hlina hlina komentáře u knih

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

Kniha má moc pěkný nápad, za kterým ale trochu pokulhává zpracování. Není to žádný literární skvost, ale bavilo mě to. Kdyby byla tak o čtvrtinu kratší, stačilo by.
Prostě pohádka na podzimní večery.

09.11.2015 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Kniha mě naprosto uchvátila. Užívala jsem si ji od první do poslední stránky.
"Každá kniha, každý svazek má duši. Všechny v sobě mají duši toho, kdo je napsal, a taky duši těch, kteří je četli, prožívali a snili s nimi. Pokaždé, když kniha přejde do jiných rukou, pokaždé, když někdo přejede po jejích stranách pohledem, duch knihy roste a sílí. …Když nějaká kniha upadne v zapomnění, my, strážci, se postaráme. Knihy, které si už nikdo nepamatuje, knihy ztracené v čase žijí navždy s nadějí, že se jednoho dne dostanou do rukou nového čtenáře, k novému duchu. Každá z knih byla nejlepším přítelem nějakého člověka. A teď mají nás."

10.10.2015 5 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Kniha se velmi dobře čte, témat je tam několik, všechna nadčasová, mohou se týkat každého z nás.
Místy mi to přišlo zdlouhavé, ale určitě stojí za přečtení.

10.10.2015 4 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Chápu, proč má knížka tak rozporuplné komentáře a hodnocení. Nemusí sednout každému. Je velmi specifická. Ale mě dostala. Jsem nadšená ještě víc než z Oveho. Nezastírám, že je to i mým vztahem s babičkou a babičkou mých synů. Ani jedna už tu není:-)
Knížka je o vztazích, pohádkách, fantazii...
Po jejím přečtení jsem zjistila, že ji prostě musím mít ve své knihovně.

29.08.2015 5 z 5

Třetí hrob přímo před nosem Třetí hrob přímo před nosem Darynda Jones

I třetí díl jsem si užila.
Moc mě baví nápisy na tričkách na začátku kapitol. ,,Jsem nástrojem samotného Boha. Sloužím mu k nasíraní lidí, které nemá rád."
Jen mě mrzí, že nevládnu angličtinou, a proto doufám, že budou přeloženy i další díly.

11.08.2015 4 z 5

První hrob napravo První hrob napravo Darynda Jones

Velmi čtivá knížka s trošku praštěnou hlavní hrdinkou, která je mi právě proto sympatická.
Knížka měla pomalejší rozjezd, ale pak jsem se začetla a bylo to prima čtení na dovolenou.

03.08.2015 4 z 5

Smolný rok Smolný rok Joshilyn Jackson

Od knihy jsem nic nečekala a překvapila mě. Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale postupně se vše začalo propojovat a já byla moc zvědavá, jak vše dopadne.

26.07.2015 4 z 5

Když se začíná znovu Když se začíná znovu La Vyrle Spencer

Krásné čtení.

12.07.2015 5 z 5

Posel Posel Markus Zusak

Báječná kniha. Určitě stojí za přečtení.
Ukrývá v sobě humor, lásku, život... Je plná emocí.
A v neposlední řadě vás donutí zamyslet se nad sebou samým.

12.07.2015 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Moje první kniha od autorky. Příběh i styl psaní mě pohltil. Čtivé, silné, dojemné, cituplné...

02.07.2015 5 z 5

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Přistihla jsem se, že v některých momentech jsem ani nedýchala. Autorka neuvěřitelně poutavě popisuje skutečnosti, o kterých by člověk radši nic nevěděl. Vidět všechny ty události očima dospívající dívky je otřesné a kruté.
Tuhle knihu by si mělo přečíst co nejvíce lidí, aby už k takovým událostem nedocházelo.

02.07.2015 5 z 5

Potrhaná křídla Potrhaná křídla Ruta Sepetys

Nikdo nemůže za to, do jaké rodiny se narodí. Někdy život naloží člověku opravdu hodně.
Kdosi moudrý řekl: "Přátelé jsou příbuzní, které si člověk vybírá sám." Moc jsem Josi fandila.

02.07.2015 4 z 5

Luční kvítí Luční kvítí Kimberley Freeman

Příjemné čtení. Není to žádná vysoká literatura, ale sedla mi. Líbilo se mi prolínání současnosti s minulostí a odhalování tajemství.

02.07.2015 4 z 5

Marťan Marťan Andy Weir

Velmi rychle jsem se začetla, ale stejně rychle mé nadšení opadlo. Bylo to takové "americké". Hned jsem si vybavila několik filmů o tom, jak je možné ve vesmíru zvládnout úplně všechno. Hlavní hrdina mi připomínal Ferdu Mravence. Kladně hodnotím jeho smysl pro humor. Jen kvůli tomu jsem knihu dočetla.

29.05.2015 2 z 5

Klejinčino tajemství Klejinčino tajemství Zdenka Hamerová

Kniha mě připoutala a nemohla jsem se odtrhnout. Moje zvědavost mi nedala spát. Pěkná česká detektivka s hororovými momenty. Čtení jsem si moc užila.

07.05.2015 5 z 5

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Moje první kniha autora a zaujala mě moc. Líbil se mi úsporný vypravěčský styl.

19.04.2015 5 z 5

Dívka z 6E Dívka z 6E Alessandra R. Torre (p)

Nejdřív jsem si říkala: proč to vlastně čtu? Ale pak mě to najednou strhlo a já četla. Jen jsem měla problém uvěřit hlavní hrdince to zlo v ní.

19.04.2015 4 z 5

Tahle knížka mě opravdu překvapila. Představila mi několik generací životem zkoušených žen, které byly neskutečně silné. A přesto to čtení bylo tak poetické.
Poslední dobou jsem četla několik knih, kde figurovalo prostředí pekárny. Protože sama ráda peču, je to pro mě vždy velice příjemné čtení. Představuji si všechny ty vůně a knížka má pro mě jeden rozměr navíc.

05.04.2015 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Knížku jsem četla o jarních prázdninách na horách a moc jsem si to užila. Cormoran je pro mě sympaťák a fandím mu.
Několikrát jsem se nechala zavést na falešnou stopu, aby mě pak překvapilo rozuzlení.

15.03.2015 5 z 5

Zapomenuté dítě Zapomenuté dítě Charlotte Link

Pro mě naprosté překvapení. Není to jen obyčejná detektivka. Knížka má mnoho vrstev, je úžasně vystavěná. Pro mě nepředvídatelná, překvapivá.

28.02.2015 5 z 5