Hopulka Hopulka komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Autorka nezklamala a nabídla velmi čtivou knihu. Její přímočaré popisy postav a událostí jsem zhltla jedním dechem. Hvězdičku odebírám, protože jsem zkrátka četla lepší. U srdce mě po přečtení Hany píchá a je mi úzko z lidské hnusoty, ale slza neukápla.

19.08.2018 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Nevyřešená zápletka, divný, useknutý konec, a přesto oceňuji čtyřmi hvězdičkami. Čtivá povídka o ženě, která skrz nedostatek spánku vnímá svůj život jinak. Ráda si knihu za čas přečtu znovu, určitě v ní mezi řádky uvidím něco jiného...

13.07.2018 4 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Příjemné čtení o osudech mnoha vzájemně propletených lidí. Na pár stránkách čtenář prožije radost, smutek, ale i napětí. Pokud má být tato kniha nejslabším autorčiným dílem, nemůžu se dočkat, až si zbylé knihy přečtu.

23.06.2018 4 z 5

Povídky o vlasti Povídky o vlasti Dmitry Glukhovsky

Glukhovsky se tady tedy s Rusy nemazal. Některé povídky mě upřímně pobavily, z některých spíš mrazí.

01.01.2024 4 z 5

Krev a mlíko Krev a mlíko Mo Jen (p)

Historie, politika, válka, tradice, chudoba, boj o přežití, intriky, náboženství a spousta mlíka a ženského poprsí k tomu. To vše v naprosto podivném románu, který se mi opravdu těžce četl. Dojmy ale zůstávají kladné a docela silné, a proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami.

27.10.2023 4 z 5

Noc v Central Parku Noc v Central Parku Guillaume Musso

(SPOILER) Knížka se čte sama, má spád a je napínavá. Ale ten konec! Sice naprosto překvapivý, ale... Nebýt toho rozuzlení a přechodu do červené knihovny, dala bych pět hvězdiček a běžela pro další autorovu knihu. Takhle si dám nějakou chvíli pauzu.

20.04.2021 4 z 5

Tomík na cestách Tomík na cestách Tomáš Vejmola

Proč se člověk vydává na takovou podivnou cestu? Nejspíš je to takové dobrodružství pro dobrodružství, říkala jsem si zpočátku. Ale ono ne!
Je to o tom, že hlavně cesta je cíl, o kráse, o lidech, o poznání sama sebe, o tom vyzrát z bláznivého moravského kluka, který jž před tímto podnikem přišel na chuť cestování, v úctyhodnou osobnost. Klobouk dolů před Tomíkem, že to i přes nespočet překážek dotáhl dokonce!
Kam to bude příště? Přece jen to chce nějakou tu nevěstu, ne? ;-)

28.07.2019 5 z 5

Farma Farma Tom Rob Smith

Přijde mi zajímavé, jak rozporuplné hodnocení kniha má.
Od autora jsem nic jiného nečetla a příběh se mi moc líbil. I když mi vyprávění matky přišlo chvílemi hodně špatně podložené, nevěděla jsem, na kterou stranu se přiklonit. Trochu mi chyběl Chrisův pohled na historku se sběrem hub.

21.07.2019 4 z 5

Anežka Anežka Viktorie Hanišová

Na debut skvělý počin. Hvězdičku strhávám, protože mi některé dějové linky přišly nedotažené respektive opuštěné. A konec mi teda nesedl. Myslím, že chápu, proč je, jaký je, ale přála bych nějaký dotaženější.

Knihu doporučuji všem, kdo si nejsou jistí, zda chtějí děti či přemýšlejí, kam až jsou kvůli tomu ochotni zajít. Kniha nabízí nejen v tomto ohledu hodně otázek. Naopak těhotným a kojícím ženám vůbec nedoporučuji...

14.05.2019 4 z 5

Osvětimská ukolébavka Osvětimská ukolébavka Mario Escobar

Srdcervoucí, smutné, děsivé, šílené a přitom plné lásky a naděje. Slzám se jde jen těžko ubránit, a to bych řekla, že autor některé táborové události (narozeniny, Vánoce, návštěvu Kanady) oproti skutečnosti hodně "zlidštil".

05.05.2019 5 z 5

Zkurvenej příběh Zkurvenej příběh Bernard Minier

Docela mi trvalo, než jsem si zvykla na vypravěčův jazyk a přiznám se, že jsem se chvílemi malinko ztrácela v ději.
O čtvrté hvězdičce rozhodlo až definitivní rozuzlení příběhu, které pro mě bylo překvapivé, neobvyklé a dost dobré, když teda pominu uvěřitelnost.
Příště si ale raději přečtu pokračování Servaze.

04.05.2019 4 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Myslím, že ze sympatického týmu Holgera Muncha šlo vytěžit více. Pár nedotažených míst tam je a Clona není tak napínavá jako předchozí díly, ale na 4 hvězdičky to za mě je.

05.03.2019 4 z 5

Počátek Počátek Dan Brown

Kniha mi přišla natahovaná, zápletka už mnohokrát zrecyklovaná, symboliky málo a konec předvídatelný. Autor se dle mne až příliš snažil, aby byl z knihy zase šokující bestseller a výsledkem je kniha pro masy, která celý děj popisuje příliš polopaticky.
Pro mne zklamání...

01.03.2019 2 z 5

Za sny Za sny Karin Krajčo Babinská

Jednohubka na jeden večer. První půlka zaujme, druhá nepřekvapí...

31.01.2019 3 z 5

Kniha ztrát a nálezů Kniha ztrát a nálezů Lucy Foley

Knihu bych si sama nevybrala, dostala jsem ji darem, a neměla jsem žádná očekávání. O to více mě ale nadchla! Příjemné čtení o milostném příběhu v těžkých dobách odehrávající se na krásných místech. Doporučuji!

26.01.2019 4 z 5

Mentalista Mentalista Thomas Erikson

Kniha mě velmi rychle vtáhla do děje. Zajímavý námět, okénko do psychologie se mi moc líbilo. Hvězdičku odebírám kvůli konci. Ten mě moc nenadchl a přišel mi tak nějak odfláknutý. Kniha ale za přečtení i tak určitě stojí.

12.07.2018 4 z 5

Kolibřík Kolibřík Kati Hiekkapelto

Průměrná detektivka, která nenadchne a neurazí. Spád měla až ke konci a rozuzlení pro mne bylo zklamáním. Téma migrace mi přišlo tak nějak zbytečné. Kniha nabízela hned několik rozpracování vedlejších postav, ale dotažené mi neprišlo ani jedno. Vlastně se mi ani nechce zjišťovat, jestli je nějaké pokračování s Annou Fekete. Ale četla jsem mnohem horší detektivky, takže 3 hvězdičky Kolibřík zaslouží.

15.05.2018 3 z 5

Noc Noc Bernard Minier

Jak mě Tma nebavila, tento díl vše vynahradil. Možná bych se více pověnovala zápletce s Kirsten, ale jinak bych neměnila nic. Kniha se četla sama! Těším se na další pokračování...

04.04.2018 5 z 5

Ze života fotografa Ze života fotografa Petr Jan Juračka

Skvělá, podnětná kniha obdivuhodného člověka, která zaujme nejen fotografy.

06.06.2022 5 z 5

Spasitel Spasitel Andy Weir

Jestli mi něco dokáže pokazit dojem z knihy hned na začátku, tak je to poznámka na obálce knihy o chystaném filmu včetně toho, kdo bude v hlavní roli…

Jinak bych řekla, že je to čtivá sci-fi pohádka, která osloví i ty, kteří tento žánr jinak nemusí.

14.02.2022 4 z 5