HermionaKnihom HermionaKnihom komentáře u knih

Šepotání Šepotání A.G. Howard (p)

MOŽNÝ SPOILER!!!
Knihu jsem si přečetla kvuli kamarádkám, které říkaly, jak je knížka super. První půlka mě moc nezaujala a štval mě Morfeus, který vždycky něco řekl, to se později ukázalo jako lež nebo tahání za Alyssoniny nitky a takhle furt dokolečka. Konec to docela vylepšil. Občas jsem měla vůbec problém orientovat se v textu (popisu děje ad.). Za mě by ideální konec byla smrt Morfea a Alyssonin a Zachův úspěšný návrat domů. Konec je podle mě tak uzavřený, že vůbec nechápu, o čem budou další díly (jestli se k nim přinutím).

Za začátek, konec a obálku dávám 2,5 *.

29.07.2016 2 z 5

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Tahle knížka je prostě úplně kouzelná.

28.07.2016 5 z 5

Doktor Proktor a vana času Doktor Proktor a vana času Jo Nesbø

Prostě super. Knihu jsem přečetla jedním dechem. Bylo strašně super sledovat historii Francie takhle zblízka. Nejlepší byla odvolaná bitva u Waterloo. To prostě nemá chybu. :-)
Já samozřejmě dávám 5 hvězdiček.

26.07.2016 5 z 5

Harry je nejenom úžasně napsaný, poutavý, čtivý, ale dokáže dát čtenářům to, co chtějí. Ať už je to napětí, nebezpečí, dobrodružství, láska, přátelství atd. Obdivuju, jak je série tak neuvěřitelně promyšlená. Je to prostě naprosto nejlepší série, a nikdy ji nic nepřekoná (protože ani nemůže).
Myslím, že HP by měl číst každý, a nedokážu si představit svůj život bez Harryho. Každý, kdo nečetl knihy o chlapci, který zůstal naživu, přichází o část života - o tu, kterou může 7 let trávit v Bradavicích.

25.06.2016 5 z 5

Harry Potter a relikvie smrti Harry Potter a relikvie smrti J. K. Rowling (p)

Právě jsem dočetla 7. díl. Poslední díl :-(. Knížka byla jako vždycky úžasná, ale ten pocit, že to skončilo, je strašný. Harry Potter byl, je prostě bude vždycky má nejoblíbenější série a kniha, stejně jako moje srdcovka.

25.06.2016 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Jedna z nejlepších knížek, co jsem kdy četla. Neskutečně mě chytla za srdce. Uvědomila jsem si, že mám být ráda za to, co mám atd. Knihy byla lehce napsaná a hodně se mi líbilo rozdělení knihy na části a malé kapitolky. Knížka se mi neskutečně líbila.

24.06.2016 5 z 5

Selekce 1–3 (box) Selekce 1–3 (box) Kiera Cass

Úplně nádherné obaly s naprosto nádhernými šaty. Super příběh. Na mě v době čtení byla ta romantika trochu silný kafe, ale útoky rebelů to zmírnily.

#America+Maxon

21.06.2016 5 z 5

Pro mě je to stejná srdcovka jako Harry. Nedám na Hunger Games dopustit. Je to prostě úžasná série, kterou naprosto miluju.

#loveHungerGames
#Peeta+Katniss

21.06.2016 5 z 5

Divergence / Rezistence / Aliance / Čtyřka (box) Divergence / Rezistence / Aliance / Čtyřka (box) Veronica Roth

Boží triologie. Nejlepší Divergence, pak Čtyřka, Rezistence a Aliance. Tahle série se fakt extrémně povedla.

Labyrint (1.-3. díl) Labyrint (1.-3. díl) James Dashner

Labyrint: útěk a Vražedná pomsta přečteny jedním dechem, Spáleniště jsem louskala dlouho. Jinak všechny díly byly naprosto super a těším se na pokračování.

Knihy v pořadí od nejlepší: 1. Labyrint: Útěk
2. Vražedná léčba
3. Spáleniště: Zkouška

Nejlepší postavy v pořadí od nejoblíbenějších: 1. Teresa (to bude tím, že jsem holka :-))
2. Newt
3. Thomas

Dcera Dcera Kiera Cass

Jsem asi 2 hodiny od dočtení Dcery a hlavou se mi honí strašně moc věcí:

1. Kniha mě neskutečně bavila a přečetla jsem ji během 24 hodin.
2. Znovu nádherná obálka (je záměr, že ani jedny šaty nemají ramínka a mají nádhernou ,,sukni"?)
3. Eadlyn byla trochu nesnesitelná, ale ne tak abych ji nesnášela.
4. Nevydržím čekání na další díl.
5. Jsem zdědavá, jak se to vyvine.
6. Ta postava, které na konci knihy hrozí smrt, nemůže umřít.
7. Chtěla bych mít bratra, který by byl o něco starší než já, protože vztah mezi Eadlyn a Ahrenem je úžasný.
8. Mezi Erikem a Eadlyn to docela jiskří, což by byla hodně zajímavá zápletka.
9. Doufám, že si Eadlyn vybere Kilea, ikdyž by to byl trochu trapný konec. :-)
#týmKile
10. Ještě jednou - nevydržím čekat na pokračování.

Divergence Divergence Veronica Roth

Dobrá Young adault série. Za mě slabší jak Hunger Games, ale síla názoru :-). Nijak mi nevadí propojení romance a násilí, nebo jednoduchý styl psaní. Spokojená jsem i s hlavními postavami. Odpočinková nenáročná četba. Doporučuju.

29.05.2016 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Musím ji zařadit mezi mé nejoblíbenější. Ta Bitva pěti armád a Šmak...no prostě perfektní.

Docela se těším, až se i přes kritiku mých kamarádů i rodičů podívám na filmy. Tak snad to bude stejně dobré jako Pán prstenů.

26.05.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Za mě lepší jak Selekce.

#America+Maxon

18.05.2016 4 z 5

Selekce Selekce Kiera Cass

Tento příběh je neskutečný a úžasný zároveň. Líbí se mi ten nápad. Jinak za mě určitě Maxon. Je mnohem sympatičtější a hodně mu na Americe záleží. Bombastická série.

P.S.: Jsem jediná kdo nemá rád Americu za to že se tahá s Aspenem i když ji pustil hodně pitomě k vodě? #America+Maxon.

18.05.2016 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Za mě neskutečné plus, že si Katniss vybrala tak, jak si vybrala. Jinak určitě nejslabší díl série, ale ne špatný. Ale naprosto mě štve Coinová, to, co udělali Peetovi a taky, že tam umřeli postavy, které umřely.

Naprosto lituju Katniss, čím vším si musela projít.

Mimochodem, celá Hunger Games série má i úžasné filmy. Doporučuju.

Vražedná pomsta Vražedná pomsta Suzanne Collins

Ještě na začátku tohoto komentáře - SPOILER pro ty, co knihu ještě nečetli nebo nedočetli.

Toto je můj nejoblíbenější díl série. Při vyhlášení pravidel 75. Hladových her jsem chtěla ječet, jaký je Snow idiot (slušně řečeno). Při scéně v 11. kraji a při bičování Hurikána, jsem byla naštvaná, jak je svět nespravedlivý. Při Peetovu zastavení srdce jsem chtěla brečet. Při scénách s Johannou jsem se chtěla smát. Tato kniha splňuje všechno.

Katniss je navíc neuvěřitelně silná, což pro mě jen plus.

Aréna smrti Aréna smrti Suzanne Collins

U mě je to vždycky tak, že si půjčím knížku, kterou když už přečtu, tak ze tři měsíce. Arénu smrti jsem si vzala k prarodičům na velikonoční prázdniny. Když jsem knížku začala číst, nemohla jsem se odtrhnout. Furt jsem chtěla číst, číst, číst. Dokonce i ve vlaku, kde se mi dělá blbě i normálně, na tož, když sedím v proti směru a čtu. Za mě nejlepší Young adault série, kterou jsem kdy četla. Boží.

DivergentCzech DivergentCzech * antologie

Velmi zajímavé. Mě by asi nenapadlo napsat (vytvořit) z povídek od různých autorů (autorek) knihu, ale určitě nezklamalo. Za mě nejlepší povídky: Scestí (nádherně dojemné), Popiš mi růžovou (ten styl, popis těch barev ad. - bomba) a Komplikovaný porod.

15.04.2016 3 z 5

Tento díl konečně odhaluje pubertální ,,problémy'' Harryho, Hermiony, Rona ad. Do toho ještě Malfoy a odhalování života Voldemorta/ Toma Raddla a Harry Potter a princ dvojí krve je na světě. Bomba.

14.04.2016 5 z 5