Tomík na cestách

Dopravní prostředek si vybral vskutku netradiční – tuk-tuk starý 35 let, který si pořídil v Thajsku. Odtud vyrazil přes Myanmar, Indii, Nepál, Írán, Turecko a další země, dokud po 13 000 kilometrech nedorazil do roka a do dne do České republiky. O výjimečné zážitky a neuvěřitelné situace neměl nezkušený Tomík nouzi: nabídky k sňatku, útěk před slonem, příšerní Indové, ale i nádherný Írán. To vše vám Tomík povypráví s humorem a nadsázkou....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/406593/tomik-na-cestach-qGh-406593.jpg 4.76
Literatura česká, Cestopisy a místopisy
Vydáno:, Computer Press (CPress)

Kniha Tomík na cestách

jithushka

S cestopisy, knihami, které radí jak, kam a za kolik cestovat, se poslední dobou "roztrhl pytel".

Tahle kniha je ale jiná. Neudává rádoby superfakta, nenajdeme v ní filologická okénka ani tipy na to, jak a kde ušetřit. Naopak! Kniha na vše co si čtenář od cestopisu přeje a to zejména milý a upřímný příběh o cestě v tuktuku, který čtenáře nepustí a nutí číst dál.

Kniha příjemně plyne, je vtipná a rozsahově tak akorát. Po grafické stránce též velice příjemná záležitost.

Pokud byste měli sáhnout jen po jednom českém cestopisu, za mě je to rozhodně příběh kluka z Moravy, který zvládl projet v tuktuku půl světa!

kony9

Knihu jsem přečetla jedním dechem, velmi dobře napsaná, kapitoly dlouhé tak akorát, neuvěřitelné zážitky! Konec dojemný. Uvítala bych víc fotografií, ale ilustrace byly skvělé! Myslím si, že s tímto typem knih (nebo přednášek, filmů - viz Zibura, Daň Přibáň a spol.) by se měl každý seznámit, krásně boří předsudky a steretypy, učí nás, že nic není černobílé a lidé jsou různí, nedají se odsoudit na základě barvy pleti/národnosti/vyznání, v tom si myslím, že jsou tyto knihy nejcennější. Na druhou stranu, kdo nechce jít do hloubky, přečte si prostě jen veselé vyprávění jednoho dobrodruha :-)

kilometr

Příběh o tom,jak si jeden trouba něco usmyslel,nevzdal se,šel si tvrdě za tím s vidinou toho,že třeba až dojede,vykouzlí lidem úsměv na tváři a nakonec nakrmí i svého psa.Jen ty popisky pod fotkami mohly být ještě menší,aby se lépe četly.85%.

zuzana4587

Velmi poutavý příběh, který Tomikovi v dobrém slova smyslu závidím a ze srdce přeju :-) Kniha je čtivá, vyhovují mi krátké kapitoly, a oceňuju nádherné ilustrace. Uvítala bych ale ještě dalších 100 stran. Myslím, že se autor mohl více rozepsat, ale věřím, že některé zážitky jsou prostě nepřenosné :-)

Sarajana

Skvělý, emotivní příběh, který by si podle mě měl přečíst každý

Autor knihy

Tomáš Vejmola