thomase, ať už jsou účinkujícími X-Meni, Defenders, Inhumans, neuvěřitelný Hulk nebo jako v tomto případě Avengers. Dokonce ani King Size Annual #2, který je součástí tohoto ultimátního kompletu a který vrací do hry původní tým Avengers, na tom nic nezměnil.

trudoš
27.12.2021 3 z 5

Nemám rád staré Marvelovské komiksy pro jejich archaický přístup ke scénářům, kvůli naivním příběhům, nesmyslným koncepcím a náhodným zvratům. Přesto mě Zrození Ultrona v některých věcech mile překvapilo, třebaže stejnou měrou i zklamalo. Je znát, že se Roy Thomas snaží zápletky ozvláštnit něčím, co klasickým rubačkám chybí. Nejde o žádnou vyšší nadstavbu, ale občas dějem probleskne náznak složitější psychologické studie, což například v případě Yellowjacketa vysloveně zaujme. Stále je to sice občas peklo číst, pro všechen ten vysvětlující text a superhrdinský patos; na druhou stranu, klobouk dolů před nápady, s jakými tvůrci dokážou vyrukovat. Jen těch postav už začíná být na můj vkus moc, což je dáno týmovým duchem celého komiksu. Každá z figur má vlastní portfolio zločinců, takže když bojují spolu, není legrace si udržet přehled. Nemluvě o tom, že spousta padouchů je tu jen na jedno použití, až je skoro člověku líto se jimi zabývat, když jsou už po jednom sešitu postaveni mimo hru.

Wojta777
22.06.2018 5 z 5

Tento komiks se mi velice líbil, dokud tam nepřišly dva sešity o originu Yellowjacketa. Ten se mi velice nelíbil, byl křečovitě napsaný a konec byl očividný. Ale co se týče ostatních sešitů, ty byly vážně dobrý. Příběh o Nových pánů zla byl skvělý, dokonce obsahoval i neuvěřitelný plottwist. Takže musím napsat, že tento příběh se mi velice líbil. Poté tam byli i další sešity, u kterých se mi velice líbilo, že neobshahovaly jen Ultrona, ale i jiné záporáky např. Baron Zema, Ringmastera, ale dokonce i zlý původní tým Avengers. Právě tento komiks se mi velice líbil, jelikož se tam cestovalo v čase a hlavně hodně BOJOVALO. Myslím si, že tyto sešity přebily poslední dva sešity, o kterých jsem už mluvil. Proto tomuto komiksu dávám rovných 5 hvězdiček.

hroubek
06.07.2016 3 z 5

Tak tohle mě teda moc nesedlo. Čekal jsem, že to bude mnohem lepší a zajímavější. Je to takové přešlapování na místě a pak se něco stane a během chvilky se to vyřeší a nemá to sebevětší důsledek. A to je velká škoda, protože jsem čekal, že jednoho z nejikoničtějších padouchů využijí lépe.

Hwaelos
17.06.2016 2 z 5

Nezávidím superhrdinkám šedesátých a sedmdesátých let jejich úděl. Zdá se, jakoby Wasp neměla na práci nic jiného, než zaspávat, omdlívat a těšit se na vdavky. Aneb ještě sexističtější, než jsme doufali...

martinstefko
28.12.2015 2 z 5

Kniha "Ultimátní komiksový komplet 96: Avengers - Zrození Ultrona" nabízí příběhy, které jsou scenáristicky jednoduše špatné a křečovité, ale v kresbě, která je na svou dobu dobrá a dá se obdivovat i dnes. Bohužel ty scénáře ji stejně srážejí. Více: http://www.comics-blog.cz/2015/08/986-ultimatni-komiksovy-komplet-96.html

Autoři knihy

Stan Lee