hroneczek hroneczek komentáře u knih

Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Johana z Rožmitálu - Bouřlivý život s Jiřím z Poděbrad Jiří Hanibal

Kniha, která má spád, sdělí vám spoustu informací nenásilnou formou. Při čtení jsem si uvědomovala, jak moc propojeny byly tehdy evropské země a jaký mocný vliv na život běžných lidí měla církev.

06.11.2019 4 z 5

Země prokletých Země prokletých Liliana Lazar

Na přebalu knihy bylo uvedeno, že nás kniha seznámí se situací za Ceauşescovy éry. Ano, kniha se o této době skutečně zmiňovala, ale rozhodně ne tolik, kolik bych si představovala. To ale nemění nic na tom, že kniha byla rozhodně zajímavá a odlišná od knih, které jsem v poslední době četla. Detektivní mystika, iluze versus skutečnost, násilná oběť i sebeobětování, hřích a touha po odpuštění, chování člověka v mezních situacích i paradox přerodu v uctívaného člověka.

31.10.2019 3 z 5

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Válečný román podle skutečné události. Velmi rychle se četl, vřele doporučuji. Zachycuje život v Osvětimi a složitost situace bezprostředně po válce. Jen nebyl tak emotivní jako třeba Osvětimská knihovnice.

27.10.2019 4 z 5

Zdravotní pojištění zaměstnavatelů, zaměstnanců a OSVČ s komentářem a příklady 2018 Zdravotní pojištění zaměstnavatelů, zaměstnanců a OSVČ s komentářem a příklady 2018 Tomáš Červinka

Skvělé pro získání základních komplexních informací o dané problematice. Vhodné i pro neznalce a začátečníky, takže vlastně pro každého.

24.10.2019 5 z 5

Šlehačková oblaka Šlehačková oblaka Tereza Salte

Super oddechové a příjemné čtení. Je sice pravda, že místy autorka trochu přeskakuje v čase a některé údaje stále opakuje, ale protože poslouchám její podcast, tak jsem zvyklá a kniha se mi líbila.

23.10.2019 3 z 5

Odlehčené a hlavně veselé a vtipné čtení. Pokud nevíte, co číst a nechcete nic složitého, vřele doporučuji.

17.10.2019 4 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Skvělé, propracované, bez zbytečných zákrutů, má to spád. Tento příběh je jeden z těch lepších ze série HH.

02.10.2019 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Klidně by to mohlo být ještě jednou tak tlusté. Skvělá zápletka a i když jsem na vraha podezření měla, určitě bych ho neusvědčila jen na základě indicií v knize a stejně by mi ještě kus chyběl :-)

24.09.2019 4 z 5

Prach Prach Hugh Howey

Krásné zakončení celé série, které přineslo odpovědi na spoustu otázek. A co bylo dál? Ať si každý dle své představivosti příběh domyslí :-)

09.09.2019 5 z 5

Turnus Turnus Hugh Howey

Celá tato knižní série je hodně zajímavá - člověk má pak spousty otázek, nejen, jak to dopadne, ale i zda by se něco takového mohlo stát i nám. Zároveň se mi neskutečně líbí propracovanost předvídání lidského jednání v uzavřeném prostoru a plány, které myslely téměř) na vše.
Nicméně druhý díl mě bavil trochu méně, než první.... Ale třetí je opět skvělý.

06.09.2019 3 z 5

K sobě. Tobě Anie K sobě. Tobě Anie Anie Songe

Vřelé, klidné, milé, pravdivé... to vše vás po přečtení bude napadat. Básně nejsou nijak složité, ihned pochopíte, co tím chtěla autorka říci, ale i přesto, budete nad významem pro sebe a své okolí přemýšlet...
Krásný dojem z knihy jen umocňují nádherné autorčiny ilustrace.

15.08.2019 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Já nevím proč, ale jakmile bylo něco doporučováno jako povinná četba, mám k tomu ze začátku trochu odpor. O to více mě ta díla vždy mile překvapí! Ať Čapek či Němcová... určitě si od ní přečtu něco dalšího...
Babička je krásná kniha, plná nádherné češtiny, popisů naší přírody, charakteru lidí, tehdejších zvyklostí... srdce by plesalo... a babičku si zamilujete tolik, že na konci i slzu ukápnete... (jako já)

14.08.2019 5 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Kniha vypráví o životě v židovském ghettu, Osvětimi, osudu osvětimských obětí i přeživších a svědomí příslušníků SS. Fakta a reálné příběhy zakomponované v čtivém příběhu, který úžasně rychle plyne. Toto je úplně jiná kniha o válce, kterou však vřele doporučuji.

21.07.2019 5 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Stejně jako je dobrý seriál, je dobrá i kniha. Pokud znáte seriál, pak kniha je jen začátek a určitý vhled do problematiky služebnic. Nic to však nemění na tom, že jde o zajímavé, až děsivé, téma.

12.07.2019 4 z 5

Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Meik Wiking

Kniha plná faktů, typů, zajímavostí. Dobré odpočinkové čtení. A za mě je Lykke lepší kniha než Hygge.

01.07.2019 3 z 5

Kniha zajímavá, konečně vím, co znamená hygge. Nicméně jsem ráda, že jsem si knihu jen půjčila a nekupovala, čekala jsem trochu více.

18.06.2019 2 z 5

The Crown: Podrobná historie The Crown: Podrobná historie Robert Lacey

Nejsem odborníkem na dějiny britské královské rodiny, ale seriál mě moc bavil a kniha stejně tak. Oboje krásně vystihuje, jak nelehká a pro nás nepředstavitelná je úloha skutečné královny.

Navíc seriál přináší živý pohled, kniha pak ladí detaily a rozšiřuje obzory.

17.06.2019

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Knihy jsou lepší v propracovanosti, detailech, tolik neořezané na rozdíl od seriálu. Ale za mě je vlastně skvělé oboje...

17.06.2019 5 z 5

Silo Silo Hugh Howey

Super kniha. Hodně napětí, zvratů, zamyšlení, uvěřitelný příběh ... když už si říkáte, že to odložíte a půjdete spát, stane se něco, u čeho musíte vědět, jak to dopadne... skvělé, těším se na další díly

08.06.2019 5 z 5

Krásné, zábavné a oddechové čtení. Jen by mě zajímalo, kde Alan pořád nabíjel tablet, když několikrát zapomněl kufr nebo vůbec neměl věci s sebou.

29.05.2019 4 z 5