Honey19 Honey19 komentáře u knih

Moc zajímavá kniha, ve které jsem našla odpovědi na mnoho otázek.
Jediné mínus se váže k mapám - vzhledem k tomu, že se kniha zabývá geografií uvítala bych více propracované a hlavně barevné mapy.

24.06.2019 4 z 5

Vypravěčka Vypravěčka Jodi Picoult

Tak tahle kniha se mi absolutně nelíbila. Nosný příběh postavený na pečení se mi nelíbil, druhý příběh tzv. povídka byla dle mého názoru absolutně trapná. Četla jsem daleko více knih s podobnou tématikou (holocaust), které byly asi tak o 1000% lepší. Např. Narodili se aby přežili, Deník Anne Frankové atd.

30.10.2018 1 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Měla jsem od knihy na základě zdejších hodnocení velká očekávání a bohužel mě zklamala. Příběh by to byl zajímavý, ale přišel mi nepropracovaný a plochý. Téma má podle mého názoru velký potenciál, který bohužel nenaplnila.

28.03.2019 2 z 5

Od téhle knížky jsem moc nečekala a proto jsem byla při jejím čtení velice překvapená. Knížka se četla sama, kolikrát jsem nemohla knihu odložit, abych se dozvěděla další věci z příběhu. V některých pasážích knihy mi běhal mráz po zádech, ale knihu hodnotím jako laskavou, je to takové pohlazení po duši. Rozhodně doporučuji.

08.03.2013 5 z 5

Lovec draků Lovec draků Khaled Hosseini

Velice silný příběh. Musím říct, že mi dlouho trvalo, než jsem se začetla, první polovina mne moc nebavila, poté jsem ale hltala každou stránku.

21.10.2021 5 z 5

Malý vetřelec Malý vetřelec Sarah Waters

Z této knihy mám rozporuplné pocity, ze začátku jsem se do knihy nemohla začíst, poté se četla opravdu dobře, ke konci to bylo strašidelné a velmi napínavé. Bohužel konec byl pro mne opravdovým zklamáním, kniha skončila tak nějak nijak.

12.11.2020 2 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tak tohle mě moc nebavilo. Do knihy jsem se nemohla vůbec začíst, několikrát jsem knihu odložila. Zlom přišel cca v polovině knihy, kdy se začne něco dít, pak už má kniha docela i spád. Knize nesmím upřít rozpracovanost postav, ale celkově jsem čekala mnohem víc. Autorův styl psaní mne neoslovil.

22.05.2019 2 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Velmi čtivá a napínavá kniha.

27.05.2013 5 z 5

Ostrov Entry Ostrov Entry Peter May

Tesila jsem se napínavou detektivku a ze zdejsiho hodnoceni to vypadalo nadejne. Tahle kniha pro me ale nebyla dobrou volbou. Hlavni hrdina byl krajne nesympaticky a zapletka chaba. Navic hlavni pribeh doplnovala druha linie pribehu z minulosti, ktera me absolutne nebavila cist, od pulku knihy jsem tyto pasaze zamerne preskakovala. Rozreseni a konec pribehu byly pro mne zklamanim.

16.07.2019 1 z 5

Houbařka Houbařka Viktorie Hanišová

Po tolika pochvalných recenzích jsem asi čekala víc. Kniha není špatná, přečteno za 4 dny, ale v podstatě nemám z knihy žádný pocit.

04.03.2019 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Oddychové a pohodové čtení. Kniha se mi moc líbila, při čtení jsem měla 100 chutí zabalit se do deky, pít horkou čokoládu a k tomu přikusovat sladké pečivo.

30.11.2018 5 z 5

Muž, který sázel stromy Muž, který sázel stromy Jean Giono

Krátká povídka se zajímavou myšlenkou.

07.09.2018 3 z 5

Slon pro Karla Velikého Slon pro Karla Velikého Dirk Husemann

Nechápu zdejší pozitivní hodnocení. Kniha se mi absolutně nelíbila, má rozvleklý děj. Postavy jsou nesympatické s nepochopitelným chováním. Děj mi příjde hloupý.

27.09.2017 1 z 5

Pro mne absolutně zbytečná kniha. V podstatě by se rady daly shrnout max. na dvě stránky. Musela jsem se opravdu nutit k tomu, abych knihu dočetla.

07.04.2017 2 z 5

Hlavní hrdinka je silně nesympatická, taktéž i hlavní hrdina. Příběh celkově mi nepřišel zajímavý, zvrat očekávaný snad od první stránky knihy. Zavádějící je i název knihy - rozhodně to není o ´šťastných lidech´ ale o plačtivé hlavní hrdince, která se utápí v sebelítosti a nesympatickém hulvátovi, který se absolutně neumí chovat.

02.06.2016 2 z 5

Body Book Body Book Cameron Diaz

Super kniha. Čtivá a velice zajímavá. Dozvěděla jsem se zní mnoho nových věcí.

31.03.2015 5 z 5

S láskou z Říma S láskou z Říma Jules Wake (p)

Moc mne to nebavilo.

26.10.2022 3 z 5

Cukrárna v Paříži Cukrárna v Paříži Julie Caplin

Mě tahle série prostě baví. Přesně vím co mám čekat. Je to oddechové čtení, hned od začátku je jasné jak to dopadne, ale jako oddychové čtení ideální.

16.11.2020 4 z 5

Čtyřlístek: První půlstoletí v Třeskoprskách Čtyřlístek: První půlstoletí v Třeskoprskách Tomáš Prokůpek

Krásně zpracovaná kniha pro všechny fanoušky čtyřlístku. Součástí knihy jsou pohlednice, velký plakát a dva sešitky čtyřlístku.
Pro mne to byl návrat do dětství.

29.03.2020 5 z 5

Pojízdný krámek snů Pojízdný krámek snů Jenny Colgan

Příjemná oddychová kniha. Čtivě napsaná.

20.02.2020 3 z 5