Secret Avengers: Mise na Mars

Zločin nikdy nespí a stále se vyvíjí – a tak ti, kteří proti němu bojují, nemůžou zůstat pozadu. Steve Rogers dává dohromady tým Secret Avengers, tajnou jednotku největších pozemských hrdinů, která má za úkol chránit svět před nejrůznějšími katastrofami. Zčásti špióni, zčásti superhrdinové – to je tým Avengers, jaký svět ještě neviděl....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290085/secret-avengers-mise-na-mars-7En-290085.jpg 3.428

Ultimátní komiksový komplet 66.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno, Hachette

Secret Avengers: Mission to Mars, 2011

Kniha Secret Avengers: Mise na Mars

trudoš

Okouzlila mě nová sestava týmu tvořená nápaditě nesourodou skupinou hrdinů, stejně jako správně pulpová zápletka, s tajnou těžební základnou na Marsu. Jenže - i když příběh skvěle začne, jeho gradace je poměrně zmatená a finále pak v duchu komiksového „U zvednuté pravice Sochy Svobody, já jsem větší frajer než ty a proto vyhraju!“, přičemž samozřejmě nechybí ohrožení celého vesmíru zlem, o kterém slyšíme de facto poprvé v životě. Prostě Marvel.
Platí tu však jedno velké ale - Ed Brubaker nepíše obyčejné superhrdinské fackovačky, jeho styl má blíže ke špionážním thrillerům, ve kterých se snadno stírá hranice mezi dobrem a zlem. Omnibusy Captain America vydané nakladatelstvím BB art jsou toho jasným důkazem. Takže to, co zpočátku působí notně nedotaženě, dává v širším kontextu mnohem větší smysl a při druhém čtení už jednotlivé střípky do sebe zapadají snadno. Za mne: rozhodně vykročení správným směrem. Škoda jen, že do prázdna, protože u nás se přímého pokračování téhle série nedočkáme.

KillHurt

Poněkud nezajímavé. Což je škoda, protože většina děje se odehrává na Marsu v prostředí starých civilizací s mýtickými silami. Čekal jsem víc.

Disease
13.03.2017

Příběh za 2*, ale poslední sešit o Furym to přece jen vytáhne.

hroubek
18.06.2016

Nebudu lhát, tohle na mě bylo trochu moc ulítle. V komiksech se může stát cokoliv, ale některé věci co se tady dějí, byly na mě trochu moc. A poslední sešit tomu nasadil pomyslnou korunku. Příběh má spád, akce není také marná, postavy jsou dobře rozestavěné a jejich soukromé a společné mise pak dávají trochu větší smysl. I tak, jsem měl pocit, že to prostě není úplně ono. Funguje to, přesto z toho do stropu neskáču. Na jedno přečtení v pohodě, ale na podruhé bych se asi nudil.

memphisz
28.05.2016

Mainstreamový příběh i kresba, ale oboje na slušné úrovni. Příběh nenudí, akce je přehledná, námět sice nijak originální, ale také neuráží. Celkově dobrá kniha, která sice není výjimečná, ale rozhodně ani špatná.

martinstefko
17.04.2016

Minule jsem se hodně pustil do komiksu Ultimátní komiksový komplet 95: The Incredible Hulk - Nespoutané monstrum, ale myslím si, že moje kritika byla naprosto zasloužená. Ale abych byl zase objektivní, tak se tentokrát pustím i do novějšího komiksu, který ukazuje, že ani v současné době nevznikají komiksy, které jsou nutně skvělé, a ani známá jména, která na nich budou pracovat, nejsou v tomhle ohledu výjimkou, i ona mohou něco pokazit.

V jako Vendeta
V jako Vendeta