Hopulka Hopulka komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Takové jalové... ani špatné, ani dobré, řekla bych.
Knížka o pár lidech, kteří neví, že jediné co od života chtějí, je žít obyčejný život. Musím konstatovat, že na to, kolik tam bylo postav, jsem si neoblíbila žádnou. Asi mi to nějak nesedlo.

30.04.2019 3 z 5

Malinka Malinka Dita Táborská

Zajímavá kniha o neveselých tématech. Život není peříčko a někdo ho má zkrátka složitější. Myslím, že Malku může pochopit jen ten, kdo si prožil to, co ona. My ostatní se můžeme jen snažit a nedivila bych se, kdyby pro mnohé byla jen nevděčným spratkem. Vlastně mi nebyla sympatická žádná z ženských postav. Kniha ale nabízí hodně otázek k přemýšlení a čte se sama, a 4 hvězdičky si jednoznačně zaslouží. Kdyby nebylo pasáží s Bohem, tak bych dala pět...

11.10.2018 4 z 5

Jeden plus jeden Jeden plus jeden Jojo Moyes

Příjemná, oddechová pohádka pro dospělé.

04.09.2018 4 z 5

Zvířetovi lidé Zvířetovi lidé Indra Sinha

Jedna z nejlepších knih, které jsem kdy četla. Fantastická kniha popisující největší chemickou katastrofu v Indii plná surovosti, vulgarismů, ironie, vtipu a moudra. Tleskám autorovi, klaním se před překladatelkou!

16.08.2018 5 z 5

Zmizela v mlze Zmizela v mlze Michaela Klevisová

Ostrov šedých mnichů (předešlé knihy ze série jsem nečetla) mě zaujal o něco více, přesto knihu hodnotím nadprůměrně. I když mě tento díl dějem pohltil až od poloviny, od začátku se mi líbil úžasný popis krajiny a zvláštních tamních obyvatel. Jsem zvědavá, kam se s autorkou podíváme v dalším díle, který doufám bude!

06.06.2018 4 z 5

Přítelkyně Přítelkyně Michelle Frances

Kniha je čtivá, ale nenašla jsem si cestu ani k jedné z hlavních hrdinek. Konec knihy by si zasloužil trochu rozvést. Přečtení ale přesto doporučiji.

08.04.2018 3 z 5

(SPOILER) Po Podbrdských ženách moje druhá přečtená kniha autorky.
Mám dojem, že si autorka volí zajímavá témata, která ale nakonec nějak vyšumí…

Eugenie byla vykreslena dost nesympaticky. Jako životem utrápená žena, která se nadechla, až po smrti manžela. A že byla hoteliérkou? No pokud byla, z této knihy se o tom rozhodně nic nedozvíme. Škoda.

14.05.2024 2 z 5

Mořeplavec Mořeplavec Diana Gabaldon

Další bichle, kterou člověk zvládne přečíst za pár večerů jako nic. Příjemné čtení. Ale přijde mi to už trochu moc přitažené za vlasy (ne že by procházení skrze kameny bylo normální). Jakoby se z Claire i Jamieho stali superhrdinové. Nevím, nevím, jestli budu v sérii ještě pokračovat.

27.02.2021 3 z 5

První část knihy, tedy část z minulosti a současnosti se mi líbila, ale část o tom jak by to mohlo být, už příliš ne, a k dočtení jsem se chvilkama až přemlouvala. Vývoj událostí mi přišel až moc ovlivněn dobou, v jaké kniha vznikala a je škoda, že se vše nakonec točilo de facto jen okolo islámu.

Nevím, asi bych to shrnula tak, že mi kniha přišla jen velmi málo uvěřitelná, a to jak do postav, tak do vývoje událostí. Ale před historickými znalostmi a obecným přehledem pana Vondrušky smekám.

19.07.2020 3 z 5

V Nepálu se mi s Ladislavem líbilo více než v Číně. Snad to bylo tím, že v Číně mluví anglicky jen hrstka lidí a putování se tak od lidských příběhů přesunulo k jídlu a hledání místa pro spaní. Přesto je to velmi pohodové čtení a jsem ráda, že jsem si mohla poputovat netradičními místy s vtipným průvodcem.

12.06.2020 4 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Backmana zbožňuju, ale tento příběh mě neoslovil. Chápu, co tím chtěl autor vyjádřit a k jakým otázkám kniha vybízí, ale asi zrovna nejsem v životní fázi, kdy by mě více zasáhla.

03.01.2020 3 z 5

Láska pro samouky Láska pro samouky Barbora Šťastná

Příjemná, nenáročná knížka na víkend. Nejsem sice rozvedená, ale s hlavní hrdinkou toho mám společného více, než bych si přála. Konec trochu klišé, ale to už k těmto knihám patří.

23.06.2019 3 z 5

Muž, který hledal svůj stín Muž, který hledal svůj stín David Lagercrantz

Tento díl mě bavil víc než předchozí, a to i v první půlce, která moc nevtáhne. I když to ta druhá vynahradila, čtvrtou hvězdičkou jsem si nebyla moc jistá. Poslední díl si určitě přečtu, ale pak se s Lisbeth a Michaelem ráda rozloučím.

06.06.2019 4 z 5

Příběh služebnice Příběh služebnice Margaret Atwood

Je naprosto fascinující, že autorka knihu napsala už v roce 1983! Velmi zajímavá vize. Hvězdičku strhávám za podle mě zbytečnou závěrečnou přednášku, která mi trochu zkazila dojem...

(O seriálu jsem předem nevěděla, ale věřím, že by mohl být lepší než kniha.)

07.04.2019 4 z 5

Za zavřenými dveřmi Za zavřenými dveřmi B. A. Paris (p)

Příběh, u kterého prožíváte tíseň a zoufalost s hlavní hrdinkou. Kniha je předvídatelná a při zamyšlení najdete i pár nejasností, ale fajn počtení na večer to je. (I když neumím si představit, že by se kniha líbila mužům.)

02.02.2019 4 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Přečtení rozhodně doporučuji všem, kdo se chtějí dozvědět něco o těle, pohybu, sportu a celostní medicíně, mnohé mi vysvětlila. Pan profesor Kolář má rozhodně co říct.

01.02.2019 5 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

O něco málo lepší než Hotýlek. Další lehké čtení o nelehkých osudech. Do další autorčiny knihy se moc ráda pustím.

17.11.2018 4 z 5

Temné hlubiny Temné hlubiny Robert Bryndza

Za mě nejčtivější ze série. Jednoduché čtení, které má spád. Erika mi tady přišla nejsympatičtější. Čtvrtý díl si tak ráda přečtu.

17.11.2018 4 z 5

Vraždy s monogramem Vraždy s monogramem Sophie Hannah

Nečetlo se to špatně, ale na knize jde poznat, že není od Christie a dost tam chybí Hastings nebo Jepp. Konec byl takový všelijaký, ale ne moc dobrý...

09.10.2018 2 z 5

Mých tisíc životů Mých tisíc životů Jean-Paul Belmondo

Belmonda miluji, ale tuto knihu ne. Je to fajn doplněk k dokumentárnímu filmu o něm, který v knize zmiňuje, ale samostatně to není ono. Hodně ve vzpomínkách přeskakuje a druhá půlka je horší. Knize palčivě chybí fotografie. Když k tomu přičtu chyby v knize, nemůžu dát víc než tři hvězdičky.

23.09.2018 3 z 5