Pomsta hlídaných

Calvin a Hobbes dokáží porazit celý svět. Jenže je někdo silnější a nebezpečnější než kluk a jeho tygr. Rosalyn. Slečna na hlídání. Má moc poslat Calvina do postele a neváhá jí použít. Proti takové zvůli je nutné bojovat všemi dostupnými prostředky. Bojovat do posledního tygra.

https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98809/calvin-a-hobbes-pomsta-hlidanych-TRG-98809.jpg 4.952

Calvin a Hobbes 5.

Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Crew

The Revenge of the Baby-Sat, 1991

Kniha Pomsta hlídaných

Jarka_rybář

No, upřímně, hlídat takové děcko, jak je Calvin... Ta Rosalyn fakt musí být dračice, i mne občas pěkně děsila.

trudoš

„Myslel jsem, že když člověk dospěje, automaticky pak ví, co má v každé situaci dělat. Nejspíš bych se do dospělosti tak nehnal, kdybych tušil, kolik je v tom improvizace.“
Tohle je zkrátka nadčasová série, která zdaleka není jen o tom, jak malý kluk ve městě vnímá svět dospělých a do běla rozpaluje všechny kolem sebe. Tuhle verzi už předvedl francouzský génius René Goscinny. Oproti tomu Bill Watterson s chlapeckým sarkasmem a odzbrojující naivitou sehrává nádhernou poemu o dětství na americkém venkově. Calvin a Hobbes tvoří dokonale sehranou dvojku, v níž raubíř Calvin představuje horkokrevnou touhu po všem novém a naopak imaginární tygr Hobbes je klidným zastáncem prostého života. Ta bezprostřední nostalgie z toho přitom čiší výtvarně i scenáristicky, až je jednomu málem smutno, že žije tady a ne tam.
Geniální na tom je, že před deseti lety jsem se „pouze“ bavil absurdností jednotlivých skečů. Dnes si je sám prožívám naplno, když se s jedním takovým malým rozumbradou pokouším vyjít.

Shui-Xian
01.01.2018

O tenhle báječně sžíravý komiks se s dětmi (jednou) budeme nelítostně prát. ;-) A pokud se budou Calvinem příliš inspirovat...? No, pak asi budu horečně hledat nějakou nevinnou au-pair, ideálně na plný úvazek. :-)) Místy byla satira snad až příliš hutná a tíživá - jak vidno, i v prostém komiksu může být realita značně jasnozřivá a provokující (jak k myšlenkám, tak k rodičovskému cholerismu) ...

martinstefko
04.09.2017

Kniha "Calvin a Hobbes 5: Pomsta hlídaných" nijak zásadně nevyniká, je skvělá jako ostatní. Více:

hroubek
03.11.2015

Calvin a Hobbes se stali mojí novou závislostí, které mě neustále překvapuje a baví mě. U každé knihy se krásně nasměji nebo mě perfektně dojme.

Kapis
09.03.2014

Tak jsem si dal po dlouhé době tuhle bláznivou dvojku a s pocitem křupající dětské páteře pevně sevřené pod mými prsty, ale i s plavbou na nekonečné dětské představivosti jsem se perfektně pobavil.

MaláAnčí
28.02.2013

Bezvadná knížka plná typického Calvino-Hobbesovského humoru.

Sussanah
08.01.2012

Je to pořád skvělé! Doufám, že se můžeme těšit ještě na další pokračování =)
Mimochodem, je to trochu antikoncepce a velké lákadlo sestrojit stroj času a vrátit se do vlastního dětství =D

Domeček pro panenky
Domeček pro panenky