The Crown: Podrobná historie

Elizabeth Mountbatten nečekala, že její otec zemře tak náhle a tak mladý. Navíc za sebou zanechal prázdný trůn a vládu nad Britským impériem. Veškerá zodpovědnost nyní přechází na mladou Elizabeth, která má už tak co dělat se svými dvěma dětmi. Sledujte i vy životní cestu ženy, která se musela naučit, jak se stát královnou. Zatímco se Británie vypořádává s dopady války, nová panovnice musí čelit vlastním problémům. Elizabethina matka zpochybňuje její manželství, strýc se vysmívá jejím schopnostem, manžel se nechce smířit se skutečností, že bude muset obětovat kariéru i rodinné jméno. Do toho vzpurná sestra prožívá milostný románek, jenž ohrožuje několik staletí staré vazby mezi církví a korunou. Tato kniha předkládá čtenáři příběh Alžběty II., která musela využít všech svých schopností a prostředků, aby zajistila stabilitu britské monarchie. Televizní seriál The Crown z produkce Netflixu představuje strhující portrét nejdéle vládnoucí britské panovnice. Královský životopisec Robert Lacey v této knize detailně líčí každodenní život uvnitř Buckinghamského paláce a v sídle premiéra v Downing Street č. 10, díky čemuž můžeme zhodnotit osobnost Alžběty II. ze zcela nového úhlu pohledu....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/37_/375314/the-crown-0VC-375314.png 4.927

The Crown: The Official Companion (2017)

Literatura světová, Literatura faktu, Historie
Vydáno:, Omega

Sabča92

Britskou královskou rodinu mám ve velké oblibě, proto se není čemu divit, že mi nemohla uniknout z hledáčku tato publikace. V současné době sleduji také seriál od Netflixu, který se mi hodně líbí. Tato publikace je nezbytným doplňkem pro fanoušky seriálu, neboť krásně rozebírá jednotlivé epizody seriálu a poukazuje na případné detaily, které byli změněny pro oko diváka. Kniha je navíc plná nádherných fotografií ať už ze seriálu, tak dobových snímků.

Áňa 998

Neskutečná nádhera! Seriál jsem znala jen z doslechu, ale průběžně jsem se na něj dívala, při čtení knihy... rozhodně doporučuji!

Ditules

Moc se mi líbí tyto ,,oficiální průvodce" podle seriálů. Navíc zde je i klad v podobě srovnání seriálu a skutečnosti, protože autor knihy pracuje pro královskou rodinu.

RHorse

Super knížka! Je velmi čtivá, plná spoustou zákulisních informací o královské rodině. Skvěle doplněno o autentické fotky. Doporučuji čist trochu déle, kapitolu po kapitole, aby to člověk všechno vstřebal, ale dá se přečíst i za odpoledne. Je samozřejmě dobré si k tomu pustit i seriál, ale myslím si, že to není nutné.

motokatty

Miluji ten seriál, miluji tuto knihu. Kniha není jen o seriálu (1. sérii), ale hlavně o tom co v seriálu je/není podle pravdy a proč.
Kniha je skvělá i po grafické stránce. Jsou v ní i dobové fotky reálných postav.
The Crown doporučuji všem, kteří se zajímají anglickou královskou rodinu a to i za cenu toho, že seriál lze aktuálně shlédnout maximálně s českými titulky. Knihu doporučuji číst až po shlédnutí seriálu (já to dělala tak, že po každém díle jsem si přečetla danou kapitolu v knize).

maryzka

Zajímavá kniha. Pro mě vždycky byla hádanka fotografie, neboť jsem nevěděla, zda patří do filmu nebo zda je to kniha o období královny Elizabeth. Film by to mohl být zajímavý, no snad se nadabuje do češtiny.

evasamankova

Úžasná a výtečně zpracovaná kniha. Průvodce první sérií skvěle natočeného seriálu The Crown přináší nejen zajímavá doplnění a vysvětlení k jednotlivým epizodám, velké množství dalších informací o těchto osobnostech, ale i velkou řádku reálných i těch seriálových fotografií.
Nádherná publikace.

Kozel

Seriál The Crown je velkolepý svým plánem, úctyhodný pojetím, precizní provedením a po všech stránkách nabízí fenomenální podívanou. A kniha, která má tento seriál doplňovat za ním v ničem ani trochu nezaostává, ba naopak o ní platí to samé, neboť spolupráce autora seriálu a životopisce královské rodiny celý projekt podtrhuje a rozšiřuje - kniha velkolepá vyprávěním, úctyhodná váhou, precizní obrazovým a grafickým doprovodem a po všech stránkách tvoří fenomenální položku knihovny. Není to čistě biografie Alžběty, je to příběh "koruny, která je poměrně těžká."

Jsem zvědav a doufám, že k plánovaným šesti řadám vznikne i šest knih, protože tohle je opravdu fenomenální. Ano, je v tom stranickost, ale po přečtení ani nelze jinak.

EngliTer

Krásně zpracovaná kniha :) Kompletně zpracovaná historie britské královské rodiny a hlavně nejdéle vládnoucí panovnice Alžběty II. Četla jsem separátně spolu se seriálem a rozhodně doporučuji :)