hellena1523 hellena1523 komentáře u knih

O slepici, která snila o létání O slepici, která snila o létání Hwang Sonmi

Kniha je prezentována jako pohádka, ale zařadila bych ji spíše k titulům jako je Malý princ, Tracyho tygr apod. Lze ji číst v dospělosti a člověk si mnohé odnese.
Příběh je krásný a dojemný. Musím přiznat, že mi i slza ukápla...

Půlminutové horory Půlminutové horory * antologie

Teda...na to, že by to mělo být spíše pro mladší čtenáře, tak nevím, nevím...u některých jsem se zasmála, ale u některých i mně běhal mráz po zádech...

11.06.2016 3 z 5

Zom-B Zom-B Darren Shan (p)

Docela příjemná jednohubka. Tak není to žádná topka, ale jako oddechovka pro milovníky zombíků dobrý :-) Chystám se i na druhý díl.

Pan Krátur Pan Krátur Chris Priestley

Docela zajímavě pojatý příběh. Chvílemi sice trochu nuda, pár stránek jsem přeskočila, protože by mě jinak uspaly, ale když pominu pár těchto hluchých momentů, měla knížka pěknou atmosféru.

Oceán na konci ulice Oceán na konci ulice Neil Gaiman

Gaimana mám ráda, ale tohle je úplně zbytečná knížka. Hezká obálka. U té to začíná a končí. :-(

11.06.2016 1 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Nejlepší současný autor detektivek. Zatím jsem četla dvě, ale na další se klepu jak babka na důchod! A nebojím se ho označit za svého oblíbeného autora detektivních příběhů.
Kdo umí, ten umí. Perfektně propracované příběhy. Velmi čtivé. A co oceňuji asi nejvíc je to, že se v morbidních scénách nevyžívá, tudíž vás ani nenapadne, že musí sám mít pěkně úchylné sklony. Naopak - popisuje i ty nejsyrovější scény s lehkým odstupem, přesto tak, že vás vtáhne do děje.

11.06.2016 5 z 5

Asylum Asylum Madeleine Roux

Klasický horor odehrávající se v prostředí, které je děsivé samo o sobě. Běhal mi mráz po zádech a od knihy jsem tak dostala víc, než jsem čekala. K těmto titulům obvykle přistupuji s tím, že raději nic nečekám, ale byla jsem mile překvapená.
Je pravda, že fotografie často vůbec nekorespondovaly s dějem, ale když jsem nehledala souvislost mezi fotografií a dějovou linkou, brala to pouze jako ilustraci nebo prostředek umocnění tíživé atmosféry, pak musím říct, že to sedělo jako p*del na hrnec!
Srovnání se Sirotčincem slečny P. vůbec nechápu. Leda tak co se týká vizuálního zpracování. Ale jinak to jsou dost odlišné příběhy.
Doporučuji milovníkům klasického hororu. :-)

Nebezpečně krásný Nebezpečně krásný Melissa Marr

Nebylo to vůbec špatné. Naopak - myšlenka super. A vůbec celkově pojetí světa víl a lidí se mi moc líbilo. Ale něco mi tam scházelo a místy jsem přeskakovala celé stránky, jak to bylo nudně napsané. Další díly určitě číst nebudu :-(

Nabíječ Nabíječ Alice Clayton

Jedním slovem: ZKLAMÁNÍ.
Humor?! Zpočátku jsem se párkrát pousmála. Pak už mi Caroline začínala lézt na nervy. Dokud nebylo řečeno, kolik hlavním postavám je, měla jsem představu, že něco kolem 35. Už vidím lidi v šestadvaceti, jak jsou takhle těžce za vodou. Takže první, co mi pilo krev, byla tahle nepravděpodobnost.
Kromě toho, že na knize nevidím nic vtipného, přibližně od poloviny se kniha stává obyčejnou slaďárnou, z které mi trnuly zuby. A ke konci už jsem měla dojem, že snad všechny ženy musí být totálně narušené idiotky, když mají tendence pesonifikovat a promlouvat ke svému orgasmu a vnitřním orgánům a nervům, což mě dost uráží.
Kromě toho - žhavé scény byly dost plané.
Ne, fakt ne. Je mi líto. Dočetla jsem prakticky jen proto, že mě štve nedočíst knihu.
Dávám dvě hvězdičky. Jednu za přezdívku Purina (ta mě pobavila) a jednu za poslední stránku z pohledu kocoura, která jediná za něco stála.

Všechno, úplně všechno Všechno, úplně všechno Nicola Yoon

Perfektní! Trochu mi to připomínalo Greena, kolem kterého je teď ohromný boom. Jen s tím rozdílem, že takhle knížka byla vážně, vážně skvělá! Postavy propracované a jejich chování, jednání, promluvy odpovídaly věku - což třeba Green neumí.
Závěr mě velmi překvapil!
Moc se mi líbí i grafika knihy - ilustrace, poznámky, záznamy, grafy.
Celkově jsem byla velmi mile překvapená a knihu bych určitě doporučila všem náctiletým, kteří chtějí číst tituly, které jsou zaměřené na život, popř. něčím ztížený život, překonávání překážek, osobní rozvoj, fatálnost života patřící k věku.

Odi et Amo Odi et Amo Alice Lily Neradová

Námět nebyl špatný a líbí se mi závěr. Trochu na mne ale působil, že autorka spíš nevěděla, jak si líp s příběhem poradit, tak zvolila nejsnazší cestu.
Je to psané celkem čtivě, i když chvílemi to působí jak první pokusy třináctitelé blogerky. Ač se jedná o novelu, dala by se propracovat lépe. Ale jde o prvotinu, tím pádem se tomu dá mnohé odpustit. Ať už ploché postavy, místy bídné dialogy, nebo nepropracovanost světa, do něhož je příběh zasazen - jedná se o svět 21. století, v němž existují klany tvorů, o jejichž existenci lidé nemají zdání? Nebo je to nějaký fantasy svět, v němž žijí vlkodlaci a lidé?
Co mě tedy hodně rozčilovalo byl plagiát plakátu z nějakého časopisu pro náctileté slečny použitý jako ilustrace obálky (ten plakát jsem před nějakými deseti lety měla pověšený na zdi). Je hezké, že chtěla autorka dát prostor sestře (zřejmě mladší), ale použít plagiát?! Trochu trapas, který dílko ještě víc srazil.
Je mi líto, ale kdybych se této knížečce vyhnula, udělala bych lépe...:-(

Syn Londýna Syn Londýna Tom Pollock

Nebylo to zlé a jak již bylo několikrát zmíněno: je to vážně jiné, než ostatní knihy tohoto typu. Některé části mne nadchly, některé myšlenky byly vážně výborné (nemyslím ve filosofickém rozměru,ale jako nápad), ale popravdě...je to už nějaký pátek, co jsem knihu dočetla, a nemůžu si vybavit, o čem to vlastně je...Kniha zanechala dojem, že není špatná, ale to je celé...Takže za mě průměr...

30.04.2016 3 z 5

Jak jsme našli pejska Jak jsme našli pejska Jana Jelenová

Jako dítě jsem ji milovala...Maminka mi ji musela číst každý večer před spaním a když jsem se naučila číst, četla jsem ji pořád dokola...Příběh si pamatuji pořád, ale asi bych se na ni měla podívat znovu...ať vím, jaký vkus jsem měla coby začínající čtenářka :-D

25.03.2016 4 z 5

Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Hotel v Paříži: Pokoj č. 1 Emma Mars

Jako odpověď na POŠ beru. Netvrdím, že nemá své mouchy, jak už bylo několikrát zmíněno, kniha je opravdu zbytečně dlouhá, některé části bych vypustila, protože pro příběh byly zcela nepodstatné. Ale beru-li Hotel v Paříži jako odpověď na padesátiodstínový hnůj, pak říkám OK! (Nechci se nikoho dotknout a vyjadřuji se čistě ke knize!) 50 odstínů šedi je primitivnější než kterákoli stupidní harlequinka, pokud jde o nějakou formu vyjadřování - čeština to aspoň trochu povýšila, ale i tak je to naprostý odpad, a to už vůbec nezmiňuji klišé a to, že autorka absolutně netuší nic o BDSM a této komunitě tím, co vyprodukovala, nadělala spíše více škody než užitku. Pokud jde o Hotel v Paříži, ani to není zrovna klenot literatury, ale je to aspoň daleko vkusněji napsané.
Velké plus dávám určitě obálce a tomu, že hlavní hrdinka, byť je mi sebevíc nesympatická, používá aspoň kávovou lžičku mozku. A i kdybych jí občas s chutí jednu flákla (ne, nemá to nic společného se sexuálním napětím, prostě mě štvala), nezprotivila mi knihu natolik, abych ji hodnotila tak negativně jako 50 odstínů, z kterých jsem byla tak znechucená, že jsem raději další díly nečetla. (Nechtělo se mi znovu zvracet) Pokoje 2 a 3 pravděpodobně ještě dostanou šanci.
Mimochodem - jako milovnice Paříže ode mě kniha dostává jednu hvězdičku také za to, že jsou zde popsána místa, která jsem navšítivla, a vyvolala tak řadu vzpomínek (to je ale čistě individuální).

18.12.2015 3 z 5