O slepici, která snila o létání

O slepici, která snila o létání https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215874/mid_o-slepici-ktera-snila-o-letani-6n8-215874.jpg 4 28 10

Ratolístka je nosnice zavřená v kleci, a přitom by chtěla mít kuřátka. Souhrou okolností se jí podaří dostat se z nosné haly ven, ale cesta za splněním snu je plná nejen "zázraků", ale také zklamání, rozčarování a zoufalého boje o přežití. Alegorická bajka vypráví o touze po svobodě, lásce, mateřství, odmítání i přijímání, o životních kompromisech, zrání a smíření. Pohádka pro dospělé a děti o tom, že i bez křídel se dá dostat výš a dál, přestože dvorek je stále na dohled.... celý text

Pro děti a mládež Pohádky
Vydáno: , Argo

Madang I naon amtchak , 2014

Lukina155
13.02.2022 5 z 5

Krásný příběh, spíše pro dospělé nebo na společné čtení se staršími dětmi.

pavlačinka.1
25.04.2019 5 z 5

Vlastně je to bajka a v ní mnoho moudrého.

Maki21
31.01.2019 3 z 5

Kniha je kratičká, přečetla jsem jí za jedno odpoledne. Malinko mi to připomínalo příběh o Ošklivém kačátku. Je to velmi poučný a smutný příběh který zaujme nejen dospělé ale i děti. Za mě to nebyla špatná kniha ale taková ta na jedno přečtení.

lushi
25.06.2017 2 z 5

Drsný příběh, který rozpláče nejen vaše děti. Pokud byste knihu chtěli svému dítěti pořídit, napíšu vám, o čem je. Takže SPOILER:

Chudák slepice je nosnice, která je celý život zavřená v kleci, ve které si nemůže ani protáhnout křídla, nemůže se nikdy projít po dvorku, je nešťastná a přestane nést. Hospodáři ji hodí do masového slepičího hrobu, ze kterého unikne, a vrátí se na dvorek, kde ji ostatní zvířata šikanují. Uteče od nich, najde a vysedí kachní vajíčko. Umře její jediný přítel, ale aspoň se jí narodí syn kačer. Vrátí se na dvorek, kde ji chtějí hospodáři sníst a jejímu synovi přistřihnout křídla. Ostatní se jí teď navíc smějí, protože vyseděla kačera. Utrpení pokračuje, celý život se skrývá před lasičkou, nakonec její syn odletí s hejnem kachen a ani se s ní pořádně nerozloučí. A pak ji zakousne lasička... Nebo to může být příběh o lasičce, která loví, když má hlad, a když je jí a jejím mláďatům fakt špatně, uloví aspoň slepičku...

Ale jinak moc krásné ilustrace.

Odehnalka
23.03.2017 3 z 5

Jsem mírně rozpačitá. Kniha označena jako pohádka, ale nevím. Dětem bych knihu asi nedávala, ale knihu bych nedala ani dospělému člověku, protože o žádné velké filozofické dílo se taky nejedná. Ale kvůli fajn formátu a počtu stran je kniha fajn na cestování do práce a do školy.
Co knize dodává velké plus je zpracování celé knihy, krásné ilustrace a kupodivu mi ani nevadilo modré písmo.

Lenka1386
29.11.2016 4 z 5

Stejně jako ostatní se trochu pozastavuji nad žánrem: pro děti a pohádka. Knížka se dá slupnout jako jednohubka, psaná je lehce, žádná složitá slova, ani souvětí, poslání je jasné. Pocit z ní ale vydrží dlouho. Moc se mi líbila.

hellena1523
11.06.2016 4 z 5

Kniha je prezentována jako pohádka, ale zařadila bych ji spíše k titulům jako je Malý princ, Tracyho tygr apod. Lze ji číst v dospělosti a člověk si mnohé odnese.
Příběh je krásný a dojemný. Musím přiznat, že mi i slza ukápla...

KachnaMatylda
08.01.2016 4 z 5

Krásná, dojemná, poučná. Uvádí se, že je to pohádka... Asi tak jako Malý Princ. Pro všechny a vždy!

artabanb
26.04.2015 4 z 5

Bajka, která je lehounká na čtení, ale těžká na porozumění.

Alma-Nacida
19.10.2014 3 z 5

Rozpaky... pro děti je kniha poněkud drsnější a pro dospělé zase trochu naivní a prvoplánová.

člověk a zvíře práva zvířat, zvířecí práva slepice hospodářská zvířata

Autorovy knížky

2014  83%O slepici, která snila o létání

Kniha O slepici, která snila o létání je v