The Crown: Podrobná historie

Elizabeth Mountbatten nečekala, že její otec zemře tak náhle a tak mladý. Navíc za sebou zanechal prázdný trůn a vládu nad Britským impériem. Veškerá zodpovědnost nyní přechází na mladou Elizabeth, která má už tak co dělat se svými dvěma dětmi. Sledujte i vy životní cestu ženy, která se musela naučit, jak se stát královnou. Zatímco se Británie vypořádává s dopady války, nová panovnice musí čelit vlastním problémům. Elizabethina matka zpochybňuje její manželství, strýc se vysmívá jejím schopnostem, manžel se nechce smířit se skutečností, že bude muset obětovat kariéru i rodinné jméno. Do toho vzpurná sestra prožívá milostný románek, jenž ohrožuje několik staletí staré vazby mezi církví a korunou. Tato kniha předkládá čtenáři příběh Alžběty II., která musela využít všech svých schopností a prostředků, aby zajistila stabilitu britské monarchie. Televizní seriál The Crown z produkce Netflixu představuje strhující portrét nejdéle vládnoucí britské panovnice. Královský životopisec Robert Lacey v této knize detailně líčí každodenní život uvnitř Buckinghamského paláce a v sídle premiéra v Downing Street č. 10, díky čemuž můžeme zhodnotit osobnost Alžběty II. ze zcela nového úhlu pohledu....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/375314/big_the-crown-0VC-375314.png 4.687
Literatura světová, Literatura faktu, Historie

Vydáno: , Omega

The Crown: The Official Companion, 2017

Kniha The Crown: Podrobná historie

Evina.Cetba

O Alžbětě II a jejím rodu Windsorů. Poměrně obsáhlé. Akorát mi trochu mrzelo, že jsem se toho dozvěděla poměrně málo o muži Elizabeth, i když je tu její manželství zmiňováno. Jinak jsem při poslechu audioknihy ani nedutala. Je to už několikátá kniha o Alžbětě, kterou jsem přečetla. Moje oblíbená aristokratka.

kob

Výborně zpracované, dozvěděla jsem se spoustu věcí, o kterých v různých filmových dokumentech nebyla ani zmínka.

Šíša

Královská rodina mě vždycky něčím fascinovala a přitahovala.
Krásná kniha plná seriálových i reálných fotografií, mnoho doplňujících informací, které zkrátka něměly možnost být více rozvinuty a dovysvětleny v jednotlivých televizních dílech. Díky knížce jsem si doplnila a rozšířila znalosti jedné slavné a všem tak známé rodiny. Super, doporučuji.

yellowbanna

Přivítala jsem možnost si k TV seriálu doplnit pár faktických informací poslechem audioknihy na ČRo. Vyplnily se mi některé mezery a spojily skutečnosti, které byly v seriálu třeba jen naznačené. Fascinující pohled do jiného světa.

knihovna1

Poslouchala jsem na ČRO na pokračování. Kniha je plná událostí a fakt. Musíte být na ni plně soustředěni. Dozvíte se hodně skutečností o královně, jejich příbuzných i premiérovi Churchillovi. Kdo má rád Anglii a tradici bude potěšen.

Arkagas

Kdo viděl seriál, pochopí, že tato kniha je oficiální průvodce událostmi královské rodiny z let 1946 - 1955, které sepsal královský životopisec. Co víc? Kniha je plná jak seriálových, tak originálních fotografií a doplněna o informace, které v seriálu nezazněly. Vysvětluje co je v seriálu fikce a co se opravdu stalo a divákovi tak poskytne ještě trošku jiný pohled. Kniha je velkoformátová na křídovém papíře a už jen její prohlížení je pastva pro oči. Doma jsem ji měla už rok, ale vrhla jsem se na ni až teď a miluju jí, je to můj další poklad v knihovně.

cleopatra11
16.12.2020

Naprosto dokonalá kniha, doplněna spousty fotografiemi jak z natáčení, tak ze skutečného života královské rodiny.
Myslím, že autor jak této knihy, tak seriálu, mají být na co hrdí.

lucinkabar
11.06.2020

Úžasná kniha! Za prvé ale rozhodně doporučuji vidět seriál, který považuji (po přátelích) za nejlepší pořad svého druhu a tématu. Alžběta je úžasná, Claire se pro roli narodila a kdo tvrdí něco jiného, měl by se na to první podívat a pak hodnotit. Svým způsobem je největším chudákem z celé rodiny a přesto si dokázala udržet, troufám si říct, největší laskavost. A Filip? toho přes všechnu nenávist milujete celým srdcem s Lilibeth.

Co se týče knihy samotné, tak je skvělým doplňujícím materiálem nabitým informacemi. Je zpracována po epizodách seriálu a vysvětluje nesrovnalosti či pouze je dovysvětluje. Možná bych v ní více ocenila, kdyby se věnovali samotné královně, ale nemůžu chtít vše.
10/10