Batman: Ticho (limitovaná edice)

Ve dvanácti kapitolách vyprávějí autoři příběh o přátelství a zradě. Příběh, který ovlivní život jak Batmana, tak Bruce Wayna. Temný rytíř se v tomto komiksu utkává se spoustou známých padouchů. Včetně obrovského Killer Croca, děsivého Scarecrowa, nesmrtelného Ra’s al Ghula, rozpolceného Two-Face, hádankami posedlého Riddlera… a dokonce i samotného Jokera. Ale něco mu nesedí. Aby dokázal celý rébus rozlousknout, musí se spojit s nebezpečnou Catwoman a postavit se svému starému příteli – Supermanovi. Postupně se Batman dostává blíž a blíž k tajemnému muži v obvazech, který, zdá se, se všemi manipuluje. Jenže dostat se k němu blízko a porazit ho, to jsou dvě zcela odlišné věci....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150071/big_batman-ticho-150071.jpg 4.4102
Literatura světová, Komiksy

Vydáno: , BB art

Batman: Hush, 2009

Kniha Batman: Ticho (limitovaná edice)

Arkagas
17.07.2020

(+ SPOILER) V první řadě musím říct, že knihu mám půjčenou v originále v angličtině a po dlouhé době je to něco jsem v aj četla. Sama jsem se divila tomu, že jsem to zvládla :D
Každopádně ke knize - byla jsem skeptická, nemám moc ráda, když se motají příběhy dohromady, a tady je těch DC postav opravdu hodně. Je to sice stále Batman, ale už ne tolik jako ve své klasické podobě. Nevadí. Kniha je zase skvělá, propracovaná, má nádhernou kresbu a i příběh mi tady sedl víc, než v Batmanu R.I.P. Tahle kniha má navíc ducha v tom, že pochází přímo z Ameriky (zakoupena ve Strand v New Yorku) a člověk má možnost porovnat jak vypadá originální americké vydání oproti našemu.

Moje hodnocení: 9/10 ⭐️⭐️⭐️

Suou
28.01.2018

hmm... asi sa dám z mangy na komixy :D

Ketkaket
22.08.2017

Batman ve své nejlepší formě....nápaditý a strhující příběh, který vás nutí přečíst to jedním dechem. A kresby... neskutečná nádhera.Povinná četba pro komiksové fanoušky.

ExEFX
19.03.2017

Super!

MartyManCZ
15.03.2017

Jeden z nejlepších Batmanovských příběhů. Přehlídka úzkého jádra portfolia hrdinů i záporáků v silném příběhu plném akce. Krásná reálná a dynamická kresba. Doporučuji.

daniil7566
31.01.2017

Své highpointy komiks určitě má, ale bohužel ke konci už člověk pointu vetři a do konce se musi prokousat...nicmene graficky velice povedené s notnou dávkou anatomicke nadsazky.

DennisMoore
30.01.2017

Čtivý, ale na můj vkus příliš přeplácaný příběh, do kterého se scenárista pokusil nacpat kdekoho a také se mu to (občas bohužel) povedlo. Vrcholem batmanovského komiksu je pro mě Millerův Návrat temného rytíře, k němuž může Ticho jen vzhlížet, jakkoliv skvělé okamžiky má.

hroubek
25.06.2016

Tohle je jeden z nejlepší mainstreamových komiksů o Batmanovi. Ticho jsem četl před pár lety a zanechalo ve mě samé pozitivní dojmy. A i druhé čtení stojí za to. Jelikož jsem se mohl mnohem více soustředit na příběh plný intrik, zrady, a velmi osobní pomsty. Jeph Loeb přišel s opravdu zajímavým příběhem, který Batmana protáhne hodně ošklivými věcmi a několikrát ho srazí na kolena. O to více pak funguje skutečnost, že Batman není dokonalý, dělá chyby a bez přátel by tento útok neustál. Komiks má úžasnou kresbu od Jima Leeho, na kterou je radost koukat a doslova se jí kochat. Navíc Lee krásně kreslí dámské charaktery, které jsou mnohdy až moc sexy. Hodně moc se mi líbilo, že v komiksu se objeví skoro každá důležitá postava(Robin, Superman, komisař Gordon, Alfréd) z Batmana a i jeho nejslavnější protivníci. Od Jokera, Hádankáře, Killer Croca, Poison Ivy a mnoho další. Další věc, která se mi hodně moc líbila, je že komiks je plný odkazů(zmrtvýchvstání několika postav) a detailů z Batmanovi historie. V flashbackách si připomeneme co se stalo Jasonovi, Barbare, nebo se dozvíme něco o postavách, kteří oblékaly úbor Robina. Jedinou obrovskou nevýhodou tohoto kolosu, je fakt, že ke konci to působí až zbytečně překombinovaně a některé dílky skládačky zapadly až moc náhodně. Batman: Ticho je parádní komiks, ke které mu se jistě někdy vrátím a už teď se na to těším.