Ultimate Spider-Man - Smrt Spider-Mana

Šest Spideyho nenebezpečnějších protivníků - Norman Osborn, doktor Otto Octavius, Electro, lovec Kraven, Sandman a Vulture - uteklo z vězení S.H.I.E.L.D.u. Spojená svou nenávistí k pavoučímu hrdinovi se tahle zlověstná tlupa rozhodne pomstít Petru Parkerovi za své minulé porážky. Jejich cílem je Spider-Manova rodina a jeho přátelé. Ultimate Spider-Man musí podstoupit největší oběť, aby své šílené protivníky zastavil jednou provždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/286666/ultimate-spider-man-smrt-spider-man-VYI-286666.jpg 4.137

Ultimátní komiksový komplet 73.

Literatura světová, Komiksy, Sci-fi
Vydáno, Hachette

Ultimate Spider-man - The Death of Spider-man

Kniha Ultimate Spider-Man - Smrt Spider-Mana

dexterman

Bylo to fajn počtení . Dobrý příběh je základ . Pak také dobrá ilustrace . Bendis prostě spider-mana umí . Nicméně v té poslední akční sekvenci jsem se trochu ztrácel v akci . Už toho bylo moc . Za přečtení to však určitě stojí .

trudoš

Nakonec spokojenost. Kdyby si Brian Michael Bendis víc pohrál se závěrečným soubojem, kde mi pár detailů moc nesedělo, byla by spokojenost maximální. Jde o to, že autor si s postavami nakládá, jak zrovna potřebuje, takže má-li někdo dostat do frňáku, dostane, přestože o okénko dvě dříve to byl právě on, kdo měl v dané situaci jasně navrch. Ale v superhrdinském komiksu to asi jinak nejde.
Co jsem však kvitoval jako nejvýraznější plus, byla výměna na postu kreslířů. Nechci Marku Bagleyovi ubírat na zásluhách, přeci jen, dělal na sérii od samého počátku, ale mně osobně nikdy jeho styl nesedl. Chris Samnee a Sara Pichelli se k teenagerskému Spider-Manovi perfektně hodí a každý z nich dal vyprávění zase jiný rozměr. V rámci celého alba mi ovšem uniká smysl prvních dvou příběhů, které se finální smrti nijak zásadně netýkají. Na druhou stranu, krátké hostovačky Iron Mana a Captaina Ameriky mě jen utvrdily v přesvědčení, jak velká je škoda, že Ultimátní Marvel tady nikdy nevycházel komplexněji.

Aki12
18.01.2019

Za Spider-Manovu smrt nemůže Norman Osborn, ale mozková mrtvice scénáristy. Díky několika sešitům, předcházejícím v téhle knize samotnému grand finále, je jasně vidět, jak nudná celá ultimátní série byla. Na posledních pár stran pak dojde k tomu hlavnímu. Akce se slušně rozjede a emoce naberou na obrátkách. Jenže celé to shazuje nelogické skoky v příběhu.

Disease
11.09.2017

Místy nehezká kresba, třetí sešit zkratkovitý a lehce chaotický. No nakonec to na ten průměr dosáhlo...

hroubek
06.07.2016

Spider-man je pro mě komiksová postava numero uno. A i přestože mě styl, kterým se série Ultimate úplně nesedl, tak tohle se mě dost líbilo. Protože pro mě jako pro fanouška, ta smrt je zajímavým způsobem vygradovaná a docela dojemná, jelikož vystihuje Petera Parkera jaký je je. Zbytek komiksu, je čistý mainstreamový průměr a kdyby nebylo velmi (ne)příjemné konce, tak by to byl obyčejný komiks.

Hwaelos
29.06.2016

Bagleyho a Lafentova kresba mě ve svém zjednodušeném a disproporčním pojetí neusebrala, ale Bendisův scénář je dobrý. Perfektně vyvažuje komickou a tragickou rovinu. Jen je škoda, že se čtenář nedozví, jak na Spider-Manovu smrt zareagovali Avengers a zejm. Cap, kterému Spidey zachrání život.

martinstefko
17.04.2016

V knize Ultimátní komiksový komplet 109: Captain Marvel - Život a smrt Captaina Marvela, druhá část umíral hrdina, kterého jsem neznal, respektive k němu neměl vztah, a byl jsem z toho dojatý. Ze smrti Ultimate Spider-Mana jsem nebyl dojatý vůbec.

Kniha hřbitova
Kniha hřbitova