Poděsové z jiný planety

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kdo tvrdil, že do třetice všeho nejlepšího, ten nečetl čtvrtou knihu Calvina a Hobbese, zasvěcenou tentokrát letům do vesmíru, mimozemských zrůdám a jiným členům učitelského sboru. To ale není všechno. Na Calvina a jeho (podle nesmyslného mínění ostatních plyšového) tygra se řítí to největší nebezpečí ze všech: ďábelská Rosalyn, holka na hlídání. Ale atypická dvojice složená z kluka nadaného až příliš velkou fantazií a jeho ironického tygřího souputníka zvládne všechno. Zvláště, když se řídí životním krédem: Život je mnohem zábavnější, když nejsi vůbec zodpovědný za to, co děláš....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78348/calvin-a-hobbes-podesove-z-jiny-pla-45a-78348.jpg 4.955
Série

Calvin a Hobbes 4.

Žánr
Literatura světová, Komiksy
Vydáno, Crew
Orig. název

Weirdos from Another Planet!, 1990

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Poděsové z jiný planety

Přidat komentář
trudoš
10.10.2020

„Někdy si říkám, jestli nejspolehlivějším důkazem toho, že jinde ve vesmíru žijou inteligentní bytosti, nebude, že se s náma nikdo z nich nesnaží spojit.“
Jednoduše geniální. Bill Watterson byl, je a bude mistrem komiksového stripu, jehož humor kombinuje dětskou fantazii s dospěláckým pragmatismem, přičemž na své si rozhodně přijdou malí, velcí, tlustí, tencí. Tenhle druh nenásilného humoru, plného trefných postřehů a nostalgického odstupu, já prostě můžu. Až mě maličko jímá splín nad tím, že čím je člověk starší, tím víc je mu líto, že přišel o ten světácký nadhled bezprostředního klučiny (nebo holčiny, záleží kdo jak na tom je), jenž si nedělá starosti s tím, jak se píše „žijou“, „tejden“ nebo „voči“, ale spíš se snaží vymyslet, jakým způsobem sjet kopec tak, aby se co nejvíce zaprasil a doma ho pak nikdo nepoznal, čímž by se vyhnul maminčiným třeskůmbleskům. Nemluvě o tom, jak mi chybí plyšový tygr, který by mě na cestě jménem Zodpovědný život duševně provázel až do samotného konce.

Anasa
16.05.2019

Pořád dobré, ale přece jen je tu víc vtípků na téma Calvinovy fantazie, která se týká meziplanetárních cest a dinosaurů. Přece jen dávám přednost prvním dílům, kdy Calvin preferoval předvolební průzkumy a naschvály Susii.


KillHurt
08.05.2019

Příběhy s Calvinem a Hobbsem si užívám čím dál víc. Neuvěřitelná genialita nadhledu a kritiky z Calvinových úst nabourává všední šeď životů. Jde poznat, že byly stripy napsány už před nějakým časem. To jim však neubírá na vtipnosti a ráznosti. Těším se na další díl, u kterého si odpočinu a zapřemýšlím.

martinstefko
14.08.2017

Nechci tvrdit, že série "Calvin a Hobbes" je lék, to zase ne, ale jsem si jistý, že na vás kniha dovede působit tak, že se prostě budete cítit o něco lépe.

Hadati
12.08.2016

Humor mi asi nejvíce připomíná ten z Garfielda a stejně jako u něj je úplně jedno, v jakém pořadí budete komiksová čísla číst. Calvin je ale o dost ukecanější a některé vtipy se opakují, což při přečtení více sešitů může začít po čase nudit. Jediné, co mě na tomhle komiksu mrzí, že Calvina nikdy neuvidíme dospívat. Mohla by to být pak větší sranda :-)

hroubek
29.10.2015

S každým dalším přečteným komiksem o Calvinu a Hobbesovi mám větší radost. Některé fóry tentokrát šli mimo mě, ale jako celek to působí skoro dokonale.

Kapis
09.03.2014

Tak půjdu proti proudu, u tohoto dílu jsem se až zas tak moc nebavil a co mě fakt sralo je prasení češtiny (ano, ano můžete se do mně pustit, ať si to vidlák vydávám sám v Ostravě po svojem;-)), ale už v názvu máme jinÝ planety a uvnitř to jede ještě děsnejí, sám tEJden a Voči, hrůzoděs. Ano, chápu, že i v originále to není psáno zcela spisovně, hlavní postavou je malý kluk a na části našeho území se tak i mluví. A překousávám to u spousty jiných věcí, zde mi to holt nesedlo, asi jsem měl krámy a vyloženě mi to kazilo dojem ze čtení. A aby to nevypadalo jako hlas umírajícího v poušti, tak jsem teď byl svědkem, kdy paní s malým klukem chtěla koupit něco své ratolesti a dala se se mnou do řeči u regálu v Librexu. Paní byla celkem upovídaná, učitelka češtiny, a když vzala do ruky tohoto CaH, tak ho zase odložila, že tohle dítku kupovat nebude, aby si nekazil jeho teprve se rodící znalosti českého jazyka a nefixoval si takové zhovadilosti. Tak možná jsem papežštější než papež, ale možná by se v Crwi mohli zamyslet - je škoda odhánět potenciální komiksové fanatiky prasením našeho pěkného jazyka pepíkováním. Jo a heléééé, píšu to bez emocí, ty krááso, viď;-) Tak mě neukamenujte, co jsem za zaprděného úzkoprsého prudila z ukrajinské zemědělské usedlosti:-)

Sussanah
08.01.2012

Tohle se nečte, to se prožívá! Jsou to skvělé momentky ze života =)