Honey19 Honey19 komentáře u knih

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Oddychovka. Čte se dobře, ale celkové vystavění příběhů mne nebavilo. Chabý děj.

03.02.2020 2 z 5

Na sever Na sever Scott Jurek

V knize je popisován obdivuhodný výkon Scotta, který chtěl vytvořit rekord v běhu Appalačskou stezkou. Já jsem celkově asi čekala víc cestopis (ačkoliv to nebylo nikde avizováno). Kniha popisuje pocity Scotta a jeho ženy při zdolávání stezky. Ke konci už jsem měla pocit, že tato cesta pro něho a jeho ženu byla velké trápení, nutilo mne to neustále přemýšlet, zda ten rekord stojí za ta trápení a zdravotní komplikace. Chápu, že bez sebezapření by nebyl tam kam se dostal. Jeho výkony jsou obdivuhodné.

28.01.2020 3 z 5

Tři na cestě Tři na cestě David Nicholls

Ze začátku mne kniha neskutečně bavila, postupem času mne ale nadšení opouštělo, líčení evropských galerií a pojednání o umění mne ke konci nudilo a přeskakovala jsem, ke konci už mi kniha přišla rozvleklá, za mne to mohlo mít trošku rychlejší spád. Celkově bych konec zhodnotila jedním slovem: zvláštní. Přesto je kniha psána čtivě, některé pasáže mne vyloženě bavily, některé vůbec.

20.01.2020 3 z 5

Zvony Londýna Zvony Londýna Ben Aaronovitch

Tohle mne prostě hrozně bavilo. Peter je zábavný a to že se děje těchto knih odehrávají v Londýně i na místech na kterých jsem byla je super.

08.01.2020 4 z 5

Jez a běhej Jez a běhej Scott Jurek

Velice zajímavá kniha o ultramaratonu a celkově o životní cestě autora. Bavily mne i recepty.

10.12.2019 4 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

3 a půl hvězdy. Předchozí díly byly lepší, tento přišel přiliš rozvláčný, ale pořád je to dobrá detektivka.

07.10.2019 3 z 5

Dopisy z ostrova Skye Dopisy z ostrova Skye Jessica Brockmole

Měla jsem od knihy velké očekávání. Bohužel kniha se mi moc nelíbila. První polovina se četla dobře, v očekávání rozvinutí příběhu. Poté mě ale kniha zcela přestala bavit, příběh se mi nelíbil. S podobným tématem doporučuji knihu: Spolek přátel krásné literatury a bramborových koláčů.

23.09.2019 2 z 5

Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Mé anglické sezony aneb Fucktografická ročenka Alena Damijo

Autorka píše velmi čtivě a vtipně. Já jsem ale po prvním díle čekala, že bude více psát o životě v Anglii, tato kniha se zaměřila více na školství a autorčiny zkušenosti. První díl se mi líbil více.

23.09.2019 3 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Oddychová knížka, která se čte sama. Směle konkuruje Kavárně v Kodani od stejné autorky. Těším se na další autorčin počin.

19.09.2019 4 z 5

Zloději zelených koní Zloději zelených koní Jiří Hájíček

Druhá kniha od tohoto autora a opět mne moc nezaujala. Téma hledání vltavínů je zajímavé, ale příběh mne neoslovil.

18.07.2019 2 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Tesila jsem se napínavou detektivku a ze zdejsiho hodnoceni to vypadalo nadejne. Tahle kniha pro me ale nebyla dobrou volbou. Hlavni hrdina byl krajne nesympaticky a zapletka chaba. Navic hlavni pribeh doplnovala druha linie pribehu z minulosti, ktera me absolutne nebavila cist, od pulku knihy jsem tyto pasaze zamerne preskakovala. Rozreseni a konec pribehu byly pro mne zklamanim.

16.07.2019 1 z 5

Můj manžel a já Můj manžel a já Ingrid Seward

Zajímavá kniha o životě nejdéle vládnoucí panovnice. Se stejnou tématikou jsem četla ještě knihu Alžběta II.: Život moderní panovnice, která byla lepší.

12.07.2019 3 z 5

Moc zajímavá kniha, ve které jsem našla odpovědi na mnoho otázek.
Jediné mínus se váže k mapám - vzhledem k tomu, že se kniha zabývá geografií uvítala bych více propracované a hlavně barevné mapy.

24.06.2019 4 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tak tohle mě moc nebavilo. Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst, několikrát jsem knihu odložila. Zlom přišel cca v polovině knihy, kdy se začne něco dít, pak už má kniha docela i spád. Knize nesmím upřít rozpracovanost postav, ale celkově jsem čekala mnohem víc. Autorův styl psaní mne neoslovil.

22.05.2019 2 z 5

Kanada - Divočinou Severu Kanada - Divočinou Severu Leoš Šimánek

Hezky napsaný cestopis. Kniha mě moc bavila číst, záviděla jsem autorovi dobrodružnou povahu a vynalézavost.

22.05.2019 4 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Měla jsem od knihy na základě zdejších hodnocení velká očekávání a bohužel mě zklamala. Příběh by to byl zajímavý, ale přišel mi nepropracovaný a plochý. Téma má podle mého názoru velký potenciál, který bohužel nenaplnila.

28.03.2019 2 z 5

Amerikou od severu k jihu Amerikou od severu k jihu Leoš Šimánek

Čtivě napsané zážitky z cestování. Kniha se četla sama.

26.03.2019 5 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Po tolika pochvalných recenzích jsem asi čekala víc. Kniha není špatná, přečteno za 4 dny, ale v podstatě nemám z knihy žádný pocit.

04.03.2019 3 z 5

Faktomluva Faktomluva Hans Rosling

Zajímavá kniha, která stojí za přečtení. Pro mě v knize byla spousta nových informací, stejně jako většina dotazovaných v testu bych pohořela, viděla jsem svět v černějších barvách. Tato kniha podněcuje k tomu, aby lidé více přemýšleli a nepřejímali věci tak jednostranně jak jsou nám komunikovány.
Nicméně grafy pro mne byly nezajímavé.

27.02.2019 3 z 5

Půlnoční slunce Půlnoční slunce Jo Nesbø

Napínavá kniha od začátku až do konce. Konec strhující.

06.02.2019 5 z 5