Vzhůru na Yukon!

Vzhůru na Yukon! https://www.databazeknih.cz/img/books/57_/57297/bmid_calvin-a-hobbes-vzhuru-na-yukon-jVA-57297.jpg 5 74 7

Calvin a Hobbes série

Calvin a jeho plyšový tygr Hobbes jsou zpátky. Jejich plány a cíle jsou obrovské, ale v cestě jim stojí spousta překážek. Učitelé, rodiče, Susie Derkinová, mutanti pod postelí, špatně fungující stroje času, transmutační pistole a pak hlavně ta obtížná, otravná věc zvaná realita. Ale s pomocí tygra a fantazie se dá pokořit i ta. Třetí sborník příběhů Calvina a Hobbese, jedněch z nejslavnějších stripových postav. Filozofie a destrukce, to všechno v jednom balení.... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Crew

Yukon Ho! , 1989

pistikpistik
pistikpistik
13.11.2023 5 z 5

Trojka. „Dočet jsem se, že holky jsou z cukru a koření a pláče a zlobení... Zatímco kluci jsou z prutú a provázkú a ze psích ocásku. – A z čeho jsou pak tygři? – Ze sarančat , vážek a hádkú a ze zakousnutých malejch spratkú.“ Tretia kniha zatiaľ top. Perfektne sa všetko vybrúsilo, začalo sa dbať aj na príbeh, tentoraz sa vypravíme na Yukon (ako sa to vezme) a nesmieme zabudnúť ani na pekelnú Rosalyn či peripetie so Zuzkou. Ono je to tak zvláštny komiks, až moc reálny, detskými očami vykreslený svet, ako vlastne fakt funguje a človek si často kladie otázky, čo vlastne sa pri komiksoch viac menej nestáva. Ono toto je komiks fakt na úrovni, priam umelecký, prepracovaný a hlavne nápaditý. Uznanie pred autorom a jeho zmyslom pre humor a cit pre nápad. „Ukáž, čo si nakreslila na výtvarku, Zuzka. Hmm, úhľadná domácka scéna. Domček so záhradkou, kvietky. Typické ženské. Dievčatá myslia mizerne a zaujímajú ich iba trápne detaily. To chalani majú iný rozmach! Myslia na veľké činy! Žiadny div, že muži menia svet! – Fakt? A čo ty si nakreslil? – Letku Bé jedničiek ako hádžu atómovky na New York.“

martinstefko
martinstefko
20.02.2017 5 z 5

Život je krásný i se všemi jeho nástrahami. Komiks "Calvin a Hobbes" mi tohle připomíná s každým stripem a já jsem za to nesmírně rád. Více: http://www.comics-blog.cz/2017/02/1376-calvin-hobbes-3-vzhuru-na-yukon-100.html

trudoš
trudoš
22.06.2016 5 z 5

„Po týhle dovolený budeme potřebovat dovolenou.“
Jednoduše geniální. Stripy Billa Wattersona hrají všemi barvami dětství, od absolutního nadšení veškeremstvem po trudomyslné pochopení skutečného běhu věcí. Je vtipný, ale ne křečovitě, je chytrý, ale ne přemoudřele. Ovšem jeho největším darem je cit pro vystihnutí neskutečně živé fantasie vypovídající o hravé nevinné duši. Až občas zarazí, že za tím vším stojí dospělák. Postřehy navíc vycházejí ze skutečného života, a i když se to může zdát často přestřelené, s realitou všedního dne mají společného víc, než by jeden do karikatury řekl. A čím jsem starší a sleduju vývoj vlastních dětí, tím víc zjišťuji, že komiksy s Calvinem a Hobbesem v důsledku obsahují vše, co skutečně potřebuji znát k životu.

hroubek
hroubek
23.10.2015 5 z 5

Calvin a Hobbes se mi dostávají pěkně pod kůži a královsky mě baví a dojímají. Watterson je nesmírně talentovaný a má perfektní cit pro dětskou fantasii.

Kapis
Kapis
09.03.2014 4 z 5

Tak jsem se po dlouhé době dostal zpátky k těmto dvěma výlupkům, tedy jednomu s plyšákem, a vždy před spaním jsem si dal v posteli pár stripů na lepší spaní. Občas mi však naopak spaní zarazila děsivá představa, že se nám už brzy narodí něco podobného a spaní jako takové, tedy přirozená fyziologická obnova sil bude už jen příjemná vzpomínka. Celkově jsem se příjemně pobavil i poděsil a dávám cca 85% a přidávám neanarchisticky, nelevičácky, naprosto neutrálně 4...zlaťoučké penízky v kapsišce, ale kuš...hvězdičky:-)

Sussanah
Sussanah
08.01.2012 5 z 5

Dokonalý záznam dětství takového, jaké si všichni přejeme =)

Ruw
Ruw
03.02.2011

Já chci taky mít plyšovýho bláznivýho Tygra!
Doporučuji všem, co už si připadjí být příliš dospělí a zapomenuli na to jaké to bylo, když byli dětmi.