hellena1523 hellena1523 komentáře u knih

Dešťová hůl Dešťová hůl Jiří Hájíček

Asi jsem tak silně protkaná městem, že mě vesnická tématika a zápletka s pozemky nijak nenadchla. Věřím, že si najde své čtenáře, ale já mezi ně bohužel nepatřím. Kniha mi byla doporučena, tak jsem se na ni těšila, ale bohužel...

03.01.2020 1 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Při čtení knihy Pod sněhem jsem cítila, že mi Soukupová moc nesedí. Byla mi ale doporučena kniha Zmizet, že nemá chybu...zkusila jsem ji tedy jako audioknihu, která je stravitelnější.
Přesto jsem autorce asi neporozuměla, nepřišla na chuť...myslím, že máme mnohem lepší autorky, které by si zasloužily stejnou popularitu, ale asi mají horší reklamu...

03.01.2020 2 z 5

Přežijte rozchod s úsměvem Přežijte rozchod s úsměvem Susan J. Elliot

Já ty seberozvojovky vážně moc nemusím, ale musím uznat, že tahle kniha se hodně povedla.
Ano, pravda, rady a tipy by se daly shrnout do pár stránek, kniha mohla být o poznání útlejší, na druhou stranu oceňuji příklady, kazuistiky, a především to, že se rozchod/rozvod bere komplexně s ohledem na všechny části života, že je v knize i pasáž věnovaná tématu dětí rozcházejícího se páru.

Vítejte na onom světě Vítejte na onom světě Tonya Hurley

Upřímně - příběh jako takový není nijak zvlášť originální. Hlavní postava mě víc než polovinu knihy celkem lezla na nervy, ale nějakým zvláštním způsobem se mi kniha nakonec líbila. A pokud jde o obálku a celkové grafické zpracování, tak to je nádhera! Celá trilogie vypadá v knihovně moc hezky.
Těším se, až budu mít tu správnou náladu pustit se do dalšího dílu.

Deník fejsbukové matky Deník fejsbukové matky Lucie Nachtigallová

Skvělá kniha na podpal. Jinak jde o zoufalý pokus o to "být vtipná máma nad věcí", přičemž s každým dalším statusem jen utvrzuje čtenáře v tom, že bývala lepší doba bez sociálních sítí, kdy se matky na mateřské věnovaly svým potomkům, místo vymýšlení rádoby vtipných statusů na FB pro další matky na MD, které místo aby se věnovaly dětem si čtou přesně tyhle chujoviny a pak samy sdílí na FB zdech plky o tom, jak je těžké být matkou, jak mají doma radši bordel, ale spokojené dítě apod.

Já, Jůtuber Já, Jůtuber Tereza Hodanová

Myslím si, že YT má svoje určité místo. Popravdě, taky si občas k uklízení nebo vaření pustím raději nějaké to "kecací video", než třeba Ulici a jiné podobné nesmysly.
Ale tato kniha je tak zoufale zbytečná, až se mi chce brečet nad tím, kolik kvalitního materiálu bylo spotřebováno na její distribuci...tato a jí podobné knihy jsou výsměchem všem dobrým autorům, kterým nakladatelství vybírající si raději tyto sra*ky někdy poslali odmítavý email/dopis.
Pak nemá úroveň českého čtenáře, potažmo mladé generace klesat...

O čem sním, když náhodou spím O čem sním, když náhodou spím Andrej Babiš

Sci-fi nikdy nebyl můj žánr...a obecně mám mnohem raději knihy, které jsou uvěřitelné, což je v tomto případě jaksi nemožné. Asi jsem přílišná konzerva, ale nedokážu se oprostit od svého názoru na pana Babiše, proto mě ani tato pohádka nijak neoslovila. Jsou to prostě slinty.

Vaříme s Láďou Hruškou Vaříme s Láďou Hruškou Ladislav Hruška

Já vím, že spousta lidí se snaží ušetřit na jídle a ono to jde. Já to dělám taky. Ale to ještě neznamená, že by museli konzumovat takové nechutnosti, které jsou ještě z hlediska nějaké výživy totální shit. A že by musely vznikat kuchařky, aby se ty humusárny /většinou/ ještě víc rozšiřovaly, to mi přijde vůbec jako sabotáž jakýchkoliv snad šířit mezi lidmi povědomí o vyvážené stravě.
Já neříkám, sem tam tam není tak úplně špatný tip, ale nejsou to v prvé řadě recepty pana Hrušky, který ve finále vydělává na tom, jak učí lidi šetřit na žrádle...pak nemiluj paradox, tvl!

Štěstí na dosah Štěstí na dosah Irena Petříková

Jak takováhle sra*ka vůbec mohla spatřit světlo světa? Kdo to schválil k vydání, proboha?! Nechápu. Větší slátanina mi snad rukou v životě neprošla. Napsané jak průměrný sloh žáčka pátého stupně základní školy, příběh...no, kdo z nás v dětském věku neměl velké, nereálné sny, že ano? Ale že by kvůli tomu musela vznikat kniha? Ještě ke všemu s tak idiotskou hlavní postavou, že čtenáře, který používá mozek, může taková akorát tak štvát svou arogancí a neskutečnou tupostí.
Totální odpad, škoda papíru. Doporučit se dá tak akorát masochistickým čtenářům.

Můj vysvlečenej deník Můj vysvlečenej deník Johana Rubínová

Neurazí, nenadchne. Nebylo to tak hloupé, jak jsem čekala, ale faktem je, že jsem čekala, že to bude totální odpad...

03.01.2020 2 z 5

Zahradníkův rok Zahradníkův rok Karel Čapek

Kniha - napsaná přenádhernou češtinou -, která chytne za srdce především ty, kteří propadají kouzlu přírody, rostlin, není jim cizí zahradničení. Takoví čtenáři si, myslím si, tento kus užijí asi nejvíce.

03.01.2020 5 z 5

Než vystydne káva Než vystydne káva Tošikazu Kawaguči

Knihu jsem četla v rámci čtenářského klubu. Co musím nutně vyzdvihnout, to je grafika a celkové zpracování, včetně detailu - vlnkované záložky. Kniha je na pohled opravdu nádherná!
A teď už k obsahu. Já obecně moc nemusím tu japonskou melancholii, rozvláčnost, někdy až utahanost v ději. Což je zřejmě tím, že jsem sama takový pohrk, věčně akční, proto mi jsou bližší spíše knihy, které šlapou a pěkně odsýpají.
V této knize se mi moc líbil nápad i témata všech tří povídek, ale faktem je, že mě za srdce nejvíce chytil příběh manželského páru, v němž muž přichází o paměť. To uznávám, že jsem si i pobrečela.
Mám-li ale knihu hodnotit jako celek, je pro mne lepším průměrem, po kterém už nikdy znovu nesáhnu. Bylo to milé setkání, ale není nutné ho opakovat.

03.01.2020 3 z 5

Na poště Na poště Charles Bukowski

Ačkoliv prvotina, musím hodnotit kladně. Rozhodně mě bavila daleko víc, než moje první setkání s autorem.
Několikrát jsem se vážně zasmála, ovšem často jsem se taky nudila...Je zdařilá, ale jak už jsem tušila, Bukowski nebude můj autor a nemyslím, že bych se k němu v budoucnu ještě vracela. Ale kdo ví? Jak se říká: Nikdy neříkej nikdy! :)

03.01.2020 4 z 5

Jazyk a samota: Wittgenstein, Malinowski a habsburské dilema Jazyk a samota: Wittgenstein, Malinowski a habsburské dilema Ernest André Gellner

Skvěle zpracovaná studie. Během studia mi byla přínosem.

03.01.2020 4 z 5

Odbarvená píča / The White Pussy Odbarvená píča / The White Pussy Charles Bukowski

Toto bylo moje první setkání s autorem a patrně nebude patřit k mým oblíbencům.

03.01.2020 3 z 5

Očima malé poletuchy Očima malé poletuchy Ka-shiang Liu

Nádherné, něžné, zajímavě pojaté.

03.01.2020 5 z 5

O pravdě a lži ve smyslu nikoli morálním O pravdě a lži ve smyslu nikoli morálním Friedrich Nietzsche

Ačkoliv je publikace útlá, měla jsem z ní obavy. Ovšem nakonec se ukázalo, že Nietzsche může být i velmi čtivý a celkem snadno pochopitelný autor :)

V národním zájmu V národním zájmu Miroslav Hroch

Skvěle zpracovaná studie. Sice se nečte úplně nejsnadněji, ale rozhodně je hodně přínosná a věřím, že v mnoha oborech může být i zajímavým úhlem pohledu.

03.01.2020 4 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Okamžitě jsem se začetla a musím říct, že to bylo až strašidelné čtení.

02.01.2020 5 z 5

Rozum a kultura Rozum a kultura Ernest André Gellner

Skvělá, čtivá, inspirativní. Ačkoliv odborná publikace, příjemně se čítá.

02.01.2020 5 z 5