Avengers: Dětská křížová výprava

Aby odkryl tajemství své minulosti, pouští se Wiccan a jeho Young Avengers do epického dobrodružství s cílem najít Scarlet Witch. Chce ale vůbec žena, která zavinila rozpad Avengers a téměř vyhubila mutanty, být nalezena? Jedna věc je však jistá - jejich neuvěřitelné dobrodružství změní marvelovský vesmír jednou provždy.

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/292059/avengers-detska-krizova-vyprava-TvD-292059.jpg 3.820

Ultimátní komiksový komplet (70.)

Avengers: The Children's Crusade (2012)

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno:, Hachette

Hwaelos
21.12.2016

Přesně takhle by podle mého měl vypadat ideální superhrdinský komiksový mainstream: příběh, kde se jde snadno napojit na postavy a ty mají nějaké lidské kvality. V Young Avengers je sice taky dost velkých střetů, ale hlavně těžiště spočívá na vcelku obyčejném příběhu několika postav a na prokreslování jejich vzájemných vztahů v rámci dobře napsaných dialogů. Není to vyprávění o epické záchraně světa, ale o vině a odpuštění, o touze někam patřit a o síle rodinného pouta. I padouši jsou najednou vícerozměrní a s nějakou komplexnější psychikou. Jediné, co je otravné, je snaha neustále přepisovat historii, čímž se vytrácí už tak dost slabá důsledkovost. Je to trochu neúcta vůči autorům původních zásadních momentů (smrt několika Avengerů z rukou Scarlet Witch a důsažnost událostí Klanu M).

hroubek
06.07.2016

House of M je jeden z nejlepší příběhů co v UKK vyšel a jeho svým způsobem tragické zakončení bylo to nejlepší co mohlo fanoušky potkat. Jenže komiksy musí pokračovat, a tak se musí nějakými oslími můstky propojovat děj s jinými postavy a i jinými příběhy. A zrovna u Dětské křížové výpravy, mě to propojování sedlo. Může zato hlavně asi to, že s hlavními postavy nemám tolik zkušeností a jejich příběh mě docela dost zajímal a knih má velmi dobré tempo a spoustu zajímavých myšlenek a nečekaných zvratu. Jasně pořád to není nic převratného, ale je to dobré a celkem chytlavé čtení, které mě jako čtenáře dost bavilo.

martinstefko
17.04.2016

Kdyby neměl komiks docela dobré tempo a celkem příjemně se nečetl - takže vám nakonec nezabere tolik času, na kolik může při své tloušťce vypadat - asi bych šel ještě níž, protože tohle je dějově přesně to, co nemám rád. Plahočení se na místě a vracení se k něčemu, co už mělo zůstat neměnné.

Autor knihy

Allan Heinberg