Tomík na cestách

Dopravní prostředek si vybral vskutku netradiční – tuk-tuk starý 35 let, který si pořídil v Thajsku. Odtud vyrazil přes Myanmar, Indii, Nepál, Írán, Turecko a další země, dokud po 13 000 kilometrech nedorazil do roka a do dne do České republiky. O výjimečné zážitky a neuvěřitelné situace neměl nezkušený Tomík nouzi: nabídky k sňatku, útěk před slonem, příšerní Indové, ale i nádherný Írán. To vše vám Tomík povypráví s humorem a nadsázkou....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406593/big_tomik-na-cestach-qGh-406593.jpg 4.470

Kniha Tomík na cestách

Zorka

Tuto knihu určitě doporučuji jako odlehčené prázdninové čtení. A také jako čtení pro lidi, kteří si rádi plní své sny, i když se zdají být bláznivé a nesplnitelné.

Alena_S

Ještě musím dodat pátou hvězdu, když na knihu vzpomínám zpětně. Nejdřív mě při čtení odrazovalo, kolikrát musel autor vyjmenovat, že se někde pos... Ale zpětně musím ještě víc, než předtím, obdivovat, přes jaké marasty se dostal. A musím říct, že ta thajská scéna s hostelem, kde měl objednán ručník, koupelnu a snídani ("Až potkáte toho úchyla, vyřiďte mu..."), je snad nejvtipnější, co jsem v cestopisu četla :D

Elisbooks
17.04.2021

Boží kniha, boží příběh :-) Klobouk dolů jak to celé Tomík sám zvládl. Byla jsme na jeho přednášce a celou cestu si poslechla, dokonce mám i fotku v jeho tuktuku, přesto má kniha zase úplně jiné kouzlo :-) Abych pravdu řekla, tak jsem se u knihy hodně nasmála a u konce mi i slza ukápla. Moc hezky napsáno, doporučuji všem přečíst :-)

lordchaos
19.03.2021

Autora jsem slyšel v autě v rádiu při cestě na chalupu v pořadu Jana Rosáka. Tomáš mě tak okouzlil, že jakmile jsem zatopil v kamnech, knihu jsem si hned objednal.
Četba odsýpala rozhodně rychleji, než proclení tuk-tuka. Koupě nelituji, milé a pozitivní čtení. Je z toho cítit člověčina!

marciana
13.03.2021

Cesta tuktukem z Bangkoku až domů mě bavila. Je psaná svižnou a vtipnou formou.

4xbabča
21.02.2021

Ze začátku Tomíkovi náročné a dobrodružné cesty jsem trochu pochybovala, zda ji opravdu zvládne. Bylo to velmi náročné, ale dokázal překonat spoustu překážek a viděl opravdu kus světa. Mohlo být v knize víc obrázků a fotografií, určitě by to pro čtenáře byl příjemný bonus.

Simona410
22.11.2020

Tomík prožil úžasná dobrodružství. Nemohla jsem se odtrhnout a knihu jsem přečetla za jeden den. Doporučuji.

em75
05.06.2020

Nebýt toho v jednu chvíli častého povídání o jeho trenýrkách,bylo by to super. Asi jsem citlivka,ale z tohoto se mi zvedal žaludek. Jinak má Tomáš můj obdiv,že to ve zdraví zvládl. Hlavně v tom psychickém,že to nevzdal a neutloukl spoustu lidí tou pánvičkou pro babičku. Veselé historky byly fajn,zasmála jsem se,ale z pěstitele lískových oříšků šel fakt strach. Škoda,že je tam málo fotek,ale to u některých cestopisů občas bývá. Jen ty popisky mohly být aspoň o pár milimetrů větší ..